Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
zalezi
Posty: 414
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

Standardowe pisanie bzdur o markach premium. A6 45TFSI Quattro z wyposażeniem jak S4 L&K jest jakieś lekko 70 tys zł droższe, więc powodzenia z zakupem premium. Polecam włączyć konfigurator, WYBRAC TE SAME OPCJE i się zdziwić jaka cena wyjdzie. Duży rabat w Audi jest tylko na 40TDI ( okolice 18-20% ).


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 728
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rowerek »

Było wałkowane 1000x. Jak masz wydać 260k pln na full wypas Skodę, to czasami lepszą opcją jest Audi/bmw/merc BIEDNIEJSZE, ale za to z lepszym zawiasem, heblami, czy napędem. Nie musisz koniecznie równać wyposażenia. Patrzysz co Ci kupuje konkretna kwota. Na jednej szali masz full wypas wodotryski, ale ujowe zawieszenie, słabe hamulce itd. Na drugiej szali masz lepsze technikalia, ale mniej gadżetów. I teraz każdy musi sobie sam ocenić, co go jara, co go kręci i co jest gotów 'poświęcić'.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Bosman78
Posty: 112
Rejestracja: 11 sty 2024, o 18:56
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Bosman78 »

rowerek pisze: 26 kwie 2024, o 17:44 Było wałkowane 1000x. Jak masz wydać 260k pln na full wypas Skodę, to czasami lepszą opcją jest Audi/bmw/merc BIEDNIEJSZE, ale za to z lepszym zawiasem, heblami, czy napędem. Nie musisz koniecznie równać wyposażenia. Patrzysz co Ci kupuje konkretna kwota. Na jednej szali masz full wypas wodotryski, ale ujowe zawieszenie, słabe hamulce itd. Na drugiej szali masz lepsze technikalia, ale mniej gadżetów. I teraz każdy musi sobie sam ocenić, co go jara, co go kręci i co jest gotów 'poświęcić'.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Zdecydowanie! Dla mnie 90% dodatkowego wyposazania to wodoryski, bajery, moze i fajne, ale zawsze to tez potencjale zrodlo awarii....jakby dawali w cenie to trudno niech już będzie, ale dopłacać ?... ja jakbym mógł to bym dopłacił ale aby ich nie było :-) np. Elektryczny hamulec postojowy...
zalezi
Posty: 414
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

rowerek pisze:Było wałkowane 1000x. Jak masz wydać 260k pln na full wypas Skodę, to czasami lepszą opcją jest Audi/bmw/merc BIEDNIEJSZE, ale za to z lepszym zawiasem, heblami, czy napędem. Nie musisz koniecznie równać wyposażenia. Patrzysz co Ci kupuje konkretna kwota. Na jednej szali masz full wypas wodotryski, ale ujowe zawieszenie, słabe hamulce itd. Na drugiej szali masz lepsze technikalia, ale mniej gadżetów. I teraz każdy musi sobie sam ocenić, co go jara, co go kręci i co jest gotów 'poświęcić'.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Może napiszę prościej - w cenie doposażonego po sufit Superba masz totalnie gołe A6 45TFSI. Tylko nie pisz, że jest inaczej, bo wtedy pokaże, że nie znasz kompletnie konfiguratora Audi. Te auta w standardzie nie mają NIC


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
West
Posty: 189
Rejestracja: 30 lis 2016, o 11:03
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Wawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: West »

To nic z gwiazdką obowiązkowego wyposażenia dla nowych samochodów które wskazuje regulator EU, a tego w sumie sporo jest.
Co nie zmienia faktu, że golas to golas
Temat wałkowany tyle razy, że aż wstyd.

Wysłane z mojego Amsttad CPC 464 przy użyciu Tapatalka

Bobofrut
Posty: 96
Rejestracja: 16 sty 2024, o 13:48
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Pjoter
Lokalizacja: Opole

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Bobofrut »

Dodatkowo jeszcze podczas serwisu można się nieźle zdziwić. Kupić auto to nie jest jakaś wielka sztuka. Utrzymać, opłacić, serwisować na dobrych częściach, a nie zamiennikach z gownolitu - to tutaj dla mnie jest różnica między skoda, a hiper super "premium audiiiii" jakie tu wszyscy zachwalacie. Mialem okazję pojeździc i a4 i A6. Oba modele są występują u mnie w rodzinie. A4 to klita dla konusow a A6 piekielnie drogie w serwisie. Mam wrażenie że zapominacie że koszty nie kończą się na przelewie do salonu. Jak bym chciał to bym miał i furę za 350k bo mógłbym taką kasę położyć - ale co potem? Jak by przyszło placic krocie za pierdoły do naprawy? Chciałem kupić nowe Volvo s90 - różnica w cenie części jest ponad dwukrotnie większa - na wszystkim!!! A niby to "chińczyk".
Jak tak bardzo chcecie wszystkich przekonać do audi to jaki jest sens siedzenia na tym forum?
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 728
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rowerek »

