Stacyjka superb 2 - nie odpala

przybora
Posty: 72
Rejestracja: 3 mar 2020, o 20:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: przybora

Stacyjka superb 2 - nie odpala

Post autor: przybora »

Panowie problem taki stawałem na górce lekko stoczył się samochód tzn nie stoczył ale tak jakby był lekki ruch do tyłu zanim zaciągnąłem ręczny już przy gaszeniu miałem problem z kluczykiem ale zgasiłem i wyciągnąłem. Kiedy ponownie chciałem zapalić samochód przekręcam kluczyk odpala się radio ale na zegarach zero nic się nie odpala i nie zapala silnik. Mogę odblokować kierownicę uruchomić radio ale nie mogę zapalić samochodu. Padła stacyjka, czy jakaś blokada ktoś coś podpowie, tematy są różne z tego co widzę niektórzy nie mogą zgasić nie mogą wyciągnąć kluczyka. Dodam że stoję dalej na górce ale odblokowałem skrzynie żółtą rączką przy drążku i przerzuciłem na luz ale lekko spuściłem samochód w dół ale bez zmian nie mogę odpalić zapłon. Dzięki za porady. Pomocy
koleś1
Posty: 251
Rejestracja: 24 gru 2014, o 14:34
Samochód: Inny
Rocznik: 2007
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Stacyjka superb 2 - nie odpala

Post autor: koleś1 »

Gdzie stoi Superb? Trzeba Kompa podpiąć.
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
przybora
Posty: 72
Rejestracja: 3 mar 2020, o 20:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: przybora

Re: Stacyjka superb 2 - nie odpala

Post autor: przybora »

Obejrzałem kilka filmików coś prawdopodobnie wytarło się w stacyjce tzn w tej części aluminiowej mechanicznej, tej części głębiej niż kluczyk. Postukałem i odblokowało się prawdopodobnie coś w środku się wytarło ukruszyło i zablokowało. Na tę chwilę działa ale już zamówiona nowa część
ODPOWIEDZ