[S2] Opony zimowe do kombi?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: Misiek Fisiek »

Jedyne co przemawia za Conti w konfrontacji z tymi Nokianami to że można je kupić z rantem ochronnym felgi.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: gachul »

nie wiem jak z zimowka ale letnie conti to badziew... do nokiana się nie umywają
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: Vedius »

bezduszny pisze:
Vedius pisze: Na oponach nie lubię oszczędzać, przecież to moje bezpieczeństwo :D
.. i na to liczą sponsorzy testów :lol:
Sponsor z pewnością ciśnie na wyniki testów jak wszędzie. Jeździłem do tej pory na oponach z górnej półki i generalnie moje odczucia i opinie kierowców pokrywają się z tymi PRO-testami. (dotyczy zimówek)
Na dzień dzisiejszy IMHO najlepsze zimówki to michasie A4. Po zimie będę widział co Conti są warte.
Kilka lat temu dostałem wraz z zakupionym autem barumy polarisy w gratisie. Nie dałem rady przejeździć jednej zimy na nich. Pamiętam, że najgorzej było na błocie pośniegowym.
Różnice w cenie opon to nie tylko marketing. Górna półka zawsze kosztuje, oczywiście za niektóre marki płacimy dodatkowo 8-)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: Misiek Fisiek »

Ale to niczego nie dowodzi. Jedynie tego, że barum wypuścił kilka lat temu słabą oponę. Jakby bridgestone wypuścił to co?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: leszekmw »

wszystkim firmom zdarzają się wpadki z modelami opon , nawet michelinowi.
dobór opon powinien się zacząć od tego kto w jakich warunkach jeździ i z jakimi prędkościami , przynajmniej ja tak dobieram opony klientom.
nie każdemu potrzeba wypasu , dość często wystarczają opony średniej czy budżetowej klasy.

wracając do pytania kolegi , przy napędzie 4x4 nokiany spokojnie dadzą radę , bez napędu zresztą również . mają teraz zupełnie niezłe produkty w dość dobrych cenach. 850 jest stosunkowo świeżą oponą i nie mam o niej wyrobionego zdania jeszcze.
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: LMB »

leszekmw pisze:wszystkim firmom zdarzają się wpadki z modelami opon , nawet michelinowi.
dobór opon powinien się zacząć od tego kto w jakich warunkach jeździ i z jakimi prędkościami , przynajmniej ja tak dobieram opony klientom.
Dokladnie. Co innego potrzebne do toczenia sie po miescie, co innego na wiejskie droi, a co innego na autostrade. Te testy wielokrotnie wykazuja, ze jak opona dobra w sniegu, to na lodzie czy deszczu jest gorzej, itp. itd. Dlatego nalezy dobierac pod swoj styl jazdy.
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
nicram80
Posty: 9
Rejestracja: 6 sty 2013, o 20:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Lokalizacja: LasVegas

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: nicram80 »

dzięki za odpowiedzi.
W moim przypadku jazda głównie po mieście (częściowo boczne mniej odśnieżane drogi i mokre ulice) i sporadycznie jakieś weekendowe wypady za miasto.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: leszekmw »

nicram80 pisze:dzięki za odpowiedzi.
W moim przypadku jazda głównie po mieście (częściowo boczne mniej odśnieżane drogi i mokre ulice) i sporadycznie jakieś weekendowe wypady za miasto.
to bierz coś bardziej agresywnego przede wszystkim.
w 16" - wrd3 , ug8 , dunlop , a nawet dayton.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: Misiek Fisiek »

A Nokian WR A3 jaką.ma charakterystykę?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: leszekmw »

Zuber pisze:A Nokian WR A3 jaką.ma charakterystykę?
to asymetryk więc będzie bardziej cichy , bardziej na trasy , i trochę gorzej będzie na śniegu , szczególnie jak straci trochę bieżnika.
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: Vedius »

Zuber pisze:Ale to niczego nie dowodzi. Jedynie tego, że barum wypuścił kilka lat temu słabą oponę. Jakby bridgestone wypuścił to co?
Dzisiaj również bym nie założył tego producenta. To co najwyżej średnia półka jakościowa i dzieli je wiele od grupy najlepszych producentów
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: grzesiu26 »

Ja tam z moich Dunlop'ów 225/40R18 SP WINTER SPORT 3D jestem zadowolony i kupiłbym je drugi raz.
Awatar użytkownika
SKOREK
Posty: 119
Rejestracja: 9 cze 2013, o 07:26
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: SKOREK »

