Mapa Skody na VC kiedy jest włączona nawigacja w Google Maps na Carplay

Awatar użytkownika
mike_cz
Posty: 35
Rejestracja: 20 lis 2017, o 07:46
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Mapa Skody na VC kiedy jest włączona nawigacja w Google Maps na Carplay

Post autor: mike_cz »

Hej,

próbuję rozwiązać problem a lupka nie pomaga.
sytuacja 1: iPhone podłaczony po kablu do carplay. Na VC wyświetlam mapę skody a na infotainment mape googla. Po uruchomieniu nawigacji w googlu na VC znika mapa skody i pojawia sie komunikat "nawigacja uruchomiona na urządzeniu mobilnym". Mapę skody można właczyć na VC w takiej sytuacji tylko poprzez wyszukanie celu i uruchomieniu navigacji. Wtedy działają obie niezależnie. Zalezy mi na navi z GM na infotainment a na VC zwykły podgląd mapy skody.

sytuacja 2: dzisiaj odebrałem przesyłkę z carlinkit5.0. Podłaczam iPhona bezprzewodowo do Carplay i już od razu znika mapa skody z VC a zamiast niej komunikat o nawigacji w urzadzeniu mobilnym, pomimo tego ze nie jest uruchomione prowadzenie do celu.

Czy jest jakiś sposób aby mapę skody cały czas wyświetlać na VC niezaleznie od tego czy carplay ma właczone GM i nawigację?

m.
komoornik
Posty: 1034
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mapa Skody na VC kiedy jest włączona nawigacja w Google Maps na Carplay

Post autor: komoornik »

Nie, nie ma.

Tak działa integracja CarPlay czy też Android Auto.

Jak jest ustawiona nawigacja to albo z wbudowanej Navi albo z CP/AA.
Awatar użytkownika
mike_cz
Posty: 35
Rejestracja: 20 lis 2017, o 07:46
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mapa Skody na VC kiedy jest włączona nawigacja w Google Maps na Carplay

Post autor: mike_cz »

Dzięki.

To mi trochę komplikuje używanie z bezprzewodowym Carplay (poprzez carlinkit) bo od razu po podłaczeniu telefonu znika mapa z VC a nawigacja w GM nie jest uruchomiona :(

m.
Awatar użytkownika
mike_cz
Posty: 35
Rejestracja: 20 lis 2017, o 07:46
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mapa Skody na VC kiedy jest włączona nawigacja w Google Maps na Carplay

Post autor: mike_cz »

Poeksperymentowalem trochę i:
1. Po włączeniu zapłonu na VC wyświetla się "ładowanie mapy" i mapa się pojawia. W tym samym czasie odpala się carplay poprzez carlinkit. Jak się uruchomi i pojawi się GM to mapa Skody znika z VC.
2. Wyjęcie i włożenie wtyczki USB z carlinkit powoduje ponowne połączenie carplay. W tym czasie powraca mapa na VC. Po podłączeniu carplay jest mapa GM i jednocześnie mapa Skody na VC.

Dziwne...


m.
HanSolo
Posty: 37
Rejestracja: 18 paź 2020, o 14:22
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2020
Silnik: Inny
Aktualnie: 280
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Poznań

Re: Mapa Skody na VC kiedy jest włączona nawigacja w Google Maps na Carplay

Post autor: HanSolo »

Heh, widzę, że masz odwrotnie niż ja - u mnie dzieje się dokładnie to co chcesz tj. w momencie jak odpalam google maps u siebie i wstukuje cel i zaczynam nawigować to na VC AUTOMATYCZNIE włącza się mapa skody ale nie nawgiuje (mogę sobie zrobić oczywiście jak Ty, że mam dwie nawigacje) - to jest mega denerwujące - czyli na infotainment mam google maps a na VC mam mapę skody - oczywiście mapę skody mogę przełączyć na co tam chce, ale jest to denerwujące bo domyślnie mam co innego. Mam androida i android auto. Spróbuj pożyczyć od kogoś Androida z AA i sprawdź, bo może to jest specyficzne do Apple.
ODPOWIEDZ