zalezi pisze:
rowerek pisze:Było wałkowane 1000x. Jak masz wydać 260k pln na full wypas Skodę, to czasami lepszą opcją jest Audi/bmw/merc BIEDNIEJSZE, ale za to z lepszym zawiasem, heblami, czy napędem. Nie musisz koniecznie równać wyposażenia. Patrzysz co Ci kupuje konkretna kwota. Na jednej szali masz full wypas wodotryski, ale ujowe zawieszenie, słabe hamulce itd. Na drugiej szali masz lepsze technikalia, ale mniej gadżetów. I teraz każdy musi sobie sam ocenić, co go jara, co go kręci i co jest gotów 'poświęcić'.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Może napiszę prościej - w cenie doposażonego po sufit Superba masz totalnie gołe A6 45TFSI. Tylko nie pisz, że jest inaczej, bo wtedy pokaże, że nie znasz kompletnie konfiguratora Audi. Te auta w standardzie nie mają NIC


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Oczywiście (choć ceny transakcyje to też inna kwestia i nawet da się mieć kilka dodatków w tym budżecie), ale jak życie pokazuje i to jest nadal dobra opcja dla wielu kupujących, patrząc na to jak dużo gołych A6 jeździ po drogach. Bez matrixów, ze szmatką na fotelach, balonowe koła, ale jak pogadasz z właścicielami, to i tak mega zadowoleni.

Napiszę tak, możesz kupić wypas Skodę i spamować internet na każdym kroku z jakiego Audi założyć hamulce, na jaki gwint wymienić zawieszenie, czy ktoś jeździł na B6 Damptronic, bo DCC to gówno i jak zakodować 'pedał Audi' (coś często to Audi się pojawia), ALBO kupić bieda A6 i cieszyć się JAZDĄ.

Kolejny aspekt tego wyboru jest taki, że gros kupujących i tak nie potrzebuje auta tego gabarytu, ale kupują Superba, bo to jest jedyna Skoda, która jest w miarę ok wykończona. Ja bym Octavii nie kupił na przykład i wolałbym wozić powietrze w Superbie, bo jednak oczekuję pewnego minimum wykonania. Tak też kupiłem sam S3 - gabaryt niepotrzebnie duży, ale to jedyna Skoda, która spełniała mój warunek jakości. Premium daje Ci tę możliwość, że w tym budżecie 250-260k pln możesz sobie złożyć już trochę bogatsze A4, serię 3, czy C klasę, gdzie technikalia i tak masz klasę wyżej niż w Skodzie, a gabaryt wystarczający.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 728
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rowerek »

Bobofrut pisze:Dodatkowo jeszcze podczas serwisu można się nieźle zdziwić. Kupić auto to nie jest jakaś wielka sztuka. Utrzymać, opłacić, serwisować na dobrych częściach, a nie zamiennikach z gownolitu - to tutaj dla mnie jest różnica między skoda, a hiper super "premium audiiiii" jakie tu wszyscy zachwalacie. Mialem okazję pojeździc i a4 i A6. Oba modele są występują u mnie w rodzinie. A4 to klita dla konusow a A6 piekielnie drogie w serwisie. Mam wrażenie że zapominacie że koszty nie kończą się na przelewie do salonu. Jak bym chciał to bym miał i furę za 350k bo mógłbym taką kasę położyć - ale co potem? Jak by przyszło placic krocie za pierdoły do naprawy? Chciałem kupić nowe Volvo s90 - różnica w cenie części jest ponad dwukrotnie większa - na wszystkim!!! A niby to "chińczyk".
Jak tak bardzo chcecie wszystkich przekonać do audi to jaki jest sens siedzenia na tym forum?
Pakiet serwisowy w cenie, gwarancja na 4 lata i 120kkm. Ubezpieczenie trochę droższe, ale nie jakoś dużo więcej.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 728
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rowerek »

Jeszcze napiszę z doświadczenia. Zamieniłem S3 na nowe A4 i po roku mogę napisać - jest super.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Cienki221
Posty: 495
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Cienki221 »

Bobofrut pisze: 26 kwie 2024, o 19:21 Dodatkowo jeszcze podczas serwisu można się nieźle zdziwić. Kupić auto to nie jest jakaś wielka sztuka. Utrzymać, opłacić, serwisować na dobrych częściach, a nie zamiennikach z gownolitu - to tutaj dla mnie jest różnica między skoda, a hiper super "premium audiiiii" jakie tu wszyscy zachwalacie. Mialem okazję pojeździc i a4 i A6. Oba modele są występują u mnie w rodzinie. A4 to klita dla konusow a A6 piekielnie drogie w serwisie. Mam wrażenie że zapominacie że koszty nie kończą się na przelewie do salonu. Jak bym chciał to bym miał i furę za 350k bo mógłbym taką kasę położyć - ale co potem? Jak by przyszło placic krocie za pierdoły do naprawy? Jak tak bardzo chcecie wszystkich przekonać do audi to jaki jest sens siedzenia na tym forum?
Tylko mnie zgubiło (uwielbiam skody i VW), (a miałem nowe BMW w dobrym czaisie) ale w 2021 brałem
Serwis na 4lata/120km i kosztowało około 4tys zł
A w 2023r balem kodiaqa i pakiet taki sam kosztował 11tys zł
Chcieli zarobić na serwisie i nie zarobią, bo każdy weźmie podstawę 2lata
yogibabu
Posty: 356
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: yogibabu »

