Radio-android do S2

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Radio-android do S2

Post autor: marioti »

mała uwaga. Jak chcesz coś dopisać do posta, to edytuj go zamiast pisać kolejny.

Mała uwaga 2. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. Wiem tylko tyle ile sam przerobiłem w swoim aucie. Dlatego musisz założyć z góry, że moja wiedza jest ograniczona w zasadzie do kilku urządzeń.
Nie handluję tym towarem, nie montuję tych urządzeń, itp.

To jeżeli masz wzrok nie teges, to nie kupuj małego ekranu. Może przemyśl czy faktycznie będziesz umiał żyć z tą szparą ponad ramką radia :)
Ja mam radio ossuret S8
https://pl.aliexpress.com/item/10050053 ... ry_from%3A
Tutaj możesz kupić je nawet z dostawą 3-dniową z wysyłką z polskiego magazynu. Omija cię cło. Wersja S8 jest w cenie poniżej 1100zł.
Ale nie mogę ci go z czystym sumieniem polecić, chyba że wykonasz kilka modów i zaakceptujesz wady.
- do wymiany wentylator, jest kiepski i zacznie stukać w krótkim czasie.
- do naprawy/zmiany termopad pomiędzy obudową i procesorem - nadal bywa z tym bardzo różnie. jeden model jest ok, a w drugim możesz mieć lukę między termopadem a obudową.
- do uszczelnienia wewnętrzny mikrofon. Niestety jak chcesz korzystać z zewnętrznego to trzeba fizycznie wylutować ten wewnątrz (lub zaślepić ścieżki na tasiemce łączącej).
A jeżeli chodzi o wady:
- nadal nie wiem czy naprawili sprawę z randomowym czarnym ekranem
- tłumaczenie na polski to raczej porażka - ale tak jest w każdym chińskim radio
- nadal w sofcie jest błąd, że radio gra ciszej niż reszta mediów, i np. nie da się ustawić równych poziomów między komunikatami map google i radiem (żadne apki nie działają w tym wzlędzie)
- ekran jest przeciętnej jasności
- tak samo jak dźwięk. Tzn. porównywalny z oryginalnym soundsystem - czyli przeciętny
- no i nikt nie rozwiązał problemu z tą szparą między ramką a górną częścią listew ozdobnych.

Niestety 90% urządzeń od chińczyka będzie miało takie lub inne wady.

Polecić mogę produkty Mekede, Teyes, joying, lub inne bazujące na FYT. Ze względu na szersze wsparcie w necie.
Aktualnie od dłuższego czasu testuję sobie Teyes cc3 2k.
https://pl.aliexpress.com/item/10050016 ... ry_from%3A
Zalety:
- ekran 2k, bardzo wyraźny nawet w słoneczny dzień
- zdecydowanie lepszy dźwięk niż ossuret
- lepiej przemyślana konstrukcja samego urządzenia wewnątrz - nie musiałem kombinować z chłodzeniem itp.
- dostępne conajmniej dwa softy nieoryginalne, ale warte uwagi bo odblokowują mnóstwo rzeczy. W ossuret masz tylko oryginalny soft na który wielu narzeka.
Wady:
- cena. Wersja 4/64 kosztuje powyżej 1700zł i do tego chcą ponad 200zł za wysyłkę czyli całość już na wjazd kosztuje cię 2000zł, a do tego musisz doliczyć cło. Nie ma opcji wysyłki z jakiegokolwiek magazynu z europy
- wewnętrzny mikrofon to kaszana. Trzeba instalować zewnętrzny (jest w zestawie) na szczęście ten wewnątrz da się wyłączyć bez kombinowania (jest opcja w sofcie)
- ramka jest ta sama co wszędzie, czyli ze szparą u góry

Ja bym przemyślał też Mekere konkretnie wersja M6 PLUS 4-64G https://pl.aliexpress.com/item/10050060 ... ry_from%3A
Na wjazd masz tańsze urządzenie i wysyłkę (tylko z chin) - łącznie jakieś 1600zł
Urządzenie ma w zasadzie wszystko to samo co Teyes cc3 2k, różnice są niewielkie w sofcie.
Generalnie jak bym miał teraz kupować to poszedłbym właśnie w tego Mekede

Jeszcze jedno. Niezależnie które urządzenie weźmiesz, czeka cię jego instalacja:
- musisz kupić porządny separator antenowy (do radia) żadne tam rurkowe separatory. A ten z zestawu to szajs. Jak coś to podeślę ci link
- najlepiej skorzystać z oryginalnej anteny (rekina na dachu) jeżeli chodzi o GPS - trzeba kupić odpowiednie przejściówki - możesz kozystać tej z zestawu, ale to zwykła tania antenka na magnesie, może być słabiej z odbiorem sygnału.
- to samo jeżeli chcesz korzystać z karty sim i sieci 4g (uwaga. w 90% chińskich urządzeń ona służy tylko do interneru, nie da się z niej wykonywać połączeń) Ja na dachu miałem ori antenę która służy też do odbioru sygnału do webasto. Dzięki temu miałem jeden kabelek wolny, właśnie od anteny do 4G, jeżeli nie mas webasto, to trzeba byłoby kupić inną antenę. Oczywiście można skorzystać z tej w zestawie, ale to raczej kiepskie elementy, i zasięg będzie słaby.
ODPOWIEDZ