[S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Maksis
Posty: 5
Rejestracja: 28 kwie 2024, o 16:04
Samochód: Inny
Rocznik: 2024
Silnik: Inny

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Maksis »

Cześć, mam do ciebie pytanie odnośnie DCC. Widzę że już swoją S4 odebrałeś, chciałbym dopytać o ten hałas w dcc. Ja też mam zamówioną z tym systemem, ale to co czytam w twoich postach o tym że hałasuje. Zamówiłem jeszcze przed jazdami próbnymi i teraz to już trochę mnie to martwi🥺mam dopiero po majówce dostać na testy i po tym co piszesz to już mam pewne obawy. A pytanie to, o co chodzi z tym stukaniem? Nigdy nie miałem tego systemu
Awatar użytkownika
AndrzejD
Posty: 132
Rejestracja: 24 lis 2015, o 09:50
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: AndrzejD »

W sobote jezdzilem S4 L&K czyli z zawieszeniem DCC i jestem bardzo zawiedziony. Glosne stuki podzczas przejazdu przez nierownosci. Nierownosci nie czuc ale slychac. Mam S3 ze zwyklym zawieszeniem i jest zdecydowanie ciszej.
pozdrawiam,
Andrzej
_________________________
Skoda Superb I 1.9 TDI - była
Skoda Superb III 1.8 TSI - jest
Maksis
Posty: 5
Rejestracja: 28 kwie 2024, o 16:04
Samochód: Inny
Rocznik: 2024
Silnik: Inny

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Maksis »

Dzięki za info, no to lipa straszna z tym zawieszeniem. S4 za ponad 210k i taka wtopa będzie, a żona mówiła, nie zamawiaj w ciemno 🙄
Bosman78
Posty: 124
Rejestracja: 11 sty 2024, o 18:56
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Bosman78 »

Ceny ceny ceny... rozumiem, ze wszystko.drozeje, ale Skoda drozeje tez na swoje zyczenie...oprocz nowych wymaganych prawem systemow, jest cala masa wodotrysków w standardzie, z ktorych nie mozna zrezygnowac a podbiją cene..
Np. Elekryczny hamulec postojowu.... po co? Stare, proste tanie niezawodne rozwiąznie powinni byc w standardzie a jak ktoś chce to niech dobiera....
komoornik
Posty: 1063
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: komoornik »

Dokładnie, tak samo z ABS - po co to komu.

Przecież to tylko Skoda - auto powinno mieć kierownicę i 4 koła.
Bobofrut
Posty: 99
Rejestracja: 16 sty 2024, o 13:48
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Pjoter
Lokalizacja: Opole

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Bobofrut »

Taaaa, jasne. A jakby nie miała tego wszystkiego to by był lament, że marka zatrzymała się 100 lat za murzynami... Nie dogodzisz, zawsze będzie coś nie tak 🤣
criav
Posty: 41
Rejestracja: 12 gru 2022, o 19:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: criav »

Czy komuś udało się dostać nowego Superba do testów na weekend czy tylko 20 minut wokół salonu?
Awatar użytkownika
lordxan
Posty: 127
Rejestracja: 18 paź 2015, o 20:23
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: S4
Imię: Rafał
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: lordxan »

criav pisze:Czy komuś udało się dostać nowego Superba na weekend czy tylko 20 minut wokół salonu?
Ja już mam swojego L&K TDI 4x4 z większością opcji (brak tylko panoramy i webasto) i 300 km na koncie oraz cały weekend grzebania we wszystkich opcjach i zakamarkach i testowania wszystkich funkcji więc śmiało pytaj :) Nawet mi sam już parkował z ulicy pod wąską wiatę, tylko sąsiedzi patrzyli jak na idiote jak uczyłem się tej funkcji i ciągle wjeżdżałem i wyjeżdżałem aby Supervlb się nauczył drogi :)
Założę osobny wątek w tym tygodniu ze swoim autem gdzie będę wrzucał obserwację tylko potrzebuje chwili
"Kocham robić to co robię, nic innego nie umiem. Polityki nie kumam, filozofii nie rozumiem" KAZIK
Awatar użytkownika
lordxan
Posty: 127
Rejestracja: 18 paź 2015, o 20:23
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: S4
Imię: Rafał
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: lordxan »

