Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
igo_89
Posty: 67
Rejestracja: 1 sty 2024, o 17:01
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: igo_89 »

JackP pisze: 27 sty 2024, o 20:11 Z tym wystrzałem to bym poczekał na cennik większych silników bo aktualnie chyba wszyscy się zorientowali, że oprócz ograniczonej na dzień dzisiejszy oferty silników i dodatków to nowa Skoda w podobnej wersji jest zauważalnie droższa od S3 mimo mniejszego silnika.
Ceny będą tych silników 4x4 bardzo wysokie. Skoda z cenami zrobiła się premium, ale tylko z cenami.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13608
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Enriquez »

Dla fana marki, cena nie gra roli :)
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
igo_89
Posty: 67
Rejestracja: 1 sty 2024, o 17:01
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: igo_89 »

Enriquez pisze: 28 sty 2024, o 10:07 Dla fana marki, cena nie gra roli :)
Zobacz nowy Kodiaq wersja selection doposażona bardzo mocno 290 tyś. Za te same pieniądze mam A6 C8 z silnikiem 45 TFSI praktycznie na full bez Webasto i panoramy. Bo mam 20% rabatu więc wybór jest raczej prosty.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 733
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Zaraz będziemy mówić "Jeżdżę Audi, bo mnie nie stać na Skodę"

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: caballero »

igo_89 pisze: 28 sty 2024, o 12:30 Zobacz nowy Kodiaq wersja selection doposażona bardzo mocno 290 tyś. Za te same pieniądze mam A6 C8 z silnikiem 45 TFSI praktycznie na full bez Webasto i panoramy. Bo mam 20% rabatu więc wybór jest raczej prosty.
Chyba trochę przesada. Jak konfigurowałem pod siebie ostatnio A4 to mi wyszła ponad 330k (z pakietem serwisowym). A6 to już ~415k.
Fakt, przy rabacie 20% wychodzi ok. 322k, ale to nadal więcej.
Wiadomo, znaczna część elementów wyposażenia w A6 będzie w lepszym standardzie (jak choćby zawieszenie).
Ale to nadal 290k katalogowo vs. 322k przy zniżce (chyba?) nieosiągalnej dla szarego Kowalskiego.

Choć ja sam jako na następne auto, patrzę na Audi / BMW ze względu na coraz mniejsze różnice w cenie.
yogibabu
Posty: 356
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: yogibabu »

No nie ma co tu w ogóle porównywać Škody do audi,bo nie wiem co by miała w sobie to nigdy nie będzie jak audi.
Większość kowalskich lub firm bierze fury w lizingach,kredytach ect... Więc o czym mowa.
Takich którzy biorą takie auta za gotówkę jest nie wielu..
Wolę dopłacić i jeździć audi niż Škoda.
Już nie kurak....
artho
Posty: 1154
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

yogibabu pisze: 28 sty 2024, o 13:56 Większość kowalskich lub firm bierze fury w lizingach,kredytach ect... Więc o czym mowa.
Takich którzy biorą takie auta za gotówkę jest nie wielu..
"niewielu" piszemy łącznie 👍

Kupowanie samochodów za gotówkę jest po prostu absurdalnie głupie i dlatego nikt o zdrowych zmysłach tego nie robi. Nadmiar gotówki powinien w zależności od planu pra-co-wać lub jeżeli musimy zwiększyć środki łatwo upłynniane można je po prostu zabezpieczyć na lokacie bądź złocie czy czymś podobnym.

Niesamowite jak prawa rządzące się spółkami mają także spore zastosowanie w życiu prywatnym... 😃
anastazyy
Posty: 402
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: anastazyy »

yogibabu pisze:No nie ma co tu w ogóle porównywać Škody do audi,bo nie wiem co by miała w sobie to nigdy nie będzie jak audi.
Większość kowalskich lub firm bierze fury w lizingach,kredytach ect... Więc o czym mowa.
Takich którzy biorą takie auta za gotówkę jest nie wielu..
Wolę dopłacić i jeździć audi niż Škoda.
Żeby "sąsiady na wsi widziały" że jest audi? :)

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

yogibabu
Posty: 356
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: yogibabu »

artho pisze: 28 sty 2024, o 14:15
yogibabu pisze: 28 sty 2024, o 13:56 Większość kowalskich lub firm bierze fury w lizingach,kredytach ect... Więc o czym mowa.
Takich którzy biorą takie auta za gotówkę jest nie wielu..
"niewielu" piszemy łącznie 👍

Kupowanie samochodów za gotówkę jest po prostu absurdalnie głupie..... 😃
To więc jaki problem wziąć droższy i lepszy samochód skoro go i tak kredytujesz????
Ps.Dzięki panie polonisto za uwagę. :lol:
anastazyy pisze: 28 sty 2024, o 14:27
yogibabu pisze:No nie ma co tu w ogóle porównywać Škody do audi,bo nie wiem co by miała w sobie to nigdy nie będzie jak audi.
Większość kowalskich lub firm bierze fury w lizingach,kredytach ect... Więc o czym mowa.
Takich którzy biorą takie auta za gotówkę jest nie wielu..
Wolę dopłacić i jeździć audi niż Škoda.
Żeby "sąsiady na wsi widziały" że jest audi? :)

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
:D Chyba tak...Ale zawiść chyba mamy we krwi :o

