Brzęczenie

Awatar użytkownika
max
Posty: 358
Rejestracja: 9 paź 2013, o 17:43
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Re: Brzęczenie

Post autor: max »

ostatnio miałem akcję skrzypienie słupka środkowego koło kierowcy :)
pojechałem na boczne wertepy, otworzyłem drzwi - nie skrzypi; zamknąłem - skrzypi
pojechałem do aso: wniosek serwisu w skrócie -> robimy akcję zamek :)
regulacja w aso - jest ok
po 2 dniach jak temp. była pow. 20°C - zaczęło znów, ale delikatnie - napuchły uszczelki od temp i ....
... do aso - poprawili, podciągnęli drzwi i na razie cisza :D
=====================================================
jeżeli kogoś obraziłem lub mój post kogoś boli niech go moderator z wątku wypie...i
__________________________________________
SIIFL 2,0TDI DSG6 4x4
pawuo

Re: Brzęczenie

Post autor: pawuo »

Jeśli w Lexusach też brzęczy to już mi lepiej... ;-)

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 5035D using Tapatalk
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Brzęczenie

Post autor: rezon »

paulus60 pisze:....(nie tylko w naszych Škodach - chronicznie nie cierpię określenia "kura", "skodzina" itd. - Panowie i Panie, wyzbyć się kompleksów!) .....
IMHO określanie swojego samochodu mianem kura, skodzina świadczy raczej o braku kompleksów i dystansie do 1,5Mg mieszaniny stali, stopów Al i tworzyw sztucznych niż o kompleksach wynikających z używania takiej czy innej marki.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13602
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Brzęczenie

Post autor: Enriquez »

Max, dzięki za poradę. Dziś mi wyregulowali zamek i .... Cisza!


Wysłane z Tapatoka - może nie być polskich liter.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Brzęczenie

Post autor: forrestas »

U mnie niestety oprócz wertepów pojawiło się także w pewnym zakresie obrotów (słychać przy przyśpieszaniu z niskich obrotów)... , a wcześniej tego nie było :(
Awatar użytkownika
max
Posty: 358
Rejestracja: 9 paź 2013, o 17:43
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Re: Brzęczenie

Post autor: max »

forrestas pisze:U mnie niestety oprócz wertepów pojawiło się także w pewnym zakresie obrotów (słychać przy przyśpieszaniu z niskich obrotów)... , a wcześniej tego nie było :(
wiesz u mnie oprócz wertepów objawiało się jeszcze tym:
1. przyspieszam -> skrzyp
2. jeszcze raz przyspieszam -> nic
3. hamuję -> skrzyp
4. jeszcze raz hamuję -> nic
5. przyspieszam -> skrzyp
6. hamuję -> skrzyp
czyli jak 2x przyspieszałem bez hamowania to na 1wszym v+ skrzyp
jak 2x hamowałem bez przyspieszania to na 1wszym v- skrzyp

ewidentnie drzwi pływały lewo/prawo (luzy na zamku i zawiasach)
pzdr.
=====================================================
jeżeli kogoś obraziłem lub mój post kogoś boli niech go moderator z wątku wypie...i
__________________________________________
SIIFL 2,0TDI DSG6 4x4
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Brzęczenie

Post autor: paulus60 »

rezon pisze:
paulus60 pisze:....(nie tylko w naszych Škodach - chronicznie nie cierpię określenia "kura", "skodzina" itd. - Panowie i Panie, wyzbyć się kompleksów!) .....
IMHO określanie swojego samochodu mianem kura, skodzina świadczy raczej o braku kompleksów i dystansie do 1,5Mg mieszaniny stali, stopów Al i tworzyw sztucznych niż o kompleksach wynikających z używania takiej czy innej marki.
OK. Takie moje małe 3 grosze. ;)
Awatar użytkownika
max
Posty: 358
Rejestracja: 9 paź 2013, o 17:43
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Re: Odp: Brzęczenie

Post autor: max »

Enriquez pisze:Max, dzięki za poradę. Dziś mi wyregulowali zamek i .... Cisza!


Wysłane z Tapatoka - może nie być polskich liter.
Spoko. Ja tez dzięki na razie póki co za porady.
We wtorek/środę dam Ci znać (i innym z klubu cwaniakom i normalnym :P a co taki bede) co jest przyczyną usterki wzmacniacza siły hamowania. Jest juz oficjalna odpowiedź z fabryki i czekany na część która się jeszcze produkuje i ma dotrzeć do Aso około poniedziałku/wtorku.
Jest wada fabryczna części.
Zapewne skończy się akcją przywolawcza dla wszystkich posiadaczy s2 FL 2,0 TDI dsg 4x4 a może i im podobnym...