Odnośnie pierwszych porad zakupowych:
- DCC - jak zrobię duże trasy to dam znać czy idzie się do dudnienia na dziurach przyzwyczaić i na ile jest on upierdliwy , bo samo DCC+ działa wg mnie lepiej od poprzednika o ile większa twardość i brak bujania komuś nie przeszkadza.
Swoją drogą zgłaszam to jako usterkę SKODZIE i może jak w pierwszym S3 załapię się na jakąś akcję serwisową - wtedy też mi dudniło tylko mocniej i z tyłu i wymieniali coś w DCC po miesiącu od zakupu. Jak ktoś ma jakieś info z inside co z tym zrobi SKODA to proszę o info, wtedy też pomogło masowe zgłoszenia wad i SKODA ruszyła tyłek.
- WEBASTO - sam nie wziąłem bo stwierdziłem , że grzana szyba + fotele+ kierownica + dodatkowa nagrzewnica elektryczna w TDI wystarczy, ale teraz żałuję i bym wziął. Dlaczego? Ponieważ często zimą czekam na dzieciaki/żonę w aucie i baaardzo często korzystałem z wentylacji postojowej która grzała bez zapłonu aż silnik się oziębił przez ok 15- 20 minut. W S4 nie ma już takiej opcji :( , w ogóle (!) nie można włączyć wentylacji kabiny bez zapłonu, a ten wiadomo też się po chwili wyłącza - ochrona aku przed rozładowaniem także lipa - może dadzą to jako update funkcji systemowych bo kilka aktualizacji systemu już musiałem pobrać po założeniu konta i sprawowaniu auta
Swoją drogą ciekawa procedurka, komórka raczej potrzebna, parowanie kluczyków (trzeba mieć co najmniej 2 aby być głównym użytkownikem) i jest domyślne zabezpieczenie autka kodem PIN jak w telefonie który trzeba wpisywać przy starcie aby potwierdzić że to ty siedzisz :) (oczywiście da się wyłączyć aby rozpoznawał po kluczyku) - tylko FACE ID jeszcze brakuje ;)

Wiem , wiem co zaraz napiszecie nie kupuj auta przed liftem czy w ciemno przed porządnymi testami :) ale ten L&K wyglądem wnętrza/funkcjami robi różnice i bardzo pozytywne wrażenia (nie tylko moje ale osób którym pokazałem autko) za którą warto trochę pocierpieć, np. po prezentacji znajomym/pracownikom mam kolejki chętnych na odpowiednio ustawiony masaż + muzykę relaksująca z CANTON w aucie, chyba mogę jakąś usługę płatną z tego zrobić ;)
"Kocham robić to co robię, nic innego nie umiem. Polityki nie kumam, filozofii nie rozumiem" KAZIK
Bosman78
Posty: 124
Rejestracja: 11 sty 2024, o 18:56
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Bosman78 »

Bobofrut pisze: 29 kwie 2024, o 07:59 Taaaa, jasne. A jakby nie miała tego wszystkiego to by był lament, że marka zatrzymała się 100 lat za murzynami... Nie dogodzisz, zawsze będzie coś nie tak 🤣
Nie popadajmy w skrajnosci, jak ktos chce to sobie dokupi....
Ja osobiscie nie mam potrzeby skladanych automatycznie, podgrzewanych i samoskladjacych i ściemniających sie lusterek albo elektrycznie ustawianych foteli.... wciaskają to potem sie nie dziwcie, ze ceny szybują
Maliniak
Posty: 624
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Maliniak »

Czyli potrzebujesz 4 kół i kierownicy ;)
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: caballero »

lordxan pisze: 29 kwie 2024, o 10:08 + muzykę relaksująca z CANTON w aucie
A właśnie. Jak Canton się sprawuje w S4?
Miałem S3 przedlifta i teraz mam polifta. Jakość w przedlifcie była przyzwoita, a w polifcie jest słabiutko (dźwięk potwornie przytłumiony, jakby uśredniony i jak słucham rocka / metalu to brzmienie na poziomie tanich słuchawek z marketu). Te same utwory, przy tych samych ustawieniach equalizera, brzmią zdecydowanie gorzej w polifcie niż było to w przedlifcie.
Ciekaw jestem czy w S4 przywrócili jakość do poziomu sprzed liftingu?
Sdss
Posty: 538
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Sdss »

