Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
piotr26
Posty: 298
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: piotr26 »

Panowie, ja wbiję kij w mrowisko bo jeżdziłem niedawno 2 tygodnie Audi A1 a następnie 2 tygodnie VW Polo w tych samych powtarzalnych warunkach czyli do pracy i z powrotem tj 160 km dziennie. Pozwolę sobie na porównanie z Superbem i moim starym Golfem VI. A1 I Polo z najsłabszymi silnikami benzynowymi tj 1.0 zmałymi przebiegami około 40 tys km i oba z 2021 roku. Zalety - mega niskie spalanie - w trasie średnia 5,3 z całego baku gdzie w dieslu mam powiedzmy 5,2 - 5,8. WOW! Dźwięk silnika przy mocnym przyspieszaniu całkiem przyjemny - chyba za sprawą głośnika, bo przypomina pracę 6 cylindrów. Świeży design we wnętrzu ( Audi ). W mieście mogłem wjechać wszedzie bo auta malutkie, zwłaszcza przy gabarytach Superba. Na postoju silnik pracuje cichutko do tego stopnia, że zastanawiam się czy jest włączony. Na tym koniec zalet. Wady: w obu autach jest głośno, w starym 13 letnim Golfie w dieslu w trasie podczas jazdy z prędkościami 100 - 120 km/h jest ciszej - zauważalnie przyjemniej rozmawia sie przez telefon! Auta wyposażone bardzo słabo - światła z przodu to halogeny, żadnych ksenonów czy ledów. Czujniki parkowania z przodu - brak. Wycieraczki skrzypią z przodu i z tyłu jak w Superbie. Skrzynia 5 biegów. Zmiany biegów z 1 na 2 i z 2 na 1 z wyczuwalnym zgrzytem i stuknięciem w obu autach - próbowałem zmieniać na wiele sposobów, ale stuki i zgrzyty były cały czas. Zamykanie drzwi tak głośne jak walenie gołą blachą o blachę - zdecydowanie głosniejsze niż w Superbie. Drzwi mimo, że mniejsze to zamykają się ciężej niż w Superbie. Maska nie podnosi się na teleskopach jak w Superbie, ale na zwykłym "badylu". Nie zaczepisz badyla, to przytrzaśnie palce... Prowadzenie: tutaj kolejny duży minus. Spodziewałem sie, że małe lekkie auto będzie jeżdziło lepiej niż Superb, tymczasem próba wciśniecia gazu w podłogę i rozpoczecie manewru wyprzedzania ( skręcone koła ) kończy się bardzo niemiłą utrata stabilności i lekkim zarzuceniem auta - oba tj Polo i A1 są narowiste. W Superbie mimo dużo więcej mocy stabilność w takiej sytuacji jest nieporównywalnie większa. Cóż...

Do czego piszę. Audi A1 i VW Polo to te same auta (gdy porównujemy bazowe wersje wyposażenia i silniki ), prowadzące się tak samo. Nie ma żadnej róznicy, a jakieś tam segmentacje marek można włożyc między bajki. Co więcej oba kosztuja praktycznie tyle samo:) Oba auta sa o 2 klasy gorsze niż dobrze wyposażony Superb. Jeżeli wcześniej rozważałem czy nie zamienić starego golfa na Audi A1 lub VW Polo, to to takim testowaniu skutecznie się wyleczyłem. Te auta sa bardzo słabe i absolutnie nie warte tych pieniędzy. Jedyny plus to małe gabaryty i świetnie sprawdzą sie w mieście. Tyle.

