[S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
artho
Posty: 1158
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: artho »

komoornik pisze: 27 kwie 2024, o 19:17 Ja osobiście nie patrzę w ogóle w stronę kombi bo mi taki bagażnik niepotrzebny - ale moim zdaniem bez tej opcji ten bagażnik wygląda na jakiś wybrakowany, na pewno nie jak w Premium jakim przecież Superb jest :lol:
Ja nie lubię kombi ale mam drugą Skodę w kombi... trzeciego kombi nie planuję, ale relingi dachowe dają fajne możliwości.
criav
Posty: 41
Rejestracja: 12 gru 2022, o 19:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: criav »

Dzięki, obejrzę filmy. Masakra, że takie coś kosztuje ponad tysiaka, ale cóż.

No właśnie nie brałbym kombi, ale jakoś napaliłem się na panoramę, więc nie mam wyjścia (tak, wiem, będzie głośno, będzie skrzypieć i trzeszczyć, będzie się grzać, ale po tym jak przejechałem się Scalą kolegi to i tak chcę panoramę).
zalezi
Posty: 417
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: zalezi »

Tak pisząc uczciwie to S4 jest bardzo fajny. Malutki upgrade, ale przynajmniej ceny mocno nie podnieśli i takie S4 2.0 TSI roklzada konkurencję jeśli ktoś szuka dużego rodzinnego wozu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
artho
Posty: 1158
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: artho »

Oni podnieśli ceny tylko wcześniej 😜 Wszyscy chyba na tym forum pamiętają, że Superb 3 startował od około 90 000zł jeszcze dosłownie kilka lat temu... a może to mnie ostatnie 8 lat zleciało jak chwila moment...
Bobofrut
Posty: 99
Rejestracja: 16 sty 2024, o 13:48
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Pjoter
Lokalizacja: Opole

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Bobofrut »

Dla mnie porównywanie cen z przed dekady jest trochę niepotrzebne. Liczy się tu i teraz. Takie narzekanie"że kiedyś to były czasy, a teraz już czasów nie ma". Wartość nabywcza pieniądza się zmieniła to i ceny poszybowały
artho
Posty: 1158
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: artho »

Po prostu Skody nie są tyle warte.
zalezi
Posty: 417
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: zalezi »

Narzekacie na ceny aut, ale zobaczcie jak jedziecie czy szczególnie mieszkania zdrożały.
Już w 2020r doposażony Superb L&K/Sportline dobijał do 200 tys, więc dzisiejsze 235-240 aż tak nie szokuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zaczo
Posty: 105
Rejestracja: 15 lip 2015, o 14:42
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 2.0 TSI 190KM DSG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: zaczo »

To prawda, że porównywanie cen "z kiedyś" a teraz jest bez sensu. Jeszcze kilka lat temu auto nir musiało mieć w standardzie wielu rzeczy i systemów, które teraz są obowiązkowe nawet w podstawowych wariantach a to winduje cyny w górę. Kiedyś za jakiś system trzeba było dopłacić a teraz masz to w standardzie, ale wiadomo, że producent nie weźmie tych kosztów na siebie tylko podnosi cenę auta. Do tego dochodzi wspomniana już inna wartość pieniądza i mamy te 10-20% wyższe ceny. Poza tym jeśli mówimy o Superbie to zdecydowanie poprawiła się też jego jakość. Mam S3 FL i porównałem go z S4 którą jeździłem w ostatni wtorek. Moja skrzypi jak wku...a teściowa. Nowa to inna bajka. Oczywiście wszystko zweryfikuję jak już odbiorę swoją i chwilę pojeżdżę, ale jest duża poprawa. A to też kosztuje.
artho
Posty: 1158
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: artho »

Chodzi o to, że nadal są inne marki, które nie podrożały tak jak Skoda.
zalezi
Posty: 417
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: zalezi »

artho pisze:Chodzi o to, że nadal są inne marki, które nie podrożały tak jak Skoda.
Jestem ciekaw jakie. Sąsiad odebrał w listopadzie Corollę w golasie z bazowym silnikiem 1.8 na kołach stalowych. Zapłacił 148 tys zł


