[S2] Opony zimowe do kombi?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: Misiek Fisiek »

Nie, wrzucę na allegro jak się zmobilizuję żeby zrobić zdjęcia. Do szkodników nie pasują.

Gumy generalnie super tylko szerokie strasznie.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
bezduszny

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: bezduszny »

Na tył dadzą radę ;) raptem o 2cm szersze
tylko trzeba znaleźć coś.. co będzie węższe ale o takim samym obwodzie
by dać na przód
Awatar użytkownika
jacekgti
Posty: 486
Rejestracja: 5 sie 2013, o 23:29
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: 230KM
Imię: Jacek

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: jacekgti »

Czytam, czytam i niewiele widzę o oponach do su kombi. Chciałem zapytać czy opony w rozmiarz 205 / 55 / r16 muszą mieć nośność mało jednak popularną tj 94?
Druga sprawa - może jeździ ktoś na Vredesteinach? Pytam gdyż pojawił się nowy ciekawy model Wintrac xtreme S i wygląda bardzo interesująco.
bezduszny

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: bezduszny »

No to jak się pojawił w czerwcu 2013 ten nowy model....
to pewnie u nas nikt jeszcze na nim nie jeździł... a przynajmniej w warunkach zimowych.... ;)
Awatar użytkownika
jacekgti
Posty: 486
Rejestracja: 5 sie 2013, o 23:29
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Aktualnie: 230KM
Imię: Jacek

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: jacekgti »

Może źle sformułowałem zdanie. Czy jeździ ktoś na starszych modelach Vredersteina i ma ich temat wyrobione zdanie?
Szwejk
Posty: 23
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 05:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAB (152KM)

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: Szwejk »

Vedius pisze:
Kilka lat temu dostałem wraz z zakupionym autem barumy polarisy w gratisie. Nie dałem rady przejeździć jednej zimy na nich. Pamiętam, że najgorzej było na błocie pośniegowym.
Różnice w cenie opon to nie tylko marketing. Górna półka zawsze kosztuje, oczywiście za niektóre marki płacimy dodatkowo 8-)
Moje zdanie trochę spóźnione ale w 100% podzielam opinię Vediusa.
Niestety od nowości mam Barumy Polaris w Roomsterze (żony) i nigdy nie miałem gorszych opon zimowych. Pierwszej zimy, przeleciałem w nich skrzyżowanie bez zatrzymania się. W tym samym dniu Laguną na oponach Dębicy nie miałem żadnych problemów. Na ubitym śniegu, jedzie się, przyspiesza i hamuje jak na lodowisku. Nie wiem czy Polarisy 2 poprawili ale ja już nigdy nie kupię opony Barum.
Aaa i nie jestem uprzedzony do marek. Dębica, którą kupiłem za jakieś grosze i którą miałem w Lagunie była genialna na śniegu. Mieszkam na wsi i takie warunki śnieg albo ubity śnieg występują u mnie bardzo często.

Mam jeszcze pytanie. Jakie ostatecznie jest stanowisko forum :) co do indeksu nośności? Można stosować 91 czy 94 jednak jest konieczne?
bezduszny

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: bezduszny »

To chyba było bardzo dawno temu....
skoro jeździłeś na Polaris... a pytasz o Polaris 2

.. bo obecnie są Polaris 3
od jakiś 2 czy 3 lat

;)


PS
Polaris 2 miałem w Fabii kombi 1.4 101KM
w 2005/2006 roku i dawały radę.

Fabia na tych oponach (195/50x15) lepiej radziła sobie w śniegu niż Octavia1 1.8t na kołach 205/55x16 (marki nie pamiętam już.. ale były nowe).
Szła "górą" po śniegu a Octavia zapadała się i kopała doły pod sobą.
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: Vedius »