Audi c.d. z drugiego bieguna. Mieliśmy jakiś czas temu nowe Audi S8 na weekend. Auto konkretnie doposażone m.in. pneumatyka, symboliczny przebieg. Opis tylko w oparciu o jazdę miejską. Wrażenia: wyraźnie ciszej niż Superbie, dzwiek silnika mimo, że słyszalny przy przyspieszaniu nie męczy, bo zamiast buczenia mamy cichy bulgot - jest przyjemnie - dobrze wyważone między komfortem akustycznym wnętrza a dzwiekiem V8. Auto generalnie nie skrzypi samo, ale przy macaniu deski rodzielczej nie ma cudów - plastiki skrzypią, natomiast wogóle i to podkreślam (wogóle ) nie skrzypiał podłokietnik mimo, że maltretowałem go mocno. W moim Superbie to najbardziej skrzypiacy element więc tu duży plus dla Audi. Zawieszenie w trybie dynamc dobrze wybiera nierówności i przejeżdza przez progi lepiej niż Superb tj ciszej, bardziej miękko ale nie płynie bo jest to wyczuwalne i słyszalne - spodziewałem się wiekszej różnicy na korzyść S8. Zapas mocy imponujący -przy lekkim dodaniu gazu reakcja od razu, nie ma zwłoki ani takiego powolnego napędzania jak w Superbie mimo, że mam ponad 350 KM. Tiptronic zmienia biegi szybko i płynnie. Wady: dotykowy ekran nie zawsze reaguje - musiałem 3-krotnie nadusić przycisk od zmiany zawieszenia, żeby załapał. Największa wada to prowadzenie - mimo trybu dynamic przy próbie mocniejsego przyspieszania lub lekkiej zmiany kierunku najpierw jedzie WIELKI przód, który mocno komunikuje " jestem mega ciężki i żyje własnym życiem " potem cała reszta. Ma się wrażenie, że auto ma 2 strefy - przód i reszta, które nie tworzą całości, a zostały na siłę sparowane. Przy zmianach kierunku przód zbyt mocno nurkuje.

Audi c.d. Przed zamówieniem Superba rozważałem i ogładałem Audi A6 ( C7 bo C8 wtedy nie było), ale nie spełniła moich oczekiwań w kryteriach na którymi wtedy najbardziej mi zależało. Postawiłem na Superba i absolutnie nie żałuję. Będę nim jeżdził tak długo, dopóki nie będę mógł sobie powolić na auto, które będzie faktycznym przeskokiem w górę pod każdym względem. Nie kupię kolejnego Superba czy porównywalnych aut innych producentów, bo uważam że to bez sensu.

W rodzinie było też Audi Q5, Audi Q8, jest teraz S3, więc jakiś tam przekrojowy pogląd mam, ale nie będę o nich pisał bo idę spać. Dobranoc tym, którzy przeczytali do końca ;)
Tinmar777
Posty: 23
Rejestracja: 5 lut 2024, o 15:43
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Tinmar777 »

Wracając do głównego tematu - czy ktoś odebrał już auto z 15 tygodnia produkcji?
JackP
Posty: 45
Rejestracja: 1 sie 2023, o 06:14
Samochód: Inny
Rocznik: 2021
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: JackP »

Pamiętajcie, że jakby co to w temacie o rozmiarze opon też możecie pisać o Audi A6 zamiast Skody Superb. Zachęcam bo dyskusja jeszcze ma potencjał i nie do końca się wyczerpała.
Bosman78
Posty: 122
Rejestracja: 11 sty 2024, o 18:56
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Bosman78 »

Tinmar777 pisze: 27 kwie 2024, o 08:07 Wracając do głównego tematu - czy ktoś odebrał już auto z 15 tygodnia produkcji?
Nie, ale robilem solidny rekonesans i co sie okazuje.
Dealerzy rzutem na tasme pozamawiali S3 na maxa, widac to bo zaczynaja sie zapełniac place dealerske a kolejne auta w drodze.... w moim przypadku auto utkneło na statusie "wyprodukowany nie zafakturowany" stoi w Czechach juz dobry tydzień. Importer kontaktowl sie fabryką i jest problem z transportem bo masa tego jeszcze stoi na placu fabrycznym. Nie ma szans na odbior w kwietniu bo nawet jak Czesi puszcza transport to utkną w Poznaniu bo...Majowka.....a po majowce znów bedzie zastuj bi sie zakorkuje w PL.....Sytuacja troche komiczna bo delerzy umawiaja sie już na wydanie S4 które byly zamawiane na przełomie marca/kwietnia.
Sytuacja dotyczy tylko S3 bo inne modele zjezdzaja do dealerow na bieżaco
zalezi
Posty: 417
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: zalezi »

