Colubus, maxdot, bluetooth - drobny problem

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
SAKHUL
Posty: 52
Rejestracja: 25 lip 2013, o 21:57
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Colubus, maxdot, bluetooth - drobny problem

Post autor: SAKHUL »

witam

jestem wlascicielem superba II od 2 tygodni - ciagle ucze sie tego auta, zglebiajac miedzy innymi tajniki oprogramowania Max Dot i Columbus - ostatnio zauwazylem (a moze problem wynika z braku spostrzegawczosci), ze nie mam paru opcji - szczegolnie chcialbym sie na razie skoncentrowac na finkcji telefonu. Dla mnie jest to bardzo wazna funkcja, bo jestem czesto bombardowany telefonami od klientow i rozmowa przez auto jest duzym udogodnieniem

oto w czym problem

aktualnie w max dot sa niejako wpisane 2 telefony - nokia 6costam (najprawdopodobniej poprzedniego wlasciciela) i moj n7100. Musialem n7100 dac do naprawy gwarancyjnej i przesiadlem sie na moj poprzedni Wave2. ten telefon Maxdot widzi (wyswietla sie Wave 2 i daje connect), ale po wpisaniu PIN (karta sim oczywiscie ta sama co w n7100) laczy z n7100 co potwierdza wyswietlacz maxdot i columbus. Gdy zajrzalem do instrukcji (sciagnieta z netu bo ja mam w jezyku niemieckim, ale w niej tez jest taki sam opis) przeczytalem, ze (str 139) "w menu telefon mozna wybrac opcje - ksiazka tel., wybor menu, lista polaczen, poczta glosowa, blueatooth...) - nie moge tych opcji znalezc a chcialbym usunac oba wczesniej ustawione profile, a opcja ta ma byc w podmenu bluetooth.

W maxdot w opcji phone mam jedynie wybor miedzy connect, device search i SOS.
przy braku polaczenia bluetooth w setup->telephone mam 3 NIEAKTYWNE opjce do wyboru zadne dotyczace bluetooth.

zerknalem na dane systemu (dluzsze nacisniecie setup) oto dane:
delivery port number - 3T0035680B
HW-Version - H11
SW-Version - 3814
Active map cov. - East Europe
Active map supplie - Navteq
Map version HDD 7693

prosze o pomoc, moze cos trzeba auaktualnie i czy to mozliwe?
w razie czego chetnie podam dodatkowe potrzebne informacje

pozdrawiam
L
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Odp: Colubus, maxdot, bluetooth - drobny problem

Post autor: dato »

Zacznij od wyresetowania ustawień telefonu w Columbus do fabrycznych i sparuj jeszcze raz. Potem daj znać jaki efekt.
Może być wiele przyczyn, ale zacznijmy od tego.
Awatar użytkownika
SAKHUL
Posty: 52
Rejestracja: 25 lip 2013, o 21:57
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Colubus, maxdot, bluetooth - drobny problem

Post autor: SAKHUL »

postaram sie to zrobic - choc bede musial pogrzebac gdzie moge w Columbusie zresetowac do fabrycznych sam telefon - przy braku polaczenia z telefonem po nacisnieciu Phone nie wysiwetla mi sie nic poza beleczka na gorze z trzema guzikami - lewy pusty, srodkowy "brak polaczenia" i prawy SOS - zadnych opcji tam juz nie mam - niedlugo sprobuje polecenie ;) wykonac i dam znac
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Odp: Colubus, maxdot, bluetooth - drobny problem

Post autor: dato »

Setup albo settings ...
Awatar użytkownika
SAKHUL
Posty: 52
Rejestracja: 25 lip 2013, o 21:57
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Colubus, maxdot, bluetooth - drobny problem

Post autor: SAKHUL »

Rada polowicznie pomogla bo ile laczy sie z telefonem po uruchomieniu ustawien fabrycznych to niestety przy kazdym wejsciu do auta musze taki zabieg wykonywac gdyz w innym razie po chwilowym polaczeniu od razu sie rozlacza...
przy sparowaniu znajduje jednak brakujace menu - usunalem poprzednie profile

jednak na ta chwile watek zaiweszam - uznalem ze nie ma sensu sie scierac z telefonem, ktory jest zastepczy - zobaczymy jak odzyskam swoj z serwisu co sie bedzie dzialo

gratuluje jednak nosa - nie wpadlbym, zeby zresetowac do ustawien fabrycznych

LS
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Colubus, maxdot, bluetooth - drobny problem

Post autor: dato »

Wtedy kasuje wszystkie poprzednie profile. Nosa mam sporego, ale nie musisz mnie tak publicznie... No wiesz... Piętnować ;)
Wróć do głównego fona, znów zresetuj do fabrycznych i sparuj od zera, a jak dalej będą problemy to będziemy kombinować. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
SAKHUL
Posty: 52
Rejestracja: 25 lip 2013, o 21:57
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Colubus, maxdot, bluetooth - drobny problem

Post autor: SAKHUL »

A czy bedzie zaskoczeniem jesli powiem, ze po zresetowaniu do fabrycznych nie skasowalo profili a musialem zrobic to recznie po polaczeniu z telefonem i przez menu bluetooth? :)to dosc ciekawe bo po zresetowaniu byly te same profile a sie udalo polaczyc... choc z problemami dalszymi... sprobuje w najblizszym czasie sprobowac jeszcze z dodatkowymi wskazowkami :)
ODPOWIEDZ