Kuny pod maską

Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 943
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: Kuny pod maską

Post autor: Zapp »

.
Ostatnio zmieniony 9 lis 2015, o 19:57 przez Zapp, łącznie zmieniany 1 raz.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
Awatar użytkownika
adamski
Posty: 632
Rejestracja: 7 sie 2012, o 18:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adam
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kuny pod maską

Post autor: adamski »

Może nie do końca na temat ale....

Czy to, że u mnie nie ma wygłuszenia maski to efekt cięć księgowych w Skodzie, czy może efekt salonu w którym kupowałem auto :?

Zamawiałem w lipcu, a odbierałem we wrześniu 2012. Silnik 1,8 TSI. Kumpel ma identyczną wersję z 2011 roku (silnik, skrzynia,wersja wyposażenia) i ma wygłuszenie.
adamski - sąsiedzi mówią na mnie Skodziarz....
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kuny pod maską

Post autor: rezon »

Tez nie miałem wygłuszenia. Dokupiłem sobie
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
adamski
Posty: 632
Rejestracja: 7 sie 2012, o 18:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adam
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kuny pod maską

Post autor: adamski »

Ok, wszystko jasne. Dzięki.
adamski - sąsiedzi mówią na mnie Skodziarz....
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Kuny pod maską

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

no ja mam może zależy od wersji
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
Awatar użytkownika
adamski
Posty: 632
Rejestracja: 7 sie 2012, o 18:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adam
Lokalizacja: Kalisz

Re: Kuny pod maską

Post autor: adamski »

Z tego co się dowiedziałem to tylko do 1.8 TSI przestali wkładać. Do diesli dają cały czas.
adamski - sąsiedzi mówią na mnie Skodziarz....
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kuny pod maską

Post autor: rezon »

Nie wiedziałem, że w ogóle wkładali do benzyny. W O2 standardowo benzynowe nie miały, klekoty zawsze miały. Myślałem, że tak samo było w S2, dlatego od razu przy zamawianiu samochodu zamawiałem matę. Kosztuje ~150zł, więc tragedii nie ma, a montaż zajmuje może minutę z czego 15 s. na rozerwanie opakowania ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 943
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: Kuny pod maską

Post autor: Zapp »

.
Ostatnio zmieniony 9 lis 2015, o 19:56 przez Zapp, łącznie zmieniany 1 raz.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
Awatar użytkownika
slk
Posty: 5
Rejestracja: 27 lis 2012, o 18:32
Samochód: Superb II
Silnik: Inny
Lokalizacja: Polska

Re: Kuny pod maską

Post autor: slk »

Słyszałem już o tych kostkach do wc i ich magicznej mocy. Podobno kuny lubią wełnę mineralną. Po prostu ją uwielbiają i ciężko je przepędzić, gdy już raz ją odnajdą na swoim terytorium. Czyszczą sobie futerko, robią w niej gniazda w okresie lęgowym (lipiec,sierpień). Są w tym okresie pod ochroną. Mnie ten problem się nie przytrafił, ale słyszałem że komuś bardzo mocno zalęgły się w ociepleniu dachu.

A czy zwykła trutka na gryzonie by pomogła? DObry jest też kot, ale po pierwsze musi polować na gryzonie, a po drugie to może pomóc tylko w okolicy zamieszkania tegoż kota.

pozdrawiam
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kuny pod maską

Post autor: rezon »

slk pisze:Słyszałem już o tych kostkach do wc i ich magicznej mocy. Podobno kuny lubią wełnę mineralną. Po prostu ją uwielbiają i ciężko je przepędzić, gdy już raz ją odnajdą na swoim terytorium. Czyszczą sobie futerko, robią w niej gniazda w okresie lęgowym (lipiec,sierpień). Są w tym okresie pod ochroną. Mnie ten problem się nie przytrafił, ale słyszałem że komuś bardzo mocno zalęgły się w ociepleniu dachu.

A czy zwykła trutka na gryzonie by pomogła? DObry jest też kot, ale po pierwsze musi polować na gryzonie, a po drugie to może pomóc tylko w okolicy zamieszkania tegoż kota.

pozdrawiam
komp czy żart? Kuna poluje - jest drapieżnikiem, więc kontakt kota z kuną oznaczać może co najwyżej kłopoty dla kota ;) Oczywiście gnieżdżą się pod dachem - u mnie też próbowały. Na szczęście nie lubią hałasu ;), który po odkryciu został im zaserwowany przy każdej oznace życia. Usunąłem również możliwość wejścia pod poszycie dachu. Trutką na gryzonie możemy co najwyżej otruć psa.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
smiechu32
Posty: 5
Rejestracja: 31 sty 2013, o 18:19
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: piotr
Lokalizacja: gdansk

Re: Kuny pod maską

Post autor: smiechu32 »

Witam,mialem tez problem z kunami ktore nagryzly mi przewody od chlodnic w kilku miejscach.Od kiedy zamontoalem odstraszacz elektroniczny zagladaly duzo rzadziej.Najlepszym sposobem na kuny jest wlozenie do kilku straych skarpetek kulek naftaliny i zawieszenie ich w komorze silnika,kuny nie nawidza ich zapachu.Od kiedy mam odtraszacz elektroniczny o z mienenj czestotliwosci,kulki naftaliny i spryskalem kable i przewody gumowe preparatem odstraszajacym kunyproblem z wchodzenie do komory silnika juz m nie niedotyczy.Musze nadmienic ze kuny najczesciej atakuja nowe samochody ale w okresie godowym wyciagaja wygluszenie i ze starych samochodow-znam to z autopsji.
ODPOWIEDZ