Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Luqluq
Posty: 23
Rejestracja: 10 lut 2024, o 14:51
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Luqluq »

Bosman78 pisze: 7 maja 2024, o 11:41 Wiesz tu akurat sam widzialem w systemie...auto wyprodukowane, jest numer VIN nie ma go na liscie oczekujacych na komponenty ani na liscie transportowej mimo, iz transporty ida na bieżaco.. po prostu stoi na placu fabrycznym od 3 tygodni i nikt nie wie dlaczego.... to ze termin sie wydlza to jedna sprawa, ale bardziej irytujace jeat to, że w zasadzie to nie wiadomi kiedy i czy w ogole będzie.... tak jak ktoś juz tu pisał...zamawiajac auto masz jakis konkretny plan, sprzedałes obecne, wynająłeś garaż, planowałeą wyjazd....zrezygnowałeś z innej atrakcyjnej ofety...
Masz taką samą sytuację jak ja. Auto zamówione 15go stycznia z zapewnieniem że do odbioru będzie przed świętami (może chodzilo o wigilię handlowcowi?), później brak informacji przez ponad miesiąc czy auto w ogóle się załapało na produkcję a gdy w końcu łaskawie dali znać to zaczęło się przesuwanie terminów. Finalnie wg statusów auto wyprodukowało się 24go kwietnia i miało wyjechać 29go a u importera w PL być 2go maja(w tle kolejne zapewnienia że już za chwilę już za momencik na pewno po majówce i wcześniej niż przed połowa maja). Dziś ponoć dostali odp z centrali że nie wiedzą co z autem i w dalszym ciągu nie wyjechało z fabryki i że Czesi „nie odpowiedzieli jeszcze co z przetrzymanymi autami”. Czyli jest jakiś problem z daną partią aut i zaczęła się klasyczna spychologia w stylu; nie mamy Pana auta i co nam Pan zrobisz ? Nie tobie to komu innemu sprzedadzą z mniejszym rabatem.
Ja się wypisuje powoli z tej zabawy, szkoda czasu i nerwów i przekładania planów na Skodę.
To nie BMW individual żeby czekać miesiącami a zwykle, masowo klepane auto.
Bosman78
Posty: 126
Rejestracja: 11 sty 2024, o 18:56
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Bosman78 »

Luqluq pisze: 7 maja 2024, o 16:35
Bosman78 pisze: 7 maja 2024, o 11:41 Wiesz tu akurat sam widzialem w systemie...auto wyprodukowane, jest numer VIN nie ma go na liscie oczekujacych na komponenty ani na liscie transportowej mimo, iz transporty ida na bieżaco.. po prostu stoi na placu fabrycznym od 3 tygodni i nikt nie wie dlaczego.... to ze termin sie wydlza to jedna sprawa, ale bardziej irytujace jeat to, że w zasadzie to nie wiadomi kiedy i czy w ogole będzie.... tak jak ktoś juz tu pisał...zamawiajac auto masz jakis konkretny plan, sprzedałes obecne, wynająłeś garaż, planowałeą wyjazd....zrezygnowałeś z innej atrakcyjnej ofety...
Masz taką samą sytuację jak ja. Auto zamówione 15go stycznia z zapewnieniem że do odbioru będzie przed świętami (może chodzilo o wigilię handlowcowi?), później brak informacji przez ponad miesiąc czy auto w ogóle się załapało na produkcję a gdy w końcu łaskawie dali znać to zaczęło się przesuwanie terminów. Finalnie wg statusów auto wyprodukowało się 24go kwietnia i miało wyjechać 29go a u importera w PL być 2go maja(w tle kolejne zapewnienia że już za chwilę już za momencik na pewno po majówce i wcześniej niż przed połowa maja). Dziś ponoć dostali odp z centrali że nie wiedzą co z autem i w dalszym ciągu nie wyjechało z fabryki i że Czesi „nie odpowiedzieli jeszcze co z przetrzymanymi autami”. Czyli jest jakiś problem z daną partią aut i zaczęła się klasyczna spychologia w stylu; nie mamy Pana auta i co nam Pan zrobisz ? Nie tobie to komu innemu sprzedadzą z mniejszym rabatem.
Ja się wypisuje powoli z tej zabawy, szkoda czasu i nerwów i przekładania planów na Skodę.
To nie BMW individual żeby czekać miesiącami a zwykle, masowo klepane auto.
Ewidentnie coś kręcą, bo nabrali wody w usta a w tym samym czasie do dealerow na place spływają ich zamówiemia, wiem bo rozmawialem z innym salonem gdzie oferowali mi placowego S3 do wyboru do koloru oczywiscie z adekwatną ceną.... być moze licza, ze kupujący zrezygnują
ze swoich zamówien i wystawia je w wyższej cenie.
robertos525
Posty: 6
Rejestracja: 18 kwie 2024, o 09:51
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: robertos525 »