Co prawda nie premium i nie nowe,ale przesiadlam się na paska i nawet zwykle audio jest lepsze niż te cudo canton. Zawieszenie też dużo lepsze,choć standard.
Škoda nigdy nie będzie jak VW a VW jak audi i nie ma co tu gadać.
Jak miałbym kupować nowe to wolał bym bide a4 czy a6 niż Skodę.
Miałem dwie w życiu i już raczej więcej nie kupię.

A te wodotryski potrzebne w codziennej jeździe jak.... ..
Pamięci foteli użyłem.dwa razy... Raz po zakupie a drugi po oględzinach auta przez rzeczoznawce który oglądał auto dla klienta.
VC w pasku jarało mnie przez tydzień... Teraz to normalne,ustawione raz co tam ma na nim być i wszystko...
Już nie kurak....
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4037
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: piramida »

Z tymi premium to też różnie bywa, siedziałem niedawno w RS6 C7 i jakoś nie zrobiło to na mnie większego wrażenie, nie czułem premium w tym wozie. Materiały ok ale jakoś ciasno i tak bez wodo wtrysków.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 728
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: rowerek »

Tylko czy ciasno musi oznaczać nie-premium? Taki styl tego auta. Ja np. lubię jak mnie auto 'otula'.
Jeżeli chodzi o wodotryski, to też trzeba uczciwie zaznaczyć, że C7, to już stare auto. 2010-2018. Siłą rzeczy może być trochę 'przeterminowane' względem najnowszych modeli, tym bardziej, że obecnie migracja wszelkich nowinek jest o wiele szybsza do niższych segmentów niż było to jeszcze kilka lat temu.
A materiały jak sam wspomniałeś ok, czyli fajnie, takie jakie powinny być.

W każdym razie ludzie bardzo często oceniają premium powierzchownie. Patrzą na opakowanie, gadżety i na tej podstawie oceniają "to to samo co Skoda, tylko droższe, bo znaczek itd.". Oczywiście to też pewna składowa, ale jak się zgłębisz w temat, to różnic jest trochę więcej. Na przykladzie Audi (bo ta sama grupa), wielowahaczowe zawieszenie OBU osi, do tego aluminiowe (mniejsza masa nieresorowana, co ma wpływ na właściwości jezdne). W S3 amory DCC produkcji Monroe (no nie jest to najwyższa półka), w Audi adaptacyjny zawias ZF Sachs. Hamulce w Audi 'monobloki', wszystkie silniki mild hybrid, a nawet podstawowy silnik 150KM w A4 ma pojemność 2.0. To są te detale, na pierwszy rzut oka niewidoczne, a mające duży wpływ na odbiór auta podczas JAZDY.



Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

yogibabu
Posty: 356
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: yogibabu »

To już nie chodzi o premium audi,czy tam MB.
Jest wiele innych ciekawszych aut niż Škoda.
Nie ma co się tu oszukiwać że Škoda to takie och ach..
Škoda jest półkę wyżej niż seat w grupie vag,ale to jest niestety miejce przedostatnie w grupie.
Już nie kurak....
Maliniak
Posty: 620
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Maliniak »

Znowu ta sama dyskusja ;) Tak, w cenie full Superba masz np. "biedę" A6. To nie jest tak, że ktoś bierze te bajery, bo dają i trzeba brać albo żeby chwalić się sąsiadowi. Jak konfigurujesz auto pod siebie to bierzesz to co chcesz/potrzebujesz, a wiadomo, że w Audi te same bajery będą droższe, bo często lepsze albo masz ich więcej. Jednak żeby mieć to samo to trzeba zapłacić drugie tyle, więc te porównania są bez sensu. Nie stać mnie żeby jeździć wypasioną A6 czy czymś podobnym, więc jeżdżę wypasionym Superbem, gdyż wiem, że takie "bieda" Audi nie da mi tyle frajdy ile daje Superb. Jeden chce bajerów inny chce mocnego silnika, a jeszcze inny chce jedno i drugie. Jak nie chcesz ani silnika, ani bajerów, a stać cię na Audi to bierz Audi za 250k, w innym wypadku bierz Skodę za 150k ;)

PS: gdybym nie miał rodziny to bym RS3 jeździł ;)
ODPOWIEDZ