montaż haka s2 kombi

tomek194
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2022, o 11:01
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Silesia

Re: montaż haka s2 kombi

Post autor: tomek194 »

Witam ja też chciałbym odświeżyć ten temat. Chodzi o Superb II z 2014 roku.
Chcę założyć hak z oryginalnym wpięciem do systemu auta, tak żeby czujki parkowania się wyłączały oraz zadziałał alarm - bo jest fabryczny.
Znalazłem na olx takie 2 opcje na hak westfalia, oba mają w komplecie moduły, niby opisane, że oryginały do skody. Jednak chciałem doradzić się mądrzejszych ode mnie forumowiczów czy z tymi modułami da się to wpiąć jak oryginał? W tych obu ogłoszeniach są inne te moduły, więc który lepszy?
Patrząc na ogłoszenia, co tam by jeszcze brakowało żeby to wpiąć?
1. https://www.olx.pl/d/oferta/hak-holowni ... bserved_ad
2. https://www.olx.pl/d/oferta/hak-holowni ... bserved_ad

Pozdrawiam
tomekk1980
Posty: 139
Rejestracja: 23 wrz 2018, o 11:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomek
Lokalizacja: Szczyrk

Re: montaż haka s2 kombi

Post autor: tomekk1980 »

tomek194 pisze: 29 maja 2023, o 08:06 Witam ja też chciałbym odświeżyć ten temat. Chodzi o Superb II z 2014 roku.
Chcę założyć hak z oryginalnym wpięciem do systemu auta, tak żeby czujki parkowania się wyłączały oraz zadziałał alarm - bo jest fabryczny.
Znalazłem na olx takie 2 opcje na hak westfalia, oba mają w komplecie moduły, niby opisane, że oryginały do skody. Jednak chciałem doradzić się mądrzejszych ode mnie forumowiczów czy z tymi modułami da się to wpiąć jak oryginał? W tych obu ogłoszeniach są inne te moduły, więc który lepszy?
Patrząc na ogłoszenia, co tam by jeszcze brakowało żeby to wpiąć?
1. https://www.olx.pl/d/oferta/hak-holowni ... bserved_ad
2. https://www.olx.pl/d/oferta/hak-holowni ... bserved_ad

Pozdrawiam
Linki z olx nie działają, pewnie już nie aktualne. Zakładałem cały zestaw z Westfalia ale wszystko nowe.
sxc
Posty: 130
Rejestracja: 28 paź 2014, o 23:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa

Re: montaż haka s2 kombi

Post autor: sxc »

W fabrycznym haku w gnieździe nie mam podłączonego pinu 10 ACC (stacyjki) i 11-masy, bawię się w karawaning więc by się przydały.
Pacjent to Skoda Superb II 2015.

Z powodu braku ACC lodówka w przyczepie nie działała i musiałem zastosować zworki w przyczepie, minusem tego rozwiązania jest to że muszę się pilnować i na dłuższych postojach wypinać wtyczkę by nie rozładować akumulatora samochodu.
Wg ETKI piny w gnieździe to 1C0972980A jednak wygląda zupełnie inaczej niż móje.
Chciałem dokupić piny lub wymienić gniazdo na takie które posiada wszystkie piny, mam problem z ich znalezieniem.

Następne pytanie czy instalację do pinu 10 ACC mam ciągnąc z akumulatora z przekaźnikiem z stacyjki czy jest gdzieś przewidziane miejsce do podpięcia, może moduł haka?
Jaki bezpiecznik powinienem użyć do pinu10 ACC?

Dzięki za wszystkie merytoryczne podpowiedzi.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
tomekk1980
Posty: 139
Rejestracja: 23 wrz 2018, o 11:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomek
Lokalizacja: Szczyrk

Re: montaż haka s2 kombi

Post autor: tomekk1980 »

sxc pisze: 29 gru 2023, o 15:10 W fabrycznym haku w gnieździe nie mam podłączonego pinu 10 ACC (stacyjki) i 11-masy, bawię się w karawaning więc by się przydały.
Pacjent to Skoda Superb II 2015.

Z powodu braku ACC lodówka w przyczepie nie działała i musiałem zastosować zworki w przyczepie, minusem tego rozwiązania jest to że muszę się pilnować i na dłuższych postojach wypinać wtyczkę by nie rozładować akumulatora samochodu.
Wg ETKI piny w gnieździe to 1C0972980A jednak wygląda zupełnie inaczej niż móje.
Chciałem dokupić piny lub wymienić gniazdo na takie które posiada wszystkie piny, mam problem z ich znalezieniem.

Następne pytanie czy instalację do pinu 10 ACC mam ciągnąc z akumulatora z przekaźnikiem z stacyjki czy jest gdzieś przewidziane miejsce do podpięcia, może moduł haka?
Jaki bezpiecznik powinienem użyć do pinu10 ACC?

Dzięki za wszystkie merytoryczne podpowiedzi.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Tak na szybko zobaczyłem u siebie, mam dedykowaną wiązkę z modułem Westfalia 13pin i w mojej wtyczce jest tylko jeden pin pusty.
sxc
Posty: 130
Rejestracja: 28 paź 2014, o 23:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa

Re: montaż haka s2 kombi

Post autor: sxc »


tomekk1980 pisze:Tak na szybko zobaczyłem u siebie, mam dedykowaną wiązkę z modułem Westfalia 13pin i w mojej wtyczce jest tylko jeden pin pusty.

