trzeszcząca tylna półka

Awatar użytkownika
Nelson
Posty: 129
Rejestracja: 23 lis 2012, o 21:18
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: J
Lokalizacja: Łódź - Centrum

trzeszcząca tylna półka

Post autor: Nelson »

Witam, zauważyłem w moim S II coś mega denerwującego od ostatniego czasu. Strasznie trzeszczy mi pólka bagażnika ! na zakrętach, na dziurach itp... zdejmowałem ją i zakładałem z 5 razy i nic ! czy ona mogła się wyrobić ? swoją drogą zauważyłem że te uchwyty po bokach są krótsze niż wgłębienia na nie.
https://www.facebook.com/viplodz
Najlepsze Taxi w Łodzi
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: trzeszcząca tylna półka

Post autor: paulus60 »

U mnie bardziej klepała, niż trzeszczała, choć jakieś tam lekkie trzeszczenie przy wysokiej temperaturze też się czasem pojawiało. Na trzpień zawiasu półki nawinąłem 2 warstwy czarnej zwykłej taśmy izolacyjnej. Problem się skończył. Spróbuj, może się uda.

P.S. Na marginesie - zaczynam dochodzić do wniosku, że powinniśmy w końcu zacząć jeździć naszymi Superbami, a nie ciągle się wsłuchiwać, czy już nam coś trzeszczy, czy jeszcze nie. Te ciągłe nasłuchiwania, obserwacje, analizy, podpinanie pod kompa czy już się coś pieprzy, czy jeszcze nie... itd..... itp..... mogą w końcu doprowadzić nas do lekkiego (mam nadzieję :lol:) obłędu. Czesi, którzy stworzyli nasze pojazdy mogliby powiedzieć, że to nas prowadzi do domu, który po czesku nazywa się blázinec. :)
Nie po to kupujemy auto, by się katować, jeno by cieszyć się podróżowaniem. :lol:

P.S. 2. Edytowano dlatego 5 razy, ponieważ ciągle nie pasowała mi ilość kropek po itd..... i itp...... ;)
Ostatnio zmieniony 8 maja 2013, o 16:18 przez paulus60, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: trzeszcząca tylna półka

Post autor: Misiek Fisiek »

Na forum accorda na takie dolegliwości polecają zwiększyć glosność audio ;)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: trzeszcząca tylna półka

Post autor: forrestas »

Mi jeden kolega z forum dokładnie tak odpowiedział, jak go spytałem, czy po wszystkich wprowadzonych modyfikacjach za bardzo nie słychać tapicerek. Mój ma ponad 60k i na dziurach trzeszczy niemiłosiernie (mam dojazd do domu drogą gruntową). Trzeszczy tak jakby cała buda się skręcała bo droga jest na prawdę dziurawa. Dlatego myślę, że sposób użytkowania też ma znaczenie. Ja (za radą kolegi) włączam radio i czekam aż wyjadę na równiejszą drogę. A wtedy znowu jest jak pierwszego dnia po wyjeździe z salonu :) Dla poprawy komfortu psychicznego wmawiam sobie jeszcze, że pewnie jeden albo drugi dziecięcy fotelik wożony z tyłu, ma udział w tym hałasie :D
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: trzeszcząca tylna półka

Post autor: rezon »

Może warto te kołeczki potraktować olejem silikonowym? Ja nie mam problemu - mam kombi. Ale też regularnie pryskam wszystkie uszczelki w drzwiach - nie czekając na trzeszczenia. Miałem kiedyś w O2 odgłosy trzeszczenia, skrzypienia - wydawało się, że to deska rozdzielcza. za którąś reklamacją - w ASO potraktowali uszczelki olejem silikonowym i ucichło. Od tej pory mniej więcej co pół roku - olej silikonowy dokoła każdych drzwi, klapy bagażnika oraz w S2 okna dachowego. Zimą mi skrzypiał lekko na mrozie - zapomniałem, że mam jeszcze jedną uszczelkę ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: trzeszcząca tylna półka

