RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
bezduszny

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: bezduszny »

no cóż....
jutro zadzwonię sobie do ASO
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: noso »

Mnie się tu ni wała nic ciekawego w tym Twoim poście nie wyświetla. Ale na Japku więc może to mój problem.[/quote]


as you wish :)

Obrazek
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5816
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: pab567 »

Czyli 5238 fabrycznie...

Co do wgrywania softu przez ASO - w Columbusach robią to z płyty. Jak mi mieli zrobić upgrade to Skoda Polska przesyłała im specjalnie płytę z najnowsza wersją. Okazało się, że najnowsza, która mają w Polsce, to V8 - a było to w kwietniu tego roku czyli gdy juz ładnych kilka miesięcy była dostępna V9 :(
bezduszny

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: bezduszny »

No i zadzwoniłem do ASO...
Mają skontaktować się z odpowiednim działem i wyjaśnić tą sprawę.

Potwierdzili, że kiedyś.. oprogramowanie przychodziło na płytach.
Teraz wszystko jest już on-line. Podpinasz auto i system sam sprawdza dostępność nowego oprogramowania dla CAŁEGO auta.
Anariki
Posty: 2
Rejestracja: 3 sie 2013, o 11:39
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Anariki »

Witam,
Wygrywam właśnie mapę 7918 west (ściągnięta z torrenta z pierwszego post'u). Plyte wypalalem z weryfikacja z najniższa prędkością 4x. Wszystko dzieje sie zgodnie z opisem, czyli trwa kopiowanie na dysk columbusa. Jednak po wcisnieciu eject gdy obserwuje pasek postępu, zauważyłem ze za każdym razem gdy dochodzi on do końca ~90% navi sie wygasza (ale nie wyłącza) i po każdym takim epizododzie klikam galke ON i pojawia mi sie blyskawicznie ten sam ekran kopiowania tylko z pustym paskiem procesu. Nawigacja działa juz tak od 2h. Macie jakieś rady? Moze płytka sie zle wypalila? Moze to problem softu: 3814? Proszę P pomoc bo boje sie o akumulator ;)

Pozdrawiam
bezduszny

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: bezduszny »

ja bym wrzucił w pierwszej kolejności soft 4120
a potem 7920 : http://chomikuj.pl/xochman1/RNS_510/MAPS
mieści się na zwykłym DVD i działa bez problemu
Anariki
Posty: 2
Rejestracja: 3 sie 2013, o 11:39
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Anariki »

Wolałbym nie ruszać softu :/ trochę sie boje. Wersja softu moze powodować problemy ze zgrywaniem mapy? Mam tez taki plan ze w nadchodzacym tygodniu samochód idzie na serwis gwarancyjny, z tego jak ja to sobie wyobrażam to i tak muszą sie podpiac kablem do auta więc moze jak ładnie poprosze to update softu nie odbije sie na portfelu :P
bezduszny

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: bezduszny »

update.. w ASO
jakieś 100 PLN
Awatar użytkownika
Beskit
Posty: 64
Rejestracja: 23 lut 2010, o 11:10
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Lokalizacja: Elbląg

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Beskit »

Witam,
Jako, że jestem laikiem w tym temacie - bardzo proszę o informację jaki najnowszy soft mogę wgrać do mojego columbusa (niedokładany, fabryczny, skoda superb 2008 (po lifcie), kiera multi i maxidot).
O ile to możliwe - bardzo proszę o link do takiego softu, żebym przypadkiem nie wgrał czegoś co będzie mi się wydawało ok i uceglił sprzęt...

Poniżej zdjęcia z ukrytego menu

https://www.dropbox.com/s/senqglez75099 ... 191451.jpg
https://www.dropbox.com/s/y2wbcooy3xvgm ... 191544.jpg
https://www.dropbox.com/s/l9w2bvhd2uuow ... 191558.jpg
Skoda Superb 1.8TSi Platinum Zdjęcie 1 Weselny
mk1234
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2013, o 08:14
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: mk1234 »

Witam wszystkich , takie pytanko - czy ktoś może ma soft 4120A ( mam nawigację typu B) ? Mógłby wrzucić na jakiś hosting ?
Awatar użytkownika
SAKHUL
Posty: 52
Rejestracja: 25 lip 2013, o 21:57
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: SAKHUL »

no to teraz moja kolej na rewelacje z ASO

otóż pojechałem do ASO kupic sprezyny (dato-piracie i Zuber (amorki doszly) - pozdrowienia) - tak przy okazji - komplet do 4x4 to ok. 1500 zł. Do rzeczy. Przy okazji spytalem sie w punkcie serwisowym jak wyglada kwestia uaktualnienia oprogramowania do Columbusa. Juz na wstepie facet mnie zaszokowal bo zaczal od tego, ze mapy zaktualizowac mozna ale o uaktualnieniu oprogramowania radia - jak konsekwentnie nazywal Columbusa - to nic nie wie (!!! o zgrozo pomyslalem !!!) wytlumaczylem mu ze aktualizacja mapy i oprogramowania to dwa odrebne tematy - poszedl zatem na warsztat spytac sie po czym powrocil po chwili - lekko zdumiony - stwierdzajac ze jest to mozliwe i moga mi to od reki zrobic bo maja luzy na warsztacie. Pomyslalem ze ok niech bedzie (koszt brutto 120 zl - nie mam kabla do kodowania i sprzetu do tego (jak i pojecia o tym) wiec wybaczcie ze zdecydowalem sie na taki ruch). Po ok. godzinie czekania Pan przekazal mi info, ze ma zla wiadomosc bo moje oprogramowanie jest najnowsze i nie ma mozliwosci uaktualnienia i dal mi wydruk raportu z serwisu. Za usluge a w sumie jej brak oczywiscie nie zadali zaplaty. Mam columbusa w wersji z glosniczkiem i symbolem "i" a wersja oprogramowania 3814 i z tego co poczytalem na tym forum dosc stara.

Czy moga miec racje? czy ewentualnie moglbym komus podeslac skan raportu zeby rzucil okiem? oczywiscie mail na priv.

Pozdrawiam i zycze lepszych doswiadczen z ASO

LS
Ostatnio zmieniony 27 sie 2013, o 17:07 przez SAKHUL, łącznie zmieniany 1 raz.
bezduszny

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: bezduszny »

Mi powiedzieli, że też mam aktualną.. bo 4120.
Będę musiał zrobić to inaczej: wgrać ręcznie i pojechać do nich na "podpięcie go do systemu".
I tyle.
Awatar użytkownika
SAKHUL
Posty: 52
Rejestracja: 25 lip 2013, o 21:57
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: SAKHUL »

ale mi wlasnie podpieli do systemu i wyskoczyl im negatywny raport w zakresie mozliwosci aktualizacji - przyznam, ze bylem mocno zaskoczony
bezduszny

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: bezduszny »

Mi też podpinali.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: dato »

Bezduszny, jak nie masz DAB to dla ASO twój dedykowany soft to 4120. Sakhul, Ty z kiedy masz to radio bo z kalkulatora czytam?

Wysłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 4
ODPOWIEDZ