Ja jakiś czas temu siedziałem w Audi S3 za 260k. Tak złego wnętrza w życiu nie widziałem w nowym aucie, w życiu. Kia Xceed to level wyżej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
artho
Posty: 1154
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

zalezi pisze: 27 kwie 2024, o 09:56 Ja jakiś czas temu siedziałem w Audi S3 za 260k. Tak złego wnętrza w życiu nie widziałem w nowym aucie, w życiu. Kia Xceed to level wyżej.
Jest coś na rzeczy, że Audi zaczyna się dopiero w okolicy A4/A5 i to niekoniecznie takiego za 200k PLN.
Bobofrut
Posty: 98
Rejestracja: 16 sty 2024, o 13:48
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Pjoter
Lokalizacja: Opole

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Bobofrut »

Tinmar777 pisze: 27 kwie 2024, o 08:07 Wracając do głównego tematu - czy ktoś odebrał już auto z 15 tygodnia produkcji?
Ja odbieram we wtorek, czyli idealnie na majoweczkę
olik
Posty: 6
Rejestracja: 26 kwie 2024, o 21:57
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: olik »

Witam Wszystkich,jestem tu nowy i przez moment myślałem że to forum AUDI, ale nie to Skoda...
Dla tych co czekają ,
Zamówienie 6 luty z terminem produkcji 16 tydzień. Wyprodukowana 22.04. W Poznaniu 25.04.
Czyli tydzień obsuwy
Bosman78
Posty: 122
Rejestracja: 11 sty 2024, o 18:56
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Bosman78 »

No to masz w punkcie bo ja zamawialem 11.01 termin produkcji 8 tydzien zmieniony na 15 i nadal w Fabryce
olik
Posty: 6
Rejestracja: 26 kwie 2024, o 21:57
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: olik »

Tak , czytałem Twoje wcześniejsze posty i coś mi tu nie gra ... Skoro zmienili termin z 8 na 15 tydz., to czekają na jakiś komponent . Tylko na co , skoro zamówiłeś golasa .
Bosman78
Posty: 122
Rejestracja: 11 sty 2024, o 18:56
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Bosman78 »

No wlasnie tez mam rozkminke bo widze, ze bogatsze wersje szybciej schodza byc mozne na stoku nie maja "biedniejszych" komponentów?
olik
Posty: 6
Rejestracja: 26 kwie 2024, o 21:57
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: olik »

To musi być coś na co czekają , kolejka nie jest grupowana na zasadzie teraz idą te silniki czy ten lakier . Idzie z listy.
Bosman78
Posty: 122
Rejestracja: 11 sty 2024, o 18:56
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Bosman78 »

Aczkwiek zamawiajac golasa liczylem, ze wlasnir bedzie szybciej :-) a jest dokladnie na odwrót
olik
Posty: 6
Rejestracja: 26 kwie 2024, o 21:57
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: olik »

Pewnie zamówiłeś różową tapicerkę ..., ale jak tyle czekasz będzie wychuchany.
Twój dealer powinien napisać do Skody ,czym jest spowodowane takie opóznienie.
Bosman78
Posty: 122
Rejestracja: 11 sty 2024, o 18:56
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Bosman78 »

Tak jak pisalem dzwonili i ustalili, ze jest problem z transportem bo auto jest gotowe...nie wiem moze maja jakis określony schemat....a ze natrzepali tych Superbow pod korek to faktycznie to moze być prawda
ODPOWIEDZ