Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: forrestas »

Dwa tygodnie do końca gwarancji i rozpocząłem swoją krucjatę z ASO. Na starcie zgłoszone 3 usterki:
- prawdopodobnie wariator i/lub łańcuch rozrządu (muszą zatrzymać auto na 3 dni, żeby to zdiagnozować, dadzą mi auto zastępcze)
- zgrzyty ze skrzyni przy dynamicznej jeździe przy zmianie z jedynki na dwójkę (z tego co czytałem synchronizator) - auto stało cały dzień na słońcu przed aso i przy jeździe próbnej dwójka wchodziła (więc pewnie na jesień - po gwarancji - będę się sam woził z tą skrzynią)
- nieszczelna klima albo coś innego (uzupełnili gaz i wpuścili barwnik, sprawdzą jak przyjadę diagnozę rozrządu, póki co dziwne dźwięki nie ustały)

@__atomek__ - jak się zakończyła sprawa twojej klimy?

Ciąg dalszy "rozrządu" w przyszły we wtorek.
__atomek__
Posty: 741
Rejestracja: 5 mar 2012, o 07:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: __atomek__ »

Na razie się nie zakończyła,
wymienili chłodnicę bo była nieszczelna, ale hałas występuje nadal. Teraz ponoć gaz nie uchodzi. Mam zostawić auto na cały dzień w celu diagnostyki, bo nie wiedzą co szumi. Ponoć maja w zamiarze deskę rozdzielczą ściagać
Pozdrawiam:
Tomek
bezduszny

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: bezduszny »

półka wymieniona
zamki nasmarowane
drzwi podciągnięte
uszczelki nasmarowane silikonem

...... no i kur..a jest w końcu cicho, jak powinno być.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: rezon »

i tak trzymaj :) podobnie jak olej silikonowy w garażu i raz na kilka miesięcy psik, psik ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: emay »

Pany mam następujący problem. Malowano mi drzwi gwarancyjne sprawdzałem miernikiem i ewidentnie nie ścierali starego lakieru tylko nałożyli następny i mam średnio ponad 600 micrometrow. Jaka jest technika lakierowania ?
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: jjumbo »

ja , to jakbyś szpachle miał
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: Vedius »

emay pisze:Pany mam następujący problem. Malowano mi drzwi gwarancyjne sprawdzałem miernikiem i ewidentnie nie ścierali starego lakieru tylko nałożyli następny i mam średnio ponad 600 micrometrow. Jaka jest technika lakierowania ?
Pochwal się gdzie malowałeś drzwi :?: :?: ;)
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: emay »

Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: Vedius »

Narzekamy obecnie, że w nowych autach lakier ma cieniutką warstwę, więc chłopcy się postarali ;)
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: forrestas »

Koledzy, po południu jadę odebrać auto z serwisu. Reklamowałem problemy z silnikiem przy rozruchu (1.4TSI - nierówna praca itp.). Mistrz serwisu, który przyjmował auto stwierdził, że na pewno jest coś nie tak i nawet nie chciał słuchać o pozostałych zgłaszanych usterkach. Natomiast przed chwilą dzwonił do mnie serwis z informacją, że mogę odebrać auto i TTTM. Przez półtorej minuty od rozruchu może (wg dystrybutora) pracować nierówno i jest to całkiem normalne zachowanie (co ciekawe, na innym forum była wersja z olejem a wysłuchałem historyjki o katalizatorze). Spytałem w takim razie, gdzie w instrukcji jest informacja o takiej funkcjonalności i czy mogę w związku z tym reklamować niezgodność towaru z umową... zapadła cisza. Więc poprosiłem na piśmie (jak to ktoś już gdzieś radził), żeby mi przygotowali pismo, że tak ma być. Pan ma się skonsultować ze swoim kierownikiem w sprawie takiego pisma i dać mi znać.

I teraz pytanie do mądrych głów. Czy macie pomysł jakich argumentów użyć lub w jaki jeszcze sposób się obstawić zanim zamkną to moje zgłoszenie?
bezduszny

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: bezduszny »

Niech dadzą pismo, że silnik jest sprawny... a ten objaw normalny.
Niech napiszą też jaki jest dokładny przebieg na liczniku + potwierdzenie zamknięcia zgłoszenia.

