Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
artho
Posty: 1158
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

Kylo125 pisze: 11 lut 2024, o 12:35 Jak ktoś ma warunki odpowiednie do użytkowania elektryka to poniżej 200 tysięcy jest Tesla i to bez odliczenia dopłaty. Przy max dopłacie 27 tysięcy to model y wychodzi poniżej 170 tysięcy.
Mocniejsze 4x4 z 5 do setki jest za 225, a performance poniżej 4 do setki za 248.
Co prawda dla mnie model y jest paskudny, ale mimo wszystko gdybym kupował teraz nowe auto przynajmniej popatrzył bym właśnie w tą stronę.
Tesle to obecnie jedne z najtańszych samochodów segmentu D. I nawet niewliczając grubych tysięcy oszczędności na paliwie.
Sdss
Posty: 537
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Sdss »

artho pisze: 11 lut 2024, o 12:53
Kylo125 pisze: 11 lut 2024, o 12:35 Jak ktoś ma warunki odpowiednie do użytkowania elektryka to poniżej 200 tysięcy jest Tesla i to bez odliczenia dopłaty. Przy max dopłacie 27 tysięcy to model y wychodzi poniżej 170 tysięcy.
Mocniejsze 4x4 z 5 do setki jest za 225, a performance poniżej 4 do setki za 248.
Co prawda dla mnie model y jest paskudny, ale mimo wszystko gdybym kupował teraz nowe auto przynajmniej popatrzył bym właśnie w tą stronę.
Tesle to obecnie jedne z najtańszych samochodów segmentu D. I nawet niewliczając grubych tysięcy oszczędności na paliwie.
Tesle 3 to do Octavi można porównać.
artho
Posty: 1158
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

Sdss pisze: 11 lut 2024, o 12:57 Tesle 3 to do Octavi można porównać.
Tak tak, wiem, wiem, typowy Skodziarz. Superba można porównać tylko do S klasy, której Superb lekko tylko ustępuje bo przecież miejsce na nogę z tyłu 🤣🤣🤣
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 735
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rowerek »

No ale Tesla jest zrobiona z gównolitu w większości, więc czym tu się zachwycać? Miałem (nie)przyjemność być wiezionym modelem Y właśnie i sorry, ale poza przyspieszeniem, to auto niczym innym nie porywa. Jakość materiałów w środku co najwyżej przeciętna, a o solidności montażu lepiej nie wspominać. Nadwozie też poskładane jakby dopiero z szopy od Mirka wyjechała. Każda szczelina innej grubości, panele nadwozia niekoniecznie trzymają płaszczyzny. Wiem, że jest spora część użytkowników, która twierdzi, że u nich jest wszystko super, ale to znaczy, że kontrola jakości leży i kwiczy, skoro wypuszczają tak skrajnie poskładane egzemplarze.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1158
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

rowerek pisze: 11 lut 2024, o 15:01 No ale Tesla jest zrobiona z gównolitu w większości
Tak samo jak i Skoda.
rowerek pisze: 11 lut 2024, o 15:01 więc czym tu się zachwycać?
Nie o tym przecież było pisane.
rowerek pisze: 11 lut 2024, o 15:01to auto niczym innym nie porywa.
Piszemy o najtańszych samochodach segmentu D.
rowerek pisze: 11 lut 2024, o 15:01 No ale Tesla jest zrobiona z gównolitu w większości, więc czym tu się zachwycać? Miałem (nie)przyjemność być wiezionym modelem Y właśnie i sorry, ale poza przyspieszeniem, to auto niczym innym nie porywa. Jakość materiałów w środku co najwyżej przeciętna, a o solidności montażu lepiej nie wspominać.
Czyli tak samo jak w Skodzie. Nic mniej nic więcej wszak.
rowerek pisze: 11 lut 2024, o 15:01Wiem, że jest spora część użytkowników, która twierdzi, że u nich jest wszystko super
Faktycznie są podobno lepsze i gorsze fabryki.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 735
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rowerek »

Dobra, muszę dostosować skalę. Skoro skoda (w domyśle Superb) jest z gównolitu, to Tesla jest z gównogównolitu. Jak stałbym przed wyborem, to wolałbym Superba za 170 tysięcy niż jakąkolwiek Teslę.

BTW Jak już o tesli, to taka anegdotka z życia. Model Y, ten bazowy wariant rwd, na przełomie zimy/wiosny, nie zrobi trasy Berlin - Poznań na jednym ładowaniu jadąc A2... Tzn. może by zrobił gdyby jechać cały czas za tirami w ich tunelu. To po co takie auto?

