Side assist, magistrala danych, gateway USTERKA

pws_wws
Posty: 4
Rejestracja: 4 mar 2024, o 08:10
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: Wieruszów

Side assist, magistrala danych, gateway USTERKA

Post autor: pws_wws »

Witajcie Koledzy, jestem właścicielem SuperBa 3v3 z 2017r 2.0 TSI 280km i mam z każdą chwilą coraz więcej problemów.

Zacznę od tego, że w listopadzie 2022 roku padł mi akumulator, wymieniłem go na aku BOSCH 70ah AGM (nie powinno mieć to znaczenia ale mówię dla jasności), po 5msc od wymiany auto na stacji paliw po zatankowaniu nie opaliło, zamieszanie, telefony po mechanikach, rozrząd, wtryski, immobiliser, i kupa innych wymyślonych przez fachowców awarii, winny okazał się wtedy czujnik położenia wałka rozrządu od strony ssącej, lecz nim do tego doszedłem wyposażyłem się w vcds, pomógł mi znaleźć usterkę ale droga dedukcji była długa, odpinany był wtedy komputer pod maską, odłączany aku na kilka minut, czujnik wymieniony, auto zaczęło odpalać, ale od tamtej pory pojawiają się błędy które po skasowaniu od razu wracają, w samochodzie objawia się to tylko tym, że w momencie kasowania błędów na liczniku oświecają się na 2 sek wszystkie kontrolki i znikają. We wrześniu 2023 znów padł aku, pojechałem na test i okazało się że zostało mu 50% pojemności, więc wysłałem go na reklamacje i kupiłem VARTE o tych samych parametrach, również AGM. Auto do zeszłego weekendu nie dawało po sobie poznać że występują jakiekolwiek błędy, lecz w niedzielę na trasie zorientowałem się, że przestał działać system martwego pola, w radiu funkcja jest " aktywna ", gdy chcę ją odznaczyć, wyskakuje " Funkcja obecnie niedostępna ", zakupiłem OBD11 i przeskanowałem auto, zrobiłem również skan VCDSem, dorzucam zdjęcia wyników skanowania, niestety pod linkiem do hostingu, bo na forum nie mogę.

https://files.fm/u/4jrj9q5zmj

Ktoś jest w stanie mi pomóc w tej sprawie? Odwdzięczę się dobrą whisky.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Side assist, magistrala danych, gateway USTERKA

Post autor: rowerek »

Superby lubią sypać losowymi błędami jak właśnie mają za niskie napięcie i aku na wyczerpaniu.

Dla porządku zapytam, czy po wymianach akumulatorów były one kodowane za pomocą komputera serwisowego?

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

pws_wws
Posty: 4
Rejestracja: 4 mar 2024, o 08:10
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Side assist, magistrala danych, gateway USTERKA

Post autor: pws_wws »

rowerek pisze: 6 mar 2024, o 14:50 Superby lubią sypać losowymi błędami jak właśnie mają za niskie napięcie i aku na wyczerpaniu.

Dla porządku zapytam, czy po wymianach akumulatorów były one kodowane za pomocą komputera serwisowego?

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Tak, wiem, nie było dla mnie problemu że są ukryte błędy, do niedzieli, kiedy przestał działać Blind Spot...

Akumulator jest zakodowany przez OBD11.

Dodam tylko, że akumulator rozładowuje mi sterownik fotela, ponieważ wyjęcie bezpiecznika od regulacji foteli powoduje spadek poboru prądu do wartości w normie.
komoornik
Posty: 1030
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Side assist, magistrala danych, gateway USTERKA

Post autor: komoornik »

A moduł od side assist ma brak komunikacji.

To nie auto po powodzi? :?
pws_wws
Posty: 4
Rejestracja: 4 mar 2024, o 08:10
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Side assist, magistrala danych, gateway USTERKA

Post autor: pws_wws »

komoornik pisze: 6 mar 2024, o 18:21 A moduł od side assist ma brak komunikacji.

To nie auto po powodzi? :?
Wiesz co, mam auto od 2021 roku, za mojej kadencji nie było żadnych przygód a problemy zaczęły się pojawiać dopiero teraz. Aczkolwiek sam chciałbym znać odpowiedź na to pytanie, ponieważ co działo się wcześniej wie tylko poprzedni właściciel.

Natomiast miło by było gdybyście spróbowali jakoś pomóc rozwiązać te problemy, dochodzenie teraz do tego co było kiedyś chyba nie naprawi mi obecnych usterek :( :cry:
komoornik
Posty: 1030
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Side assist, magistrala danych, gateway USTERKA

Post autor: komoornik »

Jak dla mnie to wizyta u jakiegoś ogarniętego elektryka - takiego który zna się na komunikacji CAN.
pws_wws
Posty: 4
Rejestracja: 4 mar 2024, o 08:10
Samochód: Superb III 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Side assist, magistrala danych, gateway USTERKA

Post autor: pws_wws »

Obawiam się że w mojej małej miejscowości nie znajdę kogoś takiego.. Mieszkam po 100km od Wrocławia i Łodzi przy S8, możesz kogoś polecić?
ODPOWIEDZ