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
komoornik
Posty: 1049
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: komoornik »

zaczo pisze: 28 kwie 2024, o 12:04 To prawda, że porównywanie cen "z kiedyś" a teraz jest bez sensu. Jeszcze kilka lat temu auto nir musiało mieć w standardzie wielu rzeczy i systemów, które teraz są obowiązkowe nawet w podstawowych wariantach a to winduje cyny w górę. Kiedyś za jakiś system trzeba było dopłacić a teraz masz to w standardzie, ale wiadomo, że producent nie weźmie tych kosztów na siebie tylko podnosi cenę auta. Do tego dochodzi wspomniana już inna wartość pieniądza i mamy te 10-20% wyższe ceny. Poza tym jeśli mówimy o Superbie to zdecydowanie poprawiła się też jego jakość. Mam S3 FL i porównałem go z S4 którą jeździłem w ostatni wtorek. Moja skrzypi jak wku...a teściowa. Nowa to inna bajka. Oczywiście wszystko zweryfikuję jak już odbiorę swoją i chwilę pojeżdżę, ale jest duża poprawa. A to też kosztuje.
S3 nie skrzypi jak jest nowy ;)

Także z tymi osądami o jakości S4 to poczekaj co najmniej kilka miesięcy i kilka tysięcy km, szczególnie że to nowy model - hasło klucz: wady wieku dziecięcego 8-)
artho
Posty: 1158
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: artho »

zalezi pisze: 28 kwie 2024, o 12:25
artho pisze:Chodzi o to, że nadal są inne marki, które nie podrożały tak jak Skoda.
Jestem ciekaw jakie. Sąsiad odebrał w listopadzie Corollę w golasie z bazowym silnikiem 1.8 na kołach stalowych. Zapłacił 148 tys zł
A chociażby Mazdy

Btw. w jaki sposób odebrał za 150k gołe auto, które startuje od 110k ?
zalezi
Posty: 417
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: zalezi »

Dokładnie, trzeba poczekać.
Zobaczymy jak infotainment będzie działać, w VAGu ostatnio różnie z tym było.
Na pierwsze oko widać, że chyba niezbyt DCC poprawili i kamera cofania nadal słaba jakość.
Canton tez nie urywa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zalezi
Posty: 417
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: zalezi »

artho pisze:
zalezi pisze: 28 kwie 2024, o 12:25
artho pisze:Chodzi o to, że nadal są inne marki, które nie podrożały tak jak Skoda.
Jestem ciekaw jakie. Sąsiad odebrał w listopadzie Corollę w golasie z bazowym silnikiem 1.8 na kołach stalowych. Zapłacił 148 tys zł
A chociażby Mazdy

Btw. w jaki sposób odebrał za 150k gołe auto, które startuje od 110k ?
W sumie LEDy ma, pokaże ją później - foto
. Może nie jest taka goła, ale autentycznie na stalówkach jeździ.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
lordxan
Posty: 122
Rejestracja: 18 paź 2015, o 20:23
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: S4
Imię: Rafał
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: lordxan »

zalezi pisze:Dokładnie, trzeba poczekać.
Zobaczymy jak infotainment będzie działać, w VAGu ostatnio różnie z tym było.
Na pierwsze oko widać, że chyba niezbyt DCC poprawili i kamera cofania nadal słaba jakość.
Canton tez nie urywa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Na razie tablet centralny śmiga szybko, bardzo intuicyjny interfejs z połączeniu z pokrętłami pod tabletem, dużo rzeczy się podpowiada w zależności od sytuacji, tak samo połączenie z caraplay. Nowy asystent głosowy działa bardzo dobrze po polsku, pełno funkcji, tylko głos tragedia i nie można zmienić,ale ma być jeszcze update AI do niego.
Ale za to VC bardzo ograniczony, to wyboru 3 opcje (oba zegary, ramki zamiast zegarów, zegary wyłączone) i 3 tryby info na centrum (nawigacja, asystenci i coś jeszcze), w trybie zegary można kilka opcji w środku wybrać po prawej i po lewej i koniec , tu dużo gorzej niż było , brak mojego ulubionego trybu z obrotomierzem :( właściwie tylko domyślny widok z zegarami jest sensowny…
Kamera tylnia tragedia zwłaszcza na dużym ekranie,
DCC dla mnie lepiej ale tragiczne odgłosy.
Canton lepszy dla osób lubiących surround (tryb robi w końcu wrażenie, ja lubię przestrzenny dźwięk więc dla mnie na plus), ale basy słabsze niż poprzednio (subwoofer chyba w kole zapasowym, bardzo przytłumiony) - musiałem go na maksa nastawić i dopiero wtedy coś słychać jak średnie nastawy poprzednio
"Kocham robić to co robię, nic innego nie umiem. Polityki nie kumam, filozofii nie rozumiem" KAZIK
ODPOWIEDZ