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1158
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

rowerek pisze: 11 lut 2024, o 15:21 Dobra, muszę dostosować skalę. Skoro skoda (w domyśle Superb) jest z gównolitu, to Tesla jest z gównogównolitu. Jak stałbym przed wyborem, to wolałbym Superba za 170 tysięcy niż jakąkolwiek Teslę.
Ja serio ani nie chcę ani najmniejszej ochoty nie mam by stawać tutaj jako obrońca Tesli :D Co nie zmienia faktu, że współczesne modele (przynajmniej te sprzedawane w Europie) charakteryzują się stosunkowo sensownym poziomem złożenia, spasowania a i skórzana tapicerka jest w porządku. A już na pewno nie jest gorsza od tej w Skodzie.
rowerek pisze: 11 lut 2024, o 15:21BTW Jak już o tesli, to taka anegdotka z życia. Model Y, ten bazowy wariant rwd, na przełomie zimy/wiosny, nie zrobi trasy Berlin - Poznań na jednym ładowaniu jadąc A2... Tzn. może by zrobił gdyby jechać cały czas za tirami w ich tunelu. To po co takie auto?
Tesli faktycznie udało się dopracować zespół napędowy na tyle, że są praktycznie najmniej palącymi samochodami elektrycznymi - i prawdopodobnie to jest największa (obok sieci ładowarek) zaleta tych samochodów (a nie rozbudowany autopilot czy inne bajery infotainmentu).

Jak pytasz o realny zasięg Y, to zaufane dane mam tylko z LR-a, jeżdżąc 120km/h latem powyżej 20 stopni mamy około 380km zasięgu a zimą poniżej -10 stopni mamy realne 330km zasięgu. Czy to dużo czy mało - to już każdy musi podejść indywidualnie. W przypadku trasy Poznań-Berlin dla bieda modeli z najmniejszym zasięgiem sugerowane przez nawigator Tesli jest zatrzymanie się i doładowanie się przez 10 minut.

Rowerku ale załóż nowy wątek to tam pogadamy, szkoda tutaj spamować.
Sdss
Posty: 537
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Sdss »

artho pisze: 11 lut 2024, o 14:46
Sdss pisze: 11 lut 2024, o 12:57 Tesle 3 to do Octavi można porównać.
Tak tak, wiem, wiem, typowy Skodziarz. Superba można porównać tylko do S klasy, której Superb lekko tylko ustępuje bo przecież miejsce na nogę z tyłu 🤣🤣🤣
Kula w płot. Jeżdżę tym co dają. Nie wybrał bym superb ani Octavi. Jedno i drugie to g…. Różnica to wielkość.

Wymiary tesli 3 to wymiary Octavi.
artho
Posty: 1158
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

To prawda tylko mało komu są na co dzień potrzebne "wymiary Superba". Widać to po zachodzie, gdzie Superbów jeździ sporo sporo mniej niż w PL i jakoś ludzie się mieszczą 😛
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13608
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Enriquez »

Coś w tym jest. Mieszkaj w Barcelonie czy Brukseli i kup sobie Superba czy coś większego od Corolli. No nie ma opcji na parkowanie tym.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
artho
Posty: 1158
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

Sporo jeżdżę po Europie bo i lubię i praca nieraz wysyła i o ile oczywiście Polska Skodami stoi jak i Czechy tak np. na Słowenii mocno na drogach dominuje VW, w Niemczech czy Austrii najwięcej widuję niemieckich marek. Zdecydowanie to nie jest tak, że dla tych ludzi Superb to jedyne i konieczne auto. A tutaj na naszym świetnym forum Superba często spotykam się z opinią "to jest dużo mniejsze", "do tego czy tamtego się w życiu nie zmieszczę" i włosy z głowy rwę w jaki sposób teść mój całe życie maluchami, pandami i innymi małymi Fiatami jeździł na wakacje z trzyosobową rodziną oraz psem i jeszcze załadowany na dwa tygodnie pod namiotem? 😁
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 735
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rowerek »

Bo naród tymi maluchami przez dekady ucieśniony, to teraz sobie odbija

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1158
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

I w sumie nic nie mam przeciw temu. Też lubię duże auta, lubię praktyczność, lubię wrzucić rower do bagażnika bez zdejmowania koła czy nieraz siąść na tylnej kanapie i napisać maila. Ale z tak częstym stawianiem rozmiaru Superba obok zdania "przecież do mniejszego auta się nie zmieszczę" to się zgodzić nie potrafię 😜
anastazyy
Posty: 402
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: anastazyy »

Tesla Y to jest chyba teraz najrozsądniejsze auto do 200k. Jako drugie w rodzinie super rozwiązanie. Jakość wykończenia jest na europejskim poziomie.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Sdss
Posty: 537
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Sdss »

ID3 czy Cuper Born można mieć za 130-140 tys , albo MG4 XPower i poniżej 4 s do setki 4x4. W koło komina w sam raz.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2024, o 21:34 przez Sdss, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