Pytanie czy są podłączone, jeśli tak to lepsze niż fabryka. Pytanie jak pin 10 jest podłączony?

Możesz przy okazji zrobić zdjecia Twojej wtyczki otwartej, zamkniętej, ująć przelotke gumową czyli wejscia kabli do wtyczki, może jest jakiś numer Twojego gniazda?



tomekk1980
Posty: 139
Rejestracja: 23 wrz 2018, o 11:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomek
Lokalizacja: Szczyrk

Re: montaż haka s2 kombi

Post autor: tomekk1980 »

sxc pisze: 29 gru 2023, o 20:16
tomekk1980 pisze:Tak na szybko zobaczyłem u siebie, mam dedykowaną wiązkę z modułem Westfalia 13pin i w mojej wtyczce jest tylko jeden pin pusty.

Pytanie czy są podłączone, jeśli tak to lepsze niż fabryka. Pytanie jak pin 10 jest podłączony?

Możesz przy okazji zrobić zdjecia Twojej wtyczki otwartej, zamkniętej, ująć przelotke gumową czyli wejscia kabli do wtyczki, może jest jakiś numer Twojego gniazda?
20231230_150707.jpg
20231230_150642.jpg
Takie gniazdo mam zamontowane i tak to wygląda jak na załączonych zdjęciach. Czy pin 10 jest podłączony trudno mi powiedzieć. Ze zdjęć które posiadam z montażu haka można 8-9 przewodów naliczyć w wiązce gniazda, czy jest któryś więcej nie wiem. Myślę że najprościej zapytać sklep który sprzedaje tą dedykowaną wiązkę z modułem.
sxc
Posty: 130
Rejestracja: 28 paź 2014, o 23:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa

Re: montaż haka s2 kombi

Post autor: sxc »

tomekk1980 pisze: 30 gru 2023, o 18:55 20231230_150707.jpg 20231230_150642.jpg

Takie gniazdo mam zamontowane i tak to wygląda jak na załączonych zdjęciach. Czy pin 10 jest podłączony trudno mi powiedzieć. Ze zdjęć które posiadam z montażu haka można 8-9 przewodów naliczyć w wiązce gniazda, czy jest któryś więcej nie wiem. Myślę że najprościej zapytać sklep który sprzedaje tą dedykowaną wiązkę z modułem.
Wielkie dzięki za pomoc, napiszę do Ciebie priva z prośbą przesłania zdjęcia otwartego gniazda na @.
Awatar użytkownika
krzynol
Ekspert
Posty: 430
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170KM
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: montaż haka s2 kombi

Post autor: krzynol »

W skodzie na schematach nie ma podłączenia pinu 10 w gnieździe haka
za to VW już ma takie rozwiązanie.
oczywiście poprzez przekaźnik to idzie, a jest on sterowany z pinu 5 wtyczki 12p modułu
natomiast w kodowaniu modułu jest opcja do właczenia aktywności tego przekaźnika, czyli tego wyjścia
tyle teorii :D w praktyce trzeba sprawdzić temat
sxc
Posty: 130
Rejestracja: 28 paź 2014, o 23:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa

Re: montaż haka s2 kombi

Post autor: sxc »

Zbliżyłeś mnie bardzo do celu :)
Moduł12p to moduł haka 1K0 907 383 F?
Możesz podać parametry przekaźnika, podpowiedzieć czy + leci bezpośrednio z akumulatora?
Może jesteś wstanie udostępnić schemat VW?
Awatar użytkownika
krzynol
Ekspert
Posty: 430
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170KM
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: montaż haka s2 kombi

Post autor: krzynol »

nie ma modułu 12p :D
12p - to wtyczka 12 pinowa w sterowniku haka
przekaźnik klasyczny jak większość w aucie, zasilanie jak i sterowanie przez bezpieczniki z zacisku 30 czyli prosto z aku
schemat jakiś nie ma sprawy, tylko gdzie
sxc
Posty: 130
Rejestracja: 28 paź 2014, o 23:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa

Re: montaż haka s2 kombi

Post autor: sxc »

12p to wtyczka, dzięki :)
Krzynol wysłałem prywatną wiadomość.
Awatar użytkownika
krzynol
Ekspert
Posty: 430
Rejestracja: 4 gru 2019, o 07:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 170KM
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: montaż haka s2 kombi

Post autor: krzynol »

na schematach wszystko masz
sxc
Posty: 130
Rejestracja: 28 paź 2014, o 23:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.6TDI CAYC (105KM)
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa

Re: montaż haka s2 kombi

Post autor: sxc »

Super, dzięki, mam jeszcze kilka pytań :(
Jesteś wstanie odnaleźć jaki to przekaźnik jest sterowany pinem 5, wtyczki 12p modułu?

Czy przewód + dla 10 jest podłączony pod maską czy z bezpieczników pod deską?

Jaki powinien być bezpiecznik na 10 i co to jest oznaczanie "11", przekaźnik ?

Dziękuję.
ODPOWIEDZ