Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: Zaj007 »

Naturalnie, duchem jesteśmy z Tobą :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: forrestas »

Dostałem właśnie - drogą mailową następującą odpowiedź z serwisu:
Jeżeli chodzi zgłaszane przez Pana hałasy obserwowane po odpaleniu zimnego silnika:
Informuję, iż po rozruchu zimnego silnika o temperaturze 18-33*C, gdy samochód stał wcześniej co najmniej 6h, włącza się funkcja rozgrzewania katalizatora. Tryb ten powoduje podniesienie obrotów jałowych silnika oraz słyszalną głośniejszą pracę silnika i może trwać około 45s. Funkcja ta ma na celu szybkie rozgrzanie katalizatora i tym samym zmniejszenie emisji szkodliwych składników spalin.

W przypadku pytań jestem do Pana dyspozycji.

Z poważaniem,
......
Co sądzicie? Dusić żeby dali coś więcej na piśmie (przebieg auta, odniesienie do zgłoszenia serwisowego) czy mail wystarczy? Czy taka odpowiedź wystarczy jeżeli coś jebnie np. za pół roku, żeby dochodzić naprawy z tytułu nie wykonanej naprawy gwarancyjnej.

Swoją drogą to "trochę" nie fair, jeżeli jest tak na prawdę jak mi napisali (nikt nie wspominał, że autem nie da się jechać przez minutę po odpaleniu w określonych warunkach). I pojawia się pytanie: skoro tak jest to dlaczego przez pierwszy rok użytkowania tak nie było?
bezduszny

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: bezduszny »

Jak dla mnie to nie jest odpowiedź.
Opisują coś co jest... ale wcale nie musi być tym co zgłaszałeś. W razie czego.. są kryci.

Poproś o informację, że samochód/silnik jest w pełni sprawny i nie ma żadnych wad, gdyż będziesz powoływał rzeczoznawcę by to ocenił.
Niech napiszą też przebieg przy jakim kontrolowali samochód.
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: forrestas »

Dzięki bezduszny, odpisałem im tak jak radziłeś. Zobaczymy jaka będzie odpowiedź.

A tak w ogóle to już teraz należy Ci się duże piwo albo coś mocniejszego za wszystkie porady. Gdyby nie one pewnie przyjąłbym wersję przekazaną przez telefon, odebrał auto i na tym zakończył sprawę. A tak, nawet jak nic nie załatwię, będę miał poczucie, że lepiej się nie dało.
--------------------------
No i jest odpowiedź z serwisu:
Szanowny Panie,

W dniu diagnozy 17.06.2013 w samochodzie o nr rejestracyjnym XXXXXXX nie stwierdzono usterek lub wad silnika wraz z osprzętem. Przedmiotowy samochód w dniu diagnozy posiadał przebieg XX.XXX km.

Z poważaniem,
....
Czyli wątek silnika można uznać za zamknięty. Dupochron jest - jakby coś się zjeb... zaraz po gwarancji. Wydaje mi się, że w tym momencie nie ma żadnych podstaw do dyskusji z serwisem i trzeba przyjąć, że tak jest (chociaż od początu tak nie było).
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: Misiek Fisiek »

Czy ja wiem? A co tu robi za dupochron? Dupochron to miałbyś jakby serwis albo rzeczoznawca napisał co się dzieje nie tak i przy jakim przebiegu, tak żeby można to było powiązać to co się działo z tym co zgłosiłeś. Samo przyznanie, że silnik hałasuje po odpaleniu na zimno jeszcze nic nie znaczy. Jeżeli dojdzie do awarii po gwarancji i ASO odmówi pokrycia kosztów to będziesz musiał wykazać w sądzie związek miedzy tym co działo się w aucie przed końcem gwarancji a awarią, która później nastąpiła. I będziesz go musiał udowodnić, a więc uprawdopodobnić w stopniu graniczącym z pewnością. Samo stwierdzenie, że hałasy mogą mieć związek nie wystarczy.

