[S3] Nowa (placowa) czy używana

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
StRaDiVaRiUs
Posty: 105
Rejestracja: 22 lut 2024, o 08:28
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: SERIA CJXA
Imię: Michał
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [S3] Nowa (placowa) czy używana

Post autor: StRaDiVaRiUs »

szuwar111 pisze: 24 mar 2024, o 14:20 Przy okazji wstępnie zrobiłem konfigurację Superb iV i zaczynam zastanawiać się czy nie poczekać - tylko wtedy miałbym 1.5 TSI i słabsze wyposażenie - ale wszystko czego potrzebuje no i w nowszej "budzie" która bardziej mi się podoba. Obawiam się tylko problemów "wieku dziecięcego" :/

Znalazłem używaną Superb 3 Sportline z małym przebiegiem - dosłownie 2km od mojego domu:
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/s ... GbmoR.html

Może warto rozważyć ? Pewnie coś tam by się z ceny urwało i byłoby 50k mniej niż nowa a lepiej wyposażona. Czekam na historię serwisową itp. Może zbyt łatwowierny jestem, ale zakładam że kupując auto używane w salonie - jednak jest ono sprawdzone i pewniejsze.
Kombinujesz jak koń pod górę, nowe czy używane, SIII czy SIV....
Za chwilę nic nie kupisz, bo placowe się sprzedadzą, a na SiV będziesz musiał czekać i znowu jakieś problemy wynajdziesz.
Więc napiszę konkretnie: 2.0 TSI to przepaść względem 1.5 w SIII. Osiągi, skrzynia, trwałość, wartość za 5 lat, spadek ceny, itp.
Używanego auta nie kupuje się bo blisko, tylko dlatego, że dobry egzemplarz (nawet jak na drugim końcu Polski).
Sprawdzisz, spodoba Ci się to bierz, ale pamiętaj, że to 5 letnie auto za 128 000. 9-letnie chodzą po 60 000. Nowe 173 000. Widzisz zależność, że w każdym z tych wariantów tracisz ok. 50-60 tys. zł na 4 lata? Odpowiedz sobie czym wolisz jeździć, jak wymieniać olej i mieć swoje czy po kimś...
Masz firmę, to wrzuć sobie w firmę i korzystaj, a nie używki szukasz na siłę.

Co do Arteona - znajdziesz nawet za 176.000. To będzie nawet lepsza opcja od Superba, brałbym zamiast SIII.
Superby III masz już za 165.000 w Stylu i 2.0 TSI.
Bosman78
Posty: 92
Rejestracja: 11 sty 2024, o 18:56
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: [S3] Nowa (placowa) czy używana

Post autor: Bosman78 »

Nie bedzie juz lepszych cen na SIII bo po.prostu juz nie sa przyjmowane zamowienia i klienci sa odsyłami z kwitkiem mimo, iz chetnych nie brakuje. Ostanie egzemplarze zjezdzja z taśmy pridukcyjnej z końcem kwietnia. Ja swojego zamawialem na poczatku stycznia i musieli upewnić się czy moga przyjąc zamowienie, przyjeli, ale tez z pewnym ryzykiem, ze moge sie nie doczekać
ODPOWIEDZ