Nowy Superb ściąga w prawo - ASO odmawia ustawienia zbieżności

SE7
Posty: 200
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Nowy Superb ściąga w prawo - ASO odmawia ustawienia zbieżności

Post autor: SE7 »

Jaki to problem załadować oryginalne kupione z autem koła i łaski nie robią bo zgłaszasz reklamację na gwarancji. Ja bym zainwestował w rzeczoznawcę bo wtedy masz duże pole manewru z KPC
wac_law
Posty: 71
Rejestracja: 3 paź 2021, o 13:21
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Nowy Superb ściąga w prawo - ASO odmawia ustawienia zbieżności

Post autor: wac_law »

caballero pisze: 14 lut 2024, o 16:41
Pytanie, czy w takiej sytuacji możesz poprosić ASO o wymianę kół na oryginalne i wtedy dokonać pomiarów i weryfikacji problemu? Jeśli problem będzie występował na oryginalnych częściach niech koszt przekładania kół (w jedną i drugą stronę) doliczą do kosztów analizy i niech im to pokrywa producent.
Jeśli nie, to pewnie przynajmniej koszt wymiany kół byś musiał pokryć. Wiem, że to taki półśrodek i część kosztów ewentualnie bierzesz na siebie.


I nadal mógłbyś być "szczęściarzem", któremu wylosowało się auto z usterką. Jak kolega wyżej wspominał, w jakiejś S-klasie AMG była jeszcze gorsza wada i po wydaniu kilkuset tys. zł (bliżej miliona) mógłbyś mieć podobny problem, do którego ani ASO, ani producent się nie przyznają.
Ad1.
Proponowałem to, pani w ASO nie była zainteresowana

Ad2.
Chodzi mi o to, że wcześniej miałem VW i Audi i żadnych przygód tego rodzaju, gdzie w Audi miałem przypadek że ASO zamontowało wadliwą część wartą jakieś 60zł, co uszkodziło inną część wartą już pod 5k PLN (nie chcę się wdawać w szczegóły, silnik diesla na common rail potrafi zaboleć przy naprawach) i bez gadania zrobili wszystko sami od ręki.


Ale teraz wisienka na torcie - zabawny update całej sytuacji. Po odmowach wszystkich świętych dzwonię do kolejnego ASO, mówię o całej sytuacji, a szef serwisu... pan wpadnie, zrobimy co w naszej mocy, może wahacz będzie do wymiany, może półoś. No żesz kurwa mać, to nawet zabawne nie jest, szef serwisu stwierdził że w ciągu pierwszych 6 miesięcy od odbioru auta wszelkie sprawy z geometrią są na top priority i załatwiane od ręki.
Salon który się pochylił nad problemem to Skoda Wawer, o tych "złych" ASO nie będę wspominał
Bobofrut
Posty: 85
Rejestracja: 16 sty 2024, o 13:48
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Pjoter
Lokalizacja: Opole

Re: Nowy Superb ściąga w prawo - ASO odmawia ustawienia zbieżności

Post autor: Bobofrut »

wac_law pisze: 14 lut 2024, o 18:54 Salon który się pochylił nad problemem to Skoda Wawer, o tych "złych" ASO nie będę wspominał
A dlaczego? Właśnie powinieneś się pochwalić tymi "złymi" aby każdy wiedział u kogo mogą wyjść jakieś dziwne kwiatki
artho
Posty: 1096
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Nowy Superb ściąga w prawo - ASO odmawia ustawienia zbieżności

Post autor: artho »

Napisz koniecznie wszystkie złe ASO. Z tej historii powinna wynikać odrobina chociaż pomocy dla innych...

I tak jesteś pod nickiem a nie z nazwiska.
wac_law
Posty: 71
Rejestracja: 3 paź 2021, o 13:21
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Nowy Superb ściąga w prawo - ASO odmawia ustawienia zbieżności

Post autor: wac_law »

Kolejny update - jest oficjalna odpowiedź Skoda Polska. Aby dokonywać jakichkolwiek napraw/regulacji gwarancyjnych w zawieszeniu należy mieć oryginalne felgi Skody (lub "akcesoryjne", czyli kupione w sklepie Skoda) XD
komoornik
Posty: 1022
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy Superb ściąga w prawo - ASO odmawia ustawienia zbieżności

Post autor: komoornik »

Nie wiem co Cię tutaj dziwi czy wręcz śmieszy :roll:
Maliniak
Posty: 603
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy Superb ściąga w prawo - ASO odmawia ustawienia zbieżności

Post autor: Maliniak »

Dokładnie. Jaki problem założyć oryginalne koła i to ogarnąć żeby rozwiać wszelkie wątpliwości?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Nowy Superb ściąga w prawo - ASO odmawia ustawienia zbieżności