Vedius pisze:
Zuber pisze:Ale to niczego nie dowodzi. Jedynie tego, że barum wypuścił kilka lat temu słabą oponę. Jakby bridgestone wypuścił to co?
Dzisiaj również bym nie założył tego producenta. To co najwyżej średnia półka jakościowa i dzieli je wiele od grupy najlepszych producentów

A Kormorana byś założył....? Bo ja z wielką ochota gdyby były tylko dostępne, bo to najlepsze opony na jakich jeździłem

Kormoran Impulser b i Kormoran Snow Pro

Nie uprzedzaj się do nazwy bo możesz się pomylić...
bezduszny

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: bezduszny »

Vedius pisze: Kilka lat temu dostałem wraz z zakupionym autem barumy polarisy w gratisie. Nie dałem rady przejeździć jednej zimy na nich. Pamiętam, że najgorzej było na błocie pośniegowym.
Różnice w cenie opon to nie tylko marketing. Górna półka zawsze kosztuje, oczywiście za niektóre marki płacimy dodatkowo 8-)
... i tak powstają mity.

Widzimy tylko markę.. ale nie widzimy ile tej opony jest, jak była użytkowana i jak przechowywana. Opona tzw. zimowa jest bardzo czuła na wysokie temperatury.
Wystarczy, że taki komplet opon zdejmiemy ze 2 tygodnie za późno.. i na następny sezon już nie "będą robić". Tak samo jak założymy za wcześnie.
Pewnie o tym więcej może napisać Leszek.

Ze znajomym kupiliśmy jednocześnie po komplecie Nokian'ów WR G2. Rozmiar ten sam, data produkcji taka sama.. założone jednocześnie (jednego dnia)
Ja do Opla VC a on do Golfa 5... tyle, że on pojeździł na nich do weekendu majowego i po nim zmienił. Ja zmieniam bardzo wcześnie... czasem ciut za wcześnie :lol:

Efekt...
następnej zimy opony już nie robiły. Różnica między moimi choć z większym przebiegiem a jego to była przepaść. Ciężko było mi w to uwierzyć bo sam próbowałem na nich jechać.
No i pierwsze słowa właściciela... gówniane opony.
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: Vedius »

bezduszny pisze:
Vedius pisze: Kilka lat temu dostałem wraz z zakupionym autem barumy polarisy w gratisie. Nie dałem rady przejeździć jednej zimy na nich. Pamiętam, że najgorzej było na błocie pośniegowym.
Różnice w cenie opon to nie tylko marketing. Górna półka zawsze kosztuje, oczywiście za niektóre marki płacimy dodatkowo 8-)
... i tak powstają mity.

Widzimy tylko markę.. ale nie widzimy ile tej opony jest, jak była użytkowana i jak przechowywana. Opona tzw. zimowa jest bardzo czuła na wysokie temperatury.
Wystarczy, że taki komplet opon zdejmiemy ze 2 tygodnie za późno.. i na następny sezon już nie "będą robić". Tak samo jak założymy za wcześnie.
Pewnie o tym więcej może napisać Leszek.

Ze znajomym kupiliśmy jednocześnie po komplecie Nokian'ów WR G2. Rozmiar ten sam, data produkcji taka sama.. założone jednocześnie (jednego dnia)
Ja do Opla VC a on do Golfa 5... tyle, że on pojeździł na nich do weekendu majowego i po nim zmienił. Ja zmieniam bardzo wcześnie... czasem ciut za wcześnie :lol:

Efekt...
następnej zimy opony już nie robiły. Różnica między moimi choć z większym przebiegiem a jego to była przepaść. Ciężko było mi w to uwierzyć bo sam próbowałem na nich jechać.
No i pierwsze słowa właściciela... gówniane opony.
Ani nie założyłem wówczas opon (mowa o barumach) za wcześnie bo auto kupiłem już kiedy leżał śnieg, ani nie nie zdjąłem za późno - wymieniłem pod koniec sezonu :!:
Przedstawiłem prywatną opinię bo po to jest forum. Więc gościu przystopuj z hasłami "... i tak powstają mity." :!:
Nie musisz się zgadzać z moim zdaniem i bardzo fajnie że istnieje możliwość wyboru, ale cynizm zachowaj dla siebie :|
ODPOWIEDZ