Ale coby nie siać zamętu poczekam do wtorku/środy.
Pozdr. A i tak masz u mnie obiecana flaszke :)
Polecam siem na przyszlosc ;)

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
=====================================================
jeżeli kogoś obraziłem lub mój post kogoś boli niech go moderator z wątku wypie...i
__________________________________________
SIIFL 2,0TDI DSG6 4x4
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Brzęczenie

Post autor: chudy »

Z tym zamkiem w drzwiach to bardzo znana zjawisko w VAGach, jeśli nie we wszystkich markach.
Warunkiem usłyszenia tego jest paradoksalnie dość dobrze wyciszone auto :D
Awatar użytkownika
max
Posty: 358
Rejestracja: 9 paź 2013, o 17:43
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Re: Odp: Brzęczenie

Post autor: max »

No tak masa drzwi robi swoje ... Wzmocnienia jednak waza a zawiązki jak się widzi to tak lekko mogły by być +3mm grubsze na oko ...
Ostatnio grupa vag'a ma dość sporo wpadek i o dziwo najwięcej dla skody i seata... Ale tak się kończy polityka "low cost" Zresztą po zmianach i podejściu ludzi vaga z poznania po zmianie kadry widać spadek jakości obsługi skody. A założe sie ze jest to realizacja dla wzmocnienia sprzedaży VW i oooo bo niestety ale głównie Škoda superb jest mocna w sprzedaży w odróżnieniu do paskow . taka mała dygresja mnie naszla.... [HOURGLASS WITH FLOWING SAND]

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
=====================================================
jeżeli kogoś obraziłem lub mój post kogoś boli niech go moderator z wątku wypie...i
__________________________________________
SIIFL 2,0TDI DSG6 4x4
Foton

Re: Brzęczenie

Post autor: Foton »

Koledzy..a czy to podwiązanie przewodów paliwowych to jakas wieksza akcja?

Czy może sa one Latwo dostępne?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5813
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Brzęczenie

Post autor: pab567 »

Jedna chwila = trzy momenty.
Foton

Re: Brzęczenie

Post autor: Foton »

A jak się można do nich dostać?
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5813
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Brzęczenie

Post autor: pab567 »

Od spodu
grzempus
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwie 2024, o 11:09
Samochód: Superb II
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Brzęczenie

Post autor: grzempus »

UDAŁO mi się wyeliminować najgłośniejsze brzęczenia. Okazało się, że to podszybie. Na podszybiu jest szara lub ciemna listwa przykrywają kanały wentylacyjne, biegnie wzdłuż całej przedniej szyby. Strzelałem w ciemno, bo nie wiedziałem gdzie lezy przyczyna rezonansu i burczenia, ale coś mi zasugerował mechanik. Ta listwa jest chwycona 4 spinkami, wysuwa się je do przodu, więc ostrożnie, zeby nie wpadły do komory silnika, lekko od tyłu podważyć. po zdjęciu, można tę listwę podnieść do góry, nie zalecam wyciągania w całości, bo jest ona wciśnięta w mały rowek zaraz pod szybą i u mnie troszkę trwało nim ją dobrze docisnąłem, może jakiś paproch wpadł w rowek, nie wiem. W każdym razie ta osłona spoczywa sobie oparta na takim blaszanym kołnierzu, który jest lekko wygięty i biegnie wzdłuż tej listwy. W kilku miejscach nakleiłem zwykłe filcowe podkładki pod taborety na ten kołnierz, aby ta osłona nie miała z nim takiego kontaktu, a przynajmniej nie była luźna :) zauważyłem że pod osłoną, w miejscu styku z tym kołnierzem jest taka delikatna uszczelka, prawie niewidoczna, bo ona jest bardzo cienka. U mnie sparciała i odkleiła się prawie na całej długości. Jest wąska ok 0,5 cm. Dlatego chyba powstawał rezonans.
Jeszcze jedna rzecz, która bardzo hałasowała. W tym samym kanale pod tą osłoną po stronie pasażera spoczywa sobie luźno na kablach czujnik powietrza. ma ok 3-4 cm. Ja go na chwilę wypiąłem i przedmuchałem bo mi wentylatory wariowały i się poprawiło. Delikatnie, bo są tam 3 cienkie piny. Ten czujnik jest plastikowy i leży też na plastiku, więc go owinąłem taśmą, dokleiłem kawałek gumy, zeby nie leżał twardym na twardym, ale nie zakrywać białych kropek bo tam jest czujnik i zwariuje Wam klima. Zamykasz pokrywę, 4 spinki i mój chodzi cichuteńko :) długo szukałem wkurzony tych drgań, u mnie strzał w 10 :) Jeżeli Wam się to przyda to polecam sprawdzenie u siebie
ODPOWIEDZ