U mnie sprawa ma się następująco -> dealer ma już niby papiery, auto z rana byo w drodze do salonu i mam cichą nadzieję, że dzisiaj zjechało.

Wydaje mi się, że tych Superbów nikt aż tak chętnie nie porywa i dealerowi nadal zależy na sprzedaży. Zwłaszcza, że w promieniu 50 km znalazłbym kilka/kilkanaście samochodów "od ręki" w podobnych specyfikacjach na jakie czekam. Nowych S4 również przybywa na placach i na portalach ogłoszeniowych.

Od kilku dni jeżdżę wynajętym, ale tego typu rozwiązania łatwiej się znosi gdy pracodawca płci za wynajęty samochód. Przy prywatnym zakupie pewnie nieco inaczej widziałbym całą sprawę :)
Luqluq
Posty: 23
Rejestracja: 10 lut 2024, o 14:51
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Luqluq »

robertos525 pisze: 7 maja 2024, o 17:45 U mnie sprawa ma się następująco -> dealer ma już niby papiery, auto z rana byo w drodze do salonu i mam cichą nadzieję, że dzisiaj zjechało.

Wydaje mi się, że tych Superbów nikt aż tak chętnie nie porywa i dealerowi nadal zależy na sprzedaży. Zwłaszcza, że w promieniu 50 km znalazłbym kilka/kilkanaście samochodów "od ręki" w podobnych specyfikacjach na jakie czekam. Nowych S4 również przybywa na placach i na portalach ogłoszeniowych.

Od kilku dni jeżdżę wynajętym, ale tego typu rozwiązania łatwiej się znosi gdy pracodawca płci za wynajęty samochód. Przy prywatnym zakupie pewnie nieco inaczej widziałbym całą sprawę :)
Jaki silnik i wersja u ciebie?
robertos525
Posty: 6
Rejestracja: 18 kwie 2024, o 09:51
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: robertos525 »

Sportline, dieselek - 200 KM.

Dodam tylko, że na moje oko problem leży po stronie fabryki a nie dealera.
Dealer niby ma jakiś tam podgląd na zamówienia ale chyba nie działa to zbyt dobrze i improwizuje przed klientami z lepszym/gorszym efektem końcowym.
Luqluq
Posty: 23
Rejestracja: 10 lut 2024, o 14:51
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Luqluq »

robertos525 pisze: 7 maja 2024, o 18:06 Sportline, dieselek - 200 KM.

Dodam tylko, że na moje oko problem leży po stronie fabryki a nie dealera.
Dealer niby ma jakiś tam podgląd na zamówienia ale chyba nie działa to zbyt dobrze i improwizuje przed klientami z lepszym/gorszym efektem końcowym.
Też sądzę że jest jakiś problem z daną partią aut, bo jak widać z kolegą mamy podobny problem a zamawialiśmy w różnych stronach PL. Wspólnym mianownikiem jest podobny okres i silnik 2.0 tsi. Pytanie tylko co jest nie tak ze auta nie wyjeżdżają z fabryki.
artho
Posty: 1186
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: artho »

Głównie na zimnym będzie odczuwalne
Bobofrut
Posty: 100
Rejestracja: 16 sty 2024, o 13:48
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Pjoter
Lokalizacja: Opole

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Bobofrut »

Luqluq pisze: 7 maja 2024, o 19:41 Też sądzę że jest jakiś problem z daną partią aut, bo jak widać z kolegą mamy podobny problem a zamawialiśmy w różnych stronach PL. Wspólnym mianownikiem jest podobny okres i silnik 2.0 tsi. Pytanie tylko co jest nie tak ze auta nie wyjeżdżają z fabryki.
No to niestety muszę Ci zmartwić. Zamówienie 15.01, odbiór 30.04. 2.0tsi sportline. Coś musi być nie tak z waszymi konfiguracjami. Dobraliście coś czego może nie mają?
Bosman78
Posty: 126
Rejestracja: 11 sty 2024, o 18:56
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Bosman78 »