Wstaw foty.
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: zalezi »

caballero pisze:
lordxan pisze: 29 kwie 2024, o 10:08 + muzykę relaksująca z CANTON w aucie
A właśnie. Jak Canton się sprawuje w S4?
Miałem S3 przedlifta i teraz mam polifta. Jakość w przedlifcie była przyzwoita, a w polifcie jest słabiutko (dźwięk potwornie przytłumiony, jakby uśredniony i jak słucham rocka / metalu to brzmienie na poziomie tanich słuchawek z marketu). Te same utwory, przy tych samych ustawieniach equalizera, brzmią zdecydowanie gorzej w polifcie niż było to w przedlifcie.
Ciekaw jestem czy w S4 przywrócili jakość do poziomu sprzed liftingu?
W Kodiaqu 2023 Canton też słabo, mało wyraziste granie, bardzo mało szczegółowe.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
criav
Posty: 41
Rejestracja: 12 gru 2022, o 19:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: criav »

Byłem dziś na jeździe próbnej, wersja 2.0 TDI 4x4 193 KM L&K.

Na plus:
* ogólne doświadczenia z obcowaniem z autem
* masaże bardzo wyraziste i mięsiste
* aktywny tempomat w korku bajka - sam rusza, sam hamuje, sam skręca, super sprawa
* ekran 13" i HUD dobrze usadowione, nie za duże, nie za małe
* brak opóźnień korzystając z ekranu, dużo opcji ustawień, duża mapa, generalnie cały infotainment na duży plus
* rozpoznawanie znaków działało idealnie. Przy przekroczeniu plumka i wyświetla ikonkę zdjęcia nogi z gazu na HUD, ale nawet przez te 40 minut nie przeszkadzało mi to na tyle, żeby to ustawienie wyłączyć
* wygoda za kierownicą, mnogość ustawień foteli

Na minus:
* myślałem mimo wszystko, że różnica sport vs komfort w DCC+ będzie większa, ale nigdy nie miałem takiej funkcji w aucie, więc nie mam odniesienia
* Canton - mam wrażenie, że w moim 15 letnim Mondeo bieda-edition radio gra bardziej basowo i szerzej tonalnie niż w tym Cantonie... Może kwestia ustawień w equalizerze, ale grał poniżej przeciętnej - ciekawe jak gra bazowe radio w tych Superbach. Duże rozczarowanie, jak pierwsze o czym myślisz to o tym, żeby po gwarancji wymienić te głośniki na coś lepszego... Może jakby puścić Spotify albo MP3 z pendrive'a byłoby coś lepiej.
* może to kwestia dużego ekranu, ale wydaje mi się, że moja kamera cofania za $6 z Aliexpress ma lepszą jakość od tej z Superba
* dynamika auta nie należała do największych - spodziewałem się czegoś więcej po 190KM i 4x4, porównując do moich 140KM FWD. Duży lag między wciśnięciem gazu a reakcją, nawet w trybie Sport.
* dach panoramiczny - porównując do Scali albo Kamiqa to strasznie mnie rozczarował tym, jaki jest wąski. Miałem brać kombi tylko i wyłącznie ze względu na szklany dach i po jeździe testowej dochodzę do wniosku, że totalnie nie warto.

PS
Specjalnie jeździłem po progach i studzienkach żeby sprawdzić DCC+, fakt, coś tam lekko dudniło z zawieszania, ale nic, co by mi przeszkadzało - bardziej się tłucze moje zawieszenie w Mondeo ;) Może kwestia oczekiwań i porównania do aut, których się używało. W każdym razie nastawiałem się na jakieś irytujące hałasy i pozytywnie się zaskoczyłem.

PPS
Webasto w 2.0 265 KM ma być jakoś sierpień-wrzesień, ponoć można już zamawiać, ale na zasadzie, że i tak wyprodukuje się auto dopiero wtedy
ODPOWIEDZ