Poprawienie brzmienia S III

Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Poprawienie brzmienia S III

Post autor: orlik »

Tylko DP zmieniłeś i się drze? Czy catback również?
Danny_S3
Posty: 32
Rejestracja: 20 kwie 2020, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Daniel

Re: Poprawienie brzmienia S III

Post autor: Danny_S3 »

Cat back miałem najpierw a teraz wrzuciłem DP i drze papę strasznie :shock:
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Poprawienie brzmienia S III

Post autor: orlik »

Przerabiałem ten sam temat. Pewnie jak montowałeś catback od marteca, to nie miałeś środkowego z racji GPF. Dołóż środek jeszcze od Marka.
Ja mam obecnie DP od MG z katem, środek i końcowe od marteca.
Wcześniej miałem seryjny DP z GPF, i catback od marteca, po zmianie DP też zaczęło drzeć mordę nie do wytrzymania w trasie.
Obecnie jest do wytrzymania ;)
Aaaa i jeszcze zrobiłem taki myk, że DP od MG przyciąłem (na wyjściu do środkowego) na trzy cale, żeby połączył się bez zwężek z 3 calowym tłumikiem środkowym.
Nie wiem natomiast jak sprawdzi się środkowy od MG, wydaje mi się, że mają tylko taki w kształcie walca, a martec ma dużą skrzynkę. Ogólnie pakuj jak największy i najcichszy środkowy.
Stronę wcześniej również napisałem swoje wrażenia jak było, wtedy miałem jeszcze założony środek z milteca, ale że się rozpadł i wpadł martek, który też się rozpadł, ale dodatkowo przyspawałem go na łączeniach spawów i już nie puszcza. Tyle, że ja mam mocne popsy i na pewno to pomogło rozwalić wszystkie moje środkowe tłumiki :)
Danny_S3
Posty: 32
Rejestracja: 20 kwie 2020, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Daniel

Re: Poprawienie brzmienia S III

Post autor: Danny_S3 »

orlik pisze: 18 lis 2023, o 16:08 Przerabiałem ten sam temat. Pewnie jak montowałeś catback od marteca, to nie miałeś środkowego z racji GPF. Dołóż środek jeszcze od Marka.
Ja mam obecnie DP od MG z katem, środek i końcowe od marteca.
Wcześniej miałem seryjny DP z GPF, i catback od marteca, po zmianie DP też zaczęło drzeć mordę nie do wytrzymania w trasie.
Obecnie jest do wytrzymania ;)
Aaaa i jeszcze zrobiłem taki myk, że DP od MG przyciąłem (na wyjściu do środkowego) na trzy cale, żeby połączył się bez zwężek z 3 calowym tłumikiem środkowym.
Nie wiem natomiast jak sprawdzi się środkowy od MG, wydaje mi się, że mają tylko taki w kształcie walca, a martec ma dużą skrzynkę. Ogólnie pakuj jak największy i najcichszy środkowy.
Stronę wcześniej również napisałem swoje wrażenia jak było, wtedy miałem jeszcze założony środek z milteca, ale że się rozpadł i wpadł martek, który też się rozpadł, ale dodatkowo przyspawałem go na łączeniach spawów i już nie puszcza. Tyle, że ja mam mocne popsy i na pewno to pomogło rozwalić wszystkie moje środkowe tłumiki :)
Haha któż by się spodziewał że mody mogą iść aż tak daleko 😂 no mam dokładnie tak jak to opisałeś, wczoraj zamówiłem środkowy od marteca MG ma tylko tą okrągłą puszkę i niewiadomo jak by to działało bo oni mają też inny cat back, więc mógł by być za słaby 🤷‍♂️ a dzwoniłem do marteca i mówił że mają teraz wzmocnione te środkowe żeby nie pękał. Jak masz jakieś nagranie jak twój teraz chodzi to podeślij na maila dmusialski@icloud.com
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Poprawienie brzmienia S III

Post autor: orlik »

Danny_S3 pisze: 18 lis 2023, o 21:03 MG ma tylko tą okrągłą puszkę i niewiadomo jak by to działało bo oni mają też inny cat back, więc mógł by być za słaby
Dokładnie tak, i tego bym się obawiał.
Danny_S3 pisze: 18 lis 2023, o 21:03 Jak masz jakieś nagranie jak twój teraz chodzi to podeślij na maila dmusialski@icloud.com
Nie mam obecnie nagrania, zresztą u mnie też może to brzmieć inaczej z racji wsadzonego garretta.
Ale wydaje mi się, że jest nawet ciszej i przyjemniej niż było na seryjnym DP z GPF i końcowymi marteca. Bo co jak co, ale na tamtym zestawie też za bardzo darło mordę, a po zmianie DP to już w ogóle nie ma o czym mówić. Mam też bagażnik wyciszony, gdyby dalej było za głośno to możesz próbować jeszcze iść tą drogą, o dziwo bagażnik samemu można zrobić w miarę szybko.
Danny_S3
Posty: 32
Rejestracja: 20 kwie 2020, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Daniel