No ja mam golasa Ambition wiec moze nie maja.golasów....
Luqluq
Posty: 23
Rejestracja: 10 lut 2024, o 14:51
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Luqluq »

Bobofrut pisze: 7 maja 2024, o 22:55
Luqluq pisze: 7 maja 2024, o 19:41 Też sądzę że jest jakiś problem z daną partią aut, bo jak widać z kolegą mamy podobny problem a zamawialiśmy w różnych stronach PL. Wspólnym mianownikiem jest podobny okres i silnik 2.0 tsi. Pytanie tylko co jest nie tak ze auta nie wyjeżdżają z fabryki.
No to niestety muszę Ci zmartwić. Zamówienie 15.01, odbiór 30.04. 2.0tsi sportline. Coś musi być nie tak z waszymi konfiguracjami. Dobraliście coś czego może nie mają?
U mnie u mnie style z paroma dodatkami typu grzana szyba,canton,ambient light i jakieś pierdoly typu rolety z tyłu i isofix..aaa no i grzana kiera z łopatkami.
Ale mój handlowiec twierdzi od dawna że auto jest wyprodukowane całe i nie ma statusu że czeka na jakieś części…
Więc albo celowo przetrzymują sloty komu innemu licząc że zrezygnuje albo nie wiem.. spadły z lawety czy coś ?
Bosman78
Posty: 126
Rejestracja: 11 sty 2024, o 18:56
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Bosman78 »

Tak samo u mnie...gdy brakuje komponentu to jest inny status dzwonili nawet i potwierdzali, ze wszystko jest ok jest numer VIN tylko z jakies powodu od 3 tugodni stoi na placu fabrucznym...jak widac nie tylko moje....i nikt nie jest w stanie ustalic dlaczego, fabryka nie odpowiada, podczas gdu inne modele splywaja do delaerow normalnie. Moja delaerka tez jest wkur.... bo brakowalo jej tego Superba do realizacji planów sprzedaży w kwietniu... wiec z duza doza prawdopobieństwa mozna powiedziec, ze wina lezy po stronie fabryki....
Ostatnio zmieniony 8 maja 2024, o 10:43 przez Bosman78, łącznie zmieniany 1 raz.
Bosman78
Posty: 126
Rejestracja: 11 sty 2024, o 18:56
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Bosman78 »

Jak twierdzi dealer " fabryka do tej pory nie wystawiła faktury" wiec nie ma kwitów
Tekaj
Posty: 25
Rejestracja: 30 maja 2021, o 08:15
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Tekaj »

Kylo125 pisze: 7 maja 2024, o 12:45 Pokaż wideo to porównam ze swoim. Może u Ciebie po prostu jest gorzej? Ja jakieś tam wibracje czułem też np w BMW czy Volvo więc uznałem że tak ma być.
Założyłem nowy temat żeby tu nie robić bałaganu. Wrzuciłem tam nagranie.
https://www.superbclub.pl/viewtopic.php?t=15416
damian1p1
Posty: 14
Rejestracja: 2 lut 2024, o 17:48
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: damian1p1 »

Szczerze to myślałem że razem z samochodem będzie więcej podstawowych dodatków jakaś apteczka, pas holowniczy, ucho , przejściówka do świateł przy haku czy chociażby kamizelka odblaskowa.
Na parasolach w drzwiach też przycieli bo jest tylko jeden
Bosman78
Posty: 126
Rejestracja: 11 sty 2024, o 18:56
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Bosman78 »

Niestety to jest własnie skoda, jak kupowalem Renault Megane pare lat temu i rozwazałem Octavie to bylem dalece zniesmaczony....cos co w megane jest w standardzie w octavi wymagało dopłaty. Pamietam, ze w wesji bazowej nie bylo nawet gniazdek zapalniczki w bagażniku, stalowe felgi 16" bez kołpaków, brak podłokietnika nie mowiąc juz o tempomacie, el. Lusterkach ,2 Air Bag' i ( megane mial 6)
ODPOWIEDZ