Kupiłem skode przez przypadek i jedno co mi się w niej podoba to tylko napęd-silnik i skrzynia są dla mnie bardzo ok.
Przed kurą jeżdziłem peugeotami i jednak chyba powróce do nich,no chyba że audi kupię
Już nie kurak....
SE7
Posty: 201
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: SE7 »

artho pisze: 28 sty 2024, o 14:15 Kupowanie samochodów za gotówkę jest po prostu absurdalnie głupie i dlatego nikt o zdrowych zmysłach tego nie robi. Nadmiar gotówki powinien w zależności od planu pra-co-wać lub jeżeli musimy zwiększyć środki łatwo upłynniane można je po prostu zabezpieczyć na lokacie bądź złocie czy czymś podobnym.
Niesamowite jak prawa rządzące się spółkami mają także spore zastosowanie w życiu prywatnym... 😃
Odszedłem od zmysłów i kredytowania czegokolwiek, wychodzi na to. że jestem totalnym idiotą mając kilka aut i parę nieruchomości.
Nie pracuję w korpo, prowadzę tylko małą firmę
igo_89
Posty: 67
Rejestracja: 1 sty 2024, o 17:01
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: igo_89 »

caballero pisze: 28 sty 2024, o 13:00
igo_89 pisze: 28 sty 2024, o 12:30 Zobacz nowy Kodiaq wersja selection doposażona bardzo mocno 290 tyś. Za te same pieniądze mam A6 C8 z silnikiem 45 TFSI praktycznie na full bez Webasto i panoramy. Bo mam 20% rabatu więc wybór jest raczej prosty.
Chyba trochę przesada. Jak konfigurowałem pod siebie ostatnio A4 to mi wyszła ponad 330k (z pakietem serwisowym). A6 to już ~415k.
Fakt, przy rabacie 20% wychodzi ok. 322k, ale to nadal więcej.
Wiadomo, znaczna część elementów wyposażenia w A6 będzie w lepszym standardzie (jak choćby zawieszenie).
Ale to nadal 290k katalogowo vs. 322k przy zniżce (chyba?) nieosiągalnej dla szarego Kowalskiego.

Choć ja sam jako na następne auto, patrzę na Audi / BMW ze względu na coraz mniejsze różnice w cenie.
Teraz była podwyżka w sensie od 1 stycznia 2024. Audi podniosło cenę wszystkich modeli, ale A4 i A6 średnio o 10-12k. Ja zamówiłem A4 przed podwyżka i na full bez Webasto i panoramy 255k z silnikiem 45 TFSI po rabacie tym 20%. Mam jeszcze możliwość zmiany na A6 też po starej cenie ale za A6 wyjdzie coś koło 290-300k po rabacie też tym 20%.
artho
Posty: 1154
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

yogibabu pisze: 28 sty 2024, o 14:54 To więc jaki problem wziąć droższy i lepszy samochód skoro go i tak kredytujesz????
Ps.Dzięki panie polonisto za uwagę. :lol:
Wiem, że czasy się zmieniają ale nie wiem co jest śmiesznego w dbaniu o w miarę poprawną polszczyzną. I jak już to Polaku, nie polonisto.
Gdyby wszyscy mieli brać droższy i droższy to wszyscy jeździliby Maybachami, jakoś nie jeżdżą.
anastazyy pisze: 28 sty 2024, o 14:27Żeby "sąsiady na wsi widziały" że jest audi? :)
W Polsce większość właścicieli Audi to osoby jeżdżące na roboty fizyczne za granicę. A po powrocie bądź za zarobione kupujące zajechane 5-10-letnie modele. Nie jestem przekonany, czy to dobrze świadczy o właścicielach Audi w tym kraju. I potem najwięcej takich 10-letnich Audi jest na wioskach obok obory 😃
SE7 pisze: 28 sty 2024, o 16:30 Odszedłem od zmysłów i kredytowania czegokolwiek, wychodzi na to. że jestem totalnym idiotą mając kilka aut i parę nieruchomości.
Nie pracuję w korpo, prowadzę tylko małą firmę
I... ponownie prosisz o komentarz czy poradę finansową?
SE7
Posty: 201
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: SE7 »

Komentuj, bardzo proszę. Jestem ciekaw Twoich sugestii, bądź wypocin
artho
Posty: 1154
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

SE7 pisze: 28 sty 2024, o 18:21 Komentuj, bardzo proszę. Jestem ciekaw Twoich sugestii, bądź wypocin
Załóż wątek dedykowany rozmowom o finansach w MŚP to pogadamy. Chociaż jeżeli ktoś od razu sprowadza temat do "wypocin", to na ambitną dyskusję jakoś nie liczę..

Możesz to zrobić w dziale Off Topic: https://www.superbclub.pl/viewforum.php?f=16 aby nie przeszkadzać innym.
yogibabu
Posty: 356
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: yogibabu »

W ogóle to temat zboczył z toru.
Temat jest co zamiast superba.
Moderator powinien zrobić tu porządek.
Ps. Ja też jestem idiotom bo kupuje za gotówkę. Kupuje to na co mnie stać a nie jeżdżę nie swoim samochodem,czyli banku ect...
Ma 50 koła to kupuje auta za 50,a jak mam 100 koła to kupuje za stówkę ale jest to moje auto.

A tu zachwyt superbem jakby pana Boga za nogi złapał.

Škoda nigdy nie będzie vw,a vw nie będzie audi,tak jak audi nie będzie nigdy porsche.
Już nie kurak....
ODPOWIEDZ