Re: Poprawienie brzmienia S III

Post autor: Danny_S3 »

orlik pisze: 20 lis 2023, o 01:13
Danny_S3 pisze: 18 lis 2023, o 21:03 MG ma tylko tą okrągłą puszkę i niewiadomo jak by to działało bo oni mają też inny cat back, więc mógł by być za słaby
Dokładnie tak, i tego bym się obawiał.
Danny_S3 pisze: 18 lis 2023, o 21:03 Jak masz jakieś nagranie jak twój teraz chodzi to podeślij na maila dmusialski@icloud.com
Nie mam obecnie nagrania, zresztą u mnie też może to brzmieć inaczej z racji wsadzonego garretta.
Ale wydaje mi się, że jest nawet ciszej i przyjemniej niż było na seryjnym DP z GPF i końcowymi marteca. Bo co jak co, ale na tamtym zestawie też za bardzo darło mordę, a po zmianie DP to już w ogóle nie ma o czym mówić. Mam też bagażnik wyciszony, gdyby dalej było za głośno to możesz próbować jeszcze iść tą drogą, o dziwo bagażnik samemu można zrobić w miarę szybko.
To pomimo środkowego od marteca miałeś popsy? Program robiłeś przed środkowym czy czy z nim ?
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Poprawienie brzmienia S III

Post autor: orlik »

Przed środkowym. Program robiłem w momencie wymiany DP, dopiero poźniej dorzuciłem środek, bo nie szło wytrzymać.
Awatar użytkownika
Movibonczuk
Posty: 155
Rejestracja: 17 lis 2015, o 22:49
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poprawienie brzmienia S III

Post autor: Movibonczuk »

Ja mam zmieniony sam srodkowy od martec. Brzmienie sie poprawilo. Na pewno jest troche glosniej. W miescie nie przeszkadza ale w dlugiej trasie trzeba “wyszukac” obrotow, przy ktorych tlumik cichnie.
Danny_S3
Posty: 32
Rejestracja: 20 kwie 2020, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Daniel

Re: Poprawienie brzmienia S III

Post autor: Danny_S3 »

No u mnie właśnie jest problem, że przy prędkości 140 = 2.5 k obrotów nie da się jechać trzeba wybrać 130 albo 150 wtedy jest ok. Strasznie mnie to irytuje że tak jest
Awatar użytkownika
Movibonczuk
Posty: 155
Rejestracja: 17 lis 2015, o 22:49
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poprawienie brzmienia S III

Post autor: Movibonczuk »

Danny_S3 pisze: 4 mar 2024, o 19:28 No u mnie właśnie jest problem, że przy prędkości 140 = 2.5 k obrotów nie da się jechać trzeba wybrać 130 albo 150 wtedy jest ok. Strasznie mnie to irytuje że tak jest
No mnie to rowniez denerwuje. Jesli jest to godzinna trasa to mozna to przebolec ale jak wracalem przedwczoraj z Wloch to pol drogi myslalem o wymianie tlumika…
Maliniak
Posty: 603
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poprawienie brzmienia S III

Post autor: Maliniak »

A z ciekawości, kto ma zrobiony tylko końcowy? Bo on jest najbardziej restrykcyjny w przypadku DNF. Zastanawia mnie jak duży ma wpływ na dźwięk i komfort?
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Poprawienie brzmienia S III

Post autor: orlik »

Ja miałem tylko końcowy. GPF i DP były seryjne i zostały na miejscu. Było głośno, zdecydowanie głośno mimo zainstalowanych klap na pilota. Fakt nie miałem przez to środkowego. Dobrym mykiem jest zamontowanie końcowych z golfa R kombi, ale znalezienie tego graniczy z cudem, jeżeli mówimy o używkach.
Maliniak
Posty: 603
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poprawienie brzmienia S III

Post autor: Maliniak »

Ok, dzięki. Na razie sobie daruję wydech w takim razie ;)
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4031
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Poprawienie brzmienia S III

Post autor: piramida »

Jak nie musisz to nie ruszaj wydechu i delektuj się ciszą, bo jak zaczniesz kombinować to skończysz jak my wszyscy :lol:
Maliniak
Posty: 603
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poprawienie brzmienia S III

Post autor: Maliniak »

Hehe, wydech odpuszczam. Wolę w hamulce zainwestować ;) Na razie podjadę tylko cooler wymienić :)
ODPOWIEDZ