Post autor: chudy »

Zuber pisze:Na forum accorda na takie dolegliwości polecają zwiększyć glosność audio ;)
A na forum Skody głębiej założyć kapelusz :lol:

Ale nie wszystkim trzeszczą te Superby. Masowy przypadek to stukające (nie wiem jak to inaczej nazwać) zamki w drzwiach, które wymagają smarowania. Występuje to ogólnie w VAGu, ale co ciekawe ludzie wychwytują to jako trzeszczenie całego auta i opisują, że czują się jakby jechali Polonezem :D
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: trzeszcząca tylna półka

Post autor: paulus60 »

chudy pisze:........Ale nie wszystkim trzeszczą te Superby. Masowy przypadek to stukające (nie wiem jak to inaczej nazwać) zamki w drzwiach, które wymagają smarowania. Występuje to ogólnie w VAGu, ale co ciekawe ludzie wychwytują to jako trzeszczenie całego auta i opisują, że czują się jakby jechali Polonezem :D
W moich Poldkach (były 4) nic nie trzeszczało, oprócz właśnie tych stukających zamków (dopiero w Caro Plus, w Borewiczu wszystko było OK).
W poprzedniej Skodzie - Octavia I po lifcie, wersja Tour Plus Ice, miałem podobny problem z trzeszczeniem tylnej półki. Wyjąłem ją, zostawiłem w garażu i... nadal trzeszczała. Okazało się, że problem był z przodu, a dźwięk nosił po całym aucie i trudno go było zlokalizować. Hałas powodował plastik tunelu środkowego stykający się z przednim fotelem pasażera. Niechlujstwo montażu, niestety. W Superbach też to różnie wygląda. W moim aucie fotel pasażera styka się z tunelem środkowym na ciasno. W oglądanych przeze mnie kilku Superbach w salonie też tak tak było, ale tylko w przypadku, gdy fotel kierowcy miał elektrykę, a pasażera nie. Gdy obydwa miały elektryczne ustawianie (lub obydwa bez elektryki), to były idealnie na środku w relacji do przedniego podłokietnika i tunelu środkowego i w takiej samej odległości od słupków środkowych. W skórze jeszcze inaczej to wygląda.
W końcu zgłupiałem i przestałem to wszystko analizować. Nareszcie jeżdżę na luzie i pies to wa...ł (biegi wrzucam ;-) ).
Awatar użytkownika
Nelson
Posty: 129
Rejestracja: 23 lis 2012, o 21:18
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: J
Lokalizacja: Łódź - Centrum

Re: trzeszcząca tylna półka

Post autor: Nelson »

"Wyjąłem ją, zostawiłem w garażu i... nadal trzeszczała."
paulus60 UMARŁEM :D
sproboje je czyms obkleic do okola i zobaczymy. dodam jeszcze ze trzeszczy cos przy drzwiach kierowcy i za cholere nie umiem tego zlokalizowac. za wysoki nie jestem wiec moja glowa jest mniej wiecej na wysokosci slupka i gdy dziury napotykam to trzask trzask... radio glosnie super brak trzaskow, ale z powodu iz jestem taksokarzem to nie zawsze moge miec muzyke glosno... a polka i drzwi wtedy mnie najbardziej irytuja i w dodatku irytuje mnie to ze ktos poza mna to jeszcze slyszy.... (chociaz zaden mi jeszcze tego nie powiedzial)
https://www.facebook.com/viplodz
Najlepsze Taxi w Łodzi
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: trzeszcząca tylna półka

Post autor: paulus60 »

Nelson pisze:......a polka i drzwi wtedy mnie najbardziej irytuja i w dodatku irytuje mnie to ze ktos poza mna to jeszcze slyszy.... (chociaz zaden mi jeszcze tego nie powiedzial)
No i nie powie, bo tylko Ty słyszysz ten hałas. Po prostu wyluzuj. Życzę Ci miliona pasażerów rocznie!! :lol:

P.S. Huuuuurrrraaaaa!!! Mam jubileuszowy post!!!! :D :D :D
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: trzeszcząca tylna półka

Post autor: rezon »

Nelson pisze:"Wyjąłem ją, zostawiłem w garażu i... nadal trzeszczała."
paulus60 UMARŁEM :D
sproboje je czyms obkleic do okola i zobaczymy. dodam jeszcze ze trzeszczy cos przy drzwiach kierowcy i za cholere nie umiem tego zlokalizowac. za wysoki nie jestem wiec moja glowa jest mniej wiecej na wysokosci slupka i gdy dziury napotykam to trzask trzask... radio glosnie super brak trzaskow, ale z powodu iz jestem taksokarzem to nie zawsze moge miec muzyke glosno... a polka i drzwi wtedy mnie najbardziej irytuja i w dodatku irytuje mnie to ze ktos poza mna to jeszcze slyszy.... (chociaz zaden mi jeszcze tego nie powiedzial)
na początek to pociągnij uszczelki olejem silikonowym w sprayu
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
JOY
Posty: 160
Rejestracja: 29 lis 2010, o 22:41
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 150 KM
Imię: Bartek
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: trzeszcząca tylna półka

Post autor: JOY »

Jako naczelna maruda forumowa to już przerabiałem.
Polecam uszczelki do okien (takie gumowe) i oklejenie nimi i kołeczków i tych szyn na których spoczywa półka.
W każdym aucie musi być coś trzeszczącego. Podobno nawet Aston Martin trzeszczy :)
Moja ewolucja: FSO1500>Renault Clio>Renault Megane>Subaru Impreza WRX>Saab900>Honda Accord>O2-czarna zgniotka>Superb2 1.8TSI rosso> FORD FOCUS 3 :)
Obrazek 3 felgi stalowe ori za 100 zł wsio oddam
bezduszny

Re: trzeszcząca tylna półka

Post autor: bezduszny »

kupuje się samochód za 150k
a trzeszczy i stuka bardziej nić Daewoo Matiz

S2 to jednak kible.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: trzeszcząca tylna półka

Post autor: Misiek Fisiek »

Trzeba było kupić za 120. Trzeszczał by tak samo a 30k w kieszeni :lol:
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
JOY
Posty: 160
Rejestracja: 29 lis 2010, o 22:41
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 150 KM
Imię: Bartek
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: trzeszcząca tylna półka

Post autor: JOY »

Eeeee tam kible.

Ja chyba nie miałem auta w którym nie trzeba by czegoś poprawiać.
Moja ewolucja: FSO1500>Renault Clio>Renault Megane>Subaru Impreza WRX>Saab900>Honda Accord>O2-czarna zgniotka>Superb2 1.8TSI rosso> FORD FOCUS 3 :)
Obrazek 3 felgi stalowe ori za 100 zł wsio oddam
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: trzeszcząca tylna półka

Post autor: rezon »

U mnie na razie po 25kkm cisza nie licząc trzeszczącej zimą panoramy, ale o niej zapomniałem jesienią to się upomniała ;) Naprawdę sugeruję regularnie przeciągnąć olejem silikonowym uszczelki drzwi i większość trzeszczenia wyeliminujemy.,
bezduszny pisze:kupuje się samochód za 150k
a trzeszczy i stuka bardziej nić Daewoo Matiz
S2 to jednak kible.
Przejedź się Outlanderem to CI przejdzie. Kosztuje więcej, a komfort jazdy jak w Fabii. Trzeszczące amortyzatory na "policjantach" to std, morze twardego plastiku na desce zimą udaje orkiestrę symfoniczną - każdy kawałek ma swój głos ;) Do tego wyciszenie folią i styropianem - białym przed liftem, szarym po lifcie - i mamy superkomfortowe autko. A i jeszcze 5st. histereza tzw. automatycznej klimy - nawet nie zwrócisz uwagi na jakieś skrzypienia ;) S2 jak na razie dla mnie jest naprawdę cichy :)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