Ja na Twoim miejscu zainwestowałbym w rzeczoznawcę, który rzeczowo i bardziej precyzyjnie niż "hałasy przy odpalaniu na zimno" napisze co się dzieje. Bo szanse na awarię masz niestety dość duże.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
bezduszny

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: bezduszny »

Zuber pisze: Ja na Twoim miejscu zainwestowałbym w rzeczoznawcę, który rzeczowo i bardziej precyzyjnie niż "hałasy przy odpalaniu na zimno" napisze co się dzieje. Bo szanse na awarię masz niestety dość duże.
Zanim to zrobi, niech podjedzie jeszcze do innego ASO by tamtejszy szef serwisu spojrzał na to...
a dopiero do rzeczoznawcy.

W tej chwili ma podstawę do tego, że jak rzeczoznawca stwierdzi "nienormalne zachowanie silnika" to z taką opinią może wrócić do ASO i poprosić o naprawę.. i zwrot kosztów.
No i nie odbierać auta do póki nie będzie naprawione... a jak pamiętam ASO ma jakiś ograniczony czas na naprawę lub wymianę silnika/pojazdu.
bezduszny

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: bezduszny »

Zuber pisze:Czy ja wiem? A co tu robi za dupochron?
Robi to pierwsze pismo.
Zawsze mogą powiedzieć, że myśleli o innych hałasach... a nie tych które były zgłaszane.
No i napisali co one oznaczają.
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: forrestas »

Hmmm... czyli co? Do ostatniego serwisu skody w poznaniu w którym nie byłem i ta sama historia od początku (tzn.zostawienie auta, diagnoza itd.)? A oni nie mają czasem wspólnej bazy danych albo czegoś w tym stylu? Ew. do jakiego ASO uderzyć w okolicy Poznania (powiedzmy w promieniu 200km)?

Jeżeli rzeczoznawca, to jak go znaleźć?
----------------
W międzyczasie znalazłem wątek na OCP dotyczący mojego tematu. Czytam, bo całkiem sporo tego jest.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: dato »

Zuber, Bezduszny ma rację w całej rozciągłości - pismo ASO to klasyczna dupokrytka bez treści. Dasz radę coś skrobnąć prawniczego dla forrestasa ? Wiesz, za tydzień koniec gwarancji :(

Jak nie dasz to ja się postaram jutro w nocy kosztem snu przed trasą, ale wolałbym nie - raz, że zrobisz to lepiej, a dwa, że ja jestem w niedoczasie...
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: Misiek Fisiek »

Przecież ja pisałem, że to dupokrytka bez treści i dlatego trzeba wziąć rzeczoznawcę. Ja mu mogę skrobnąć coś prawniczego tylko wg mnie potrzebna jest opinia rzeczoznawcy, który jasno napisze, że rozrząd się wali a nie kolejne pismo z ASO, z którego nic nie wynika.

Samo powołanie się na odgłosy w silniku nie wystarczy żeby powiązać to co się działo w czasie gwarancji z późniejszą awarią.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: dato »

Oki. Masz rację. Czytałem jednym okiem.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: szms »

- wymiana EGR - wada
- wymiana osprzętu alternatora - głośna praca
- nowy tylny zderzak - zaczepy poszły, zderzak był cały, ale między klapą a nim była 2-3 cm dziura
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: Nematode »

- zestaw sprzęgieł (wibracje przy biegach 1, 2)
- uszczelnienie łączenia tylnej wycieraczki z szybą (zacieki)
- 2 razy wymieniane tylne okienka (plamy na chromowanych listwach)
- 2 razy wymieniana roleta bagażnika (raz ciężko się zwijało, drugi raz wcale się nie zwijała)
- wymiana uszczelki (zapocenie czujnika wałka rozrządu)
- pompa wody (ubytek płynu chłodniczego)
- DSG7 (posypał się synchronizator przy 2 biegu, opiłki metalu)

Przebieg aktualny: 34k km
Wiek auta: 2 lata i 9 miesięcy
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: Misiek Fisiek »

Masakra z tym DSG7. Taki śmieszny przebieg i tyle problemów.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: Zaj007 »

Jakie były objawy usterki synchronizatora?
Obrazek
ODPOWIEDZ