...... a jak zapytają tak przypadkiem "do czego to pismo"
to odpowiedź: że będziesz powoływał biegłego lub PIMOT by wydał opinię. Jak się potwierdzi, że jest wada... to im wystawisz FV za taką ekspertyzę ;)

Ale wszystko na spokojnie, bez nerwów...i uśmiechem.
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: forrestas »

Dzięki za szybką odpowiedź. O przebiegu i statusie zgłoszenia nie pomyślałem - a faktycznie to może być przydatna informacja. Założę się, że jak odbiorę samochód i od nich wyjdę nie da się już żadnych nowych informacji wyciągnąć.

Jadę z "pokojowym" nastawieniem, bo już jak się tydzień temu umawiałem na tą diagnostykę (pierwotnie mieli zatrzymać auto na 3 dni), serwisant tłumaczył, że oni to zasadniczo za dużo nie mają do powiedzenia. Muszą zrobić jakieś pomiary i cytuję "wymienić korespondencję z dystrybutorem" i wtedy się okaże, czy wariator czy łańcuch czy coś innego.

A dzisiaj - nic oprócz TEN TYP TAK MA - czyli chyba "korespondencja" im się za bardzo nie udała.
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: Zaj007 »

Właśnie, właśnie. W 1,4 mega często występują problemy z rozrządem, a potencje osoby z reklamacją są zbywane na zasadzie "ten typ tak ma." I tak dobrze, że masz 120km, bo te 160 to rzeźnia na całego. Uważam, że kol. bezduszny dobrze radzi.
Obrazek
pumpa
Posty: 159
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 21:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: 3City

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: pumpa »

Forrestast u mnie w 1.4Tsi zaczelo bujac silnikiem po okolo 20tkm. Serwis Plichta Gdynia auto przyjal, potwierdzil ze silnik sie telepie i nie ma znaczenia czy na zimnym czy na cieplym aczkolwiek na zimnym mocno wyczuwalnie. Nastepnie TTTM i pokazali pisemko ktorego ponoc pokazac im nie wolno z SAP gdzie bylo napisane iz nierowna praca silnika na wolnych obrotach nie ma wplywu na trwalosc silnika i zuzycie paliwa. Aktualnie 35tkm i nadal silnik sobie nierowno chodzi. Nie jest dla nich argumentem ze przez 20tkm bylo idealnie. Jeszcze jedno przegiecie paly bo auto stalo 30 minut pod kompem na hali po czym jak odebralem mialem adnotacje ze nie znaleziono aktualizacji oprogramowania natomiast subiektywnie spadly mu osiagi i bardzo nierowno oddaje moc czesto sie jakajac.

Druga zglaszana usterka to mega wku..cy nasilajacy sie z przebiegiem rezonans rowno przy 2400-2500obr. Mechanik slyszal, potwierdzil na jezdzie probnej ale "oni nie wiedza co maja z tym zrobic"

Tak ze auto nadal cieszy ale serwis wkurza. Szukam na terenie 3City dociekliwego serwisu.
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: forrestas »

Ehhh... ciekawe jak się zmieni nastawienie serwisu jak się skończy gwarancja (za tydzień)?

Póki co (wczoraj) spychologia. Przyjeżdżam po auto - jeden doradca serwisowy - miła blondynka: nic nie wie, kolega nic nie przekazał, kierownika nie ma, nie ma do kogo zadzwonić, nikt nie chciał odebrać telefonu. Skreśliła mi na zleceniu fragment "bez uwag". Dopisała, że domagam się wyjaśnień na piśmie i oddała mi auto. Zaraz piszę maila do kierownika serwisu i w południe jadę.

Ciekawe, że na dokumentach wewnętrznych wszystko mają (pani przeczytała mi z kartki dokładnie to samo co jej kolega przekazał mi przez telefon), ale na zewnątrz nie mogą nic udostępnić...

Tak więc trzymajcie kciuki, dzisiaj w południe ciąg dalszy :)
ODPOWIEDZ