Szwejk pisze:
Vedius pisze:
Kilka lat temu dostałem wraz z zakupionym autem barumy polarisy w gratisie. Nie dałem rady przejeździć jednej zimy na nich. Pamiętam, że najgorzej było na błocie pośniegowym.
Różnice w cenie opon to nie tylko marketing. Górna półka zawsze kosztuje, oczywiście za niektóre marki płacimy dodatkowo 8-)
Moje zdanie trochę spóźnione ale w 100% podzielam opinię Vediusa.
Niestety od nowości mam Barumy Polaris w Roomsterze (żony) i nigdy nie miałem gorszych opon zimowych. Pierwszej zimy, przeleciałem w nich skrzyżowanie bez zatrzymania się. W tym samym dniu Laguną na oponach Dębicy nie miałem żadnych problemów. Na ubitym śniegu, jedzie się, przyspiesza i hamuje jak na lodowisku. Nie wiem czy Polarisy 2 poprawili ale ja już nigdy nie kupię opony Barum.
Aaa i nie jestem uprzedzony do marek. Dębica, którą kupiłem za jakieś grosze i którą miałem w Lagunie była genialna na śniegu. Mieszkam na wsi i takie warunki śnieg albo ubity śnieg występują u mnie bardzo często.

Mam jeszcze pytanie. Jakie ostatecznie jest stanowisko forum :) co do indeksu nośności? Można stosować 91 czy 94 jednak jest konieczne?

Twoja opinia nie ma znaczenia, ponieważ nie przeszła weryfikacji co niektórych :mrgreen: Wniosek prosty: TO MIT :mrgreen:
Nieistotne że tobie się tak jeździło. Zasada jest prosta nie próbuj przedstawiać opinii na podstawie własnych doświadczeń bo zostaniesz wyśmiany.

Moje stanowisko co do nośności jest proste. Dostosowałem się do homologacji co do indeksu prędkości również. wybrałem 94V. Miałem dylemat czy może 91 stygnie ale mam dobrego przyjaciela właściciela EUROMASTER SOSNOWIEC i nakreślił mi dlaczego lepiej w tym przypadku 94 8-)
bezduszny

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: bezduszny »

Vedius pisze: Miałem dylemat czy może 91 stygnie ale mam dobrego przyjaciela właściciela EUROMASTER SOSNOWIEC i nakreślił mi dlaczego lepiej w tym przypadku 94 8-)
wow...
to zdradź nam tą tajemną wiedzę której nie posiadałeś...
a teraz posiadasz 8-)
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: Vedius »

Jak ładnie.
Uderz w stół a nożyce się odezwą :lol:
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: Vedius »

bezduszny pisze:
Vedius pisze: Miałem dylemat czy może 91 stygnie ale mam dobrego przyjaciela właściciela EUROMASTER SOSNOWIEC i nakreślił mi dlaczego lepiej w tym przypadku 94 8-)
wow...
to zdradź nam tą tajemną wiedzę której nie posiadałeś...
a teraz posiadasz 8-)
Po co, przecież ty o wszystkich już wiesz. Dziw że nie badasz mieszanek aby ośmieszyć producentów :lol: :lol:
bezduszny

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: bezduszny »

No wiesz...
taki znawca nagle dowiedział się czegoś nowego o indeksach nośności... i nawet wskazał firmę która go oświeciła
to musi być coś powalającego.

... zdradzisz tą tajemną wiedzę dlaczego 94 a nie 91 ? 8-)
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: Vedius »

To ty jesteś wszechwiedzący znawca ignorujący innych opinie :lol: :lol:
A jak nie wiesz jaka jest różnica pomiędzy nośnością 91 a 94 to sobie poczytaj.
No tak.... tylko teraz które informacje nie są spiskiem producentów i agencji testujących. Ciężko ci będzie, zawsze możesz sam... :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: Misiek Fisiek »

Ale ja się chętnie dowiem :) Bo chyba nie chodziło o to, że samochód z oponami o nośności 94 może więcej przewieźć? Rozumiem, że ten przyjaciel zdradził Ci coś, co nie jest powszechnie wiadome.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
bezduszny

Re: [S2] Opony zimowe do kombi?

Post autor: bezduszny »

Zuber pisze: Rozumiem, że ten przyjaciel zdradził Ci coś, co nie jest powszechnie wiadome.
No ja też właśnie tak rozumiem....
bo chyba nie przeczytał mu danych z tabelki :lol:
ODPOWIEDZ