Post autor: Enriquez »

Też się trochę dziwię - lewarek, 4 koła wymienić pojechać załatwić temat...
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
wac_law
Posty: 71
Rejestracja: 3 paź 2021, o 13:21
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Nowy Superb ściąga w prawo - ASO odmawia ustawienia zbieżności

Post autor: wac_law »

Ok, bo widzę że nie wszyscy zrozumieli. W punktach:
- auto od początku dziwnie się zachowuje, czekam 3 tygodnie na termin do ASO na sprawdzenie geometrii, po 4h oczekiwania dzwonią że "zrobione", a de facto - nie ruszyli nic
- auto przyjechało do nich na nieoryginalnych felgach i oponach, bo to był styczeń, sypał śnieg i był mróz, a auto wyjechało z fabryki na letnich gumach
- felgi i opony mimo że nieoryginalne, są w standardowym rozmiarze
- serwis nie był zainteresowany dostarczeniem przeze mnie oryginalnych kół (po prostu bałem się jechać na letnich, na czas sprawdzenia mogłem je dostarczyć), odpowiedź była "proszę przyjechać na oryginalnych i już"
- Skoda twierdzi że tylko felgi "Made by Skoda" powodują utrzymanie gwarancji na zawieszenie / geometrię
- temat można zamknąć, jedno ASO zgodziło się na sprawdzenie geometrii na nieoryginalnych kołach, powiedzieli że jak będą problemy to założą "swoje" ori, a gdyby akurat nie mieli na stanie - mogę dostarczyć swoje własne, podmienią i sprawdzą

Ostatni punkt powinienem usłyszeć 1,5 miesiąca temu od pierwszego serwisu wg mnie.

Temat do zamknięcia
Maliniak
Posty: 603
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy Superb ściąga w prawo - ASO odmawia ustawienia zbieżności

Post autor: Maliniak »

Też prawda. I nie do zamknięcia tylko dawaj znać co powiedzą i co dalej ;)
Bobofrut
Posty: 85
Rejestracja: 16 sty 2024, o 13:48
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Pjoter
Lokalizacja: Opole

Re: Nowy Superb ściąga w prawo - ASO odmawia ustawienia zbieżności

Post autor: Bobofrut »

A ja bym chciał odpowiedzi, które ASO odmówiły Ci wykonania tej zbieżności. Tylko proszę się nie upierać, "że nie powiem bo nie"
Maliniak
Posty: 603
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy Superb ściąga w prawo - ASO odmawia ustawienia zbieżności

Post autor: Maliniak »

To też cenna informacja, którą warto, a nawet trzeba, się podzielić :)
wac_law
Posty: 71
Rejestracja: 3 paź 2021, o 13:21
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Nowy Superb ściąga w prawo - ASO odmawia ustawienia zbieżności

Post autor: wac_law »

Bobofrut pisze: 18 lut 2024, o 11:10 A ja bym chciał odpowiedzi, które ASO odmówiły Ci wykonania tej zbieżności. Tylko proszę się nie upierać, "że nie powiem bo nie"
Rozumiem Was Panowie, ale z uwagi na to że "takie były zalecenia z góry" (Skoda Polska w zasadzie odpisała to samo) może być tak, że po prostu te dwa ASO sztywno trzymały się zasad (mając w dupie całą resztę. Rynek obecnie jest taki, że na brak klientów narzekać nie mogą...).

Pan z serwisu ASO Skoda Wawer podszedł do sprawy jak "normalny" mechanik - niech pan przyjedzie, obejrzymy i wtedy się zobaczy.
Bobofrut
Posty: 85
Rejestracja: 16 sty 2024, o 13:48
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Pjoter
Lokalizacja: Opole

Re: Nowy Superb ściąga w prawo - ASO odmawia ustawienia zbieżności

Post autor: Bobofrut »

Idąc w zaparte przestajesz być dla mnie wiarygodny. Bo z jednej strony ciśniesz jakie to ASO straszne, a z drugiej "nie powiem Wam". Czyli co, chcesz pomocy, ale sam już od siebie nic nie chcesz dać? Słabiutko bardzo...
I jak to teraz rozumieć? Część opowieści zmyślona?
A może robisz krypto reklamę ASO, które Ci niby pomogło bez zastanowienia i na przekór zaleceniom "z góry".
No sorry, ale kupy się to wszystko przestaje trzymać z lekka
Maliniak
Posty: 603
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy Superb ściąga w prawo - ASO odmawia ustawienia zbieżności

Post autor: Maliniak »

wac_law pisze: 18 lut 2024, o 12:07te dwa ASO sztywno trzymały się zasad
Więc, które to ASO?
ODPOWIEDZ