SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
MadDriver
Posty: 44
Rejestracja: 7 lis 2013, o 21:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Jacek
Lokalizacja: Europa

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: MadDriver »

Nie chce kupowac uzywki, ale to rzecz gustu rowniez. Myslalem o Mazdzie 6 jeszcze, ale juz mi przeszlo (sensownie wyglada dla mnie tam tylko silnik diesla 175 KM, ale w wersji Passion to juz po rabatach okolice ponad 145k PLN).
Zarzekalem sie nie tak dawno, ze limuzyna w SII to porazka. Ale jak zobaczylem na zywo SII FL w sedanie to calkiem fajnie to wygladalo dla mnie :)
Mowicie o komforcie. Oczywistym jest, ze z tylu SII to inna liga niz OIII. Ale jesli chodzi o komfort kierowcy, to tez spora roznica Waszym zdaniem in plus dla SII? Mam na mysli glownie trasy po autostradach.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: szms »

OIII też jest wygodna, ale w SII czuję się "luźniej", ale ja mam duże gabaryty, więc może to dlatego.
Mazda jest ładna, ale zdecydowanie przesadziła z ceną. ;)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: szms »

Zaj007 pisze:No to fajnie! W sumie u mnie Superb też rekreacyjnie jeździ. Na dojazd do centrum Olsztyna - cygańskiego getta używam bardziej adekwatnych pojazdów.
Oj tam u was jest wesoło... jak czasami bywałem w Olsztynie to wolałem auto zostawić na jakimś normalnym osiedlu i kopsnąć się autobusem. :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Camillinhio »

W ostatnim tygodniu miałem okazję jeździć i Mazdą 6, i SII, i OIII. Dla mnie Mazda jest ciasna... Wysoki nie jestem, a w Mazdzie jakoś tak klaustrofobicznie było. Do tego jest w niej całkiem głośno. "Hałas" powietrza jest już słyszalny od nieco ponad 100 km/h, podobnie jak w OIII. Mazda jest też dość twarda, więc jest sportowo, ale mniej komfortowo - znów podobnie do OIII. Dużym plusem Mazdy jest jej silnik benzynowy - naprawdę daje radę jak na konstrukcję bez doładowań.

W SII jest znacznie ciszej w porównaniu do w/w autek, no i siedzi się bardziej komfortowo (jak to szms określił - "luźniej").
Obrazek
MadDriver
Posty: 44
Rejestracja: 7 lis 2013, o 21:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Jacek
Lokalizacja: Europa

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: MadDriver »

A to ciekawe co piszesz o benzynie Mazdy. Bo ja jadac 192 KM beznyna w Madzie 6 nie czulem tego masazu w plecach po wcisnieciu pedalu gazu jakos. Disel wypadal lepiej.
Z gabarytami Mazdy 6 to ciekawa sprawa, bo to auto ma dlugosc wieksza niz SII. No ale za to tyl auta ladniej spasowany niz w SII nawet po FL wciaz.
SII jest na prawde duzo lepiej wyciszony od OIII?
Obecnie jezdze poprzednia generacja Mazdy 6 -- niestety glosno bardzo na autostradzie. Przy 150 km/h to juz ciezko sluchac radia.
pewu
Posty: 32
Rejestracja: 28 wrz 2013, o 16:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Odp: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: pewu »

Z mojego testerskiego doświadczenia w jeździe O3 powiem tylko tyle, że jeśli chodzi o komfort podróżowania na trasie przy prędkości powyżej 100km/h, to zdecydowanie odpada. Jest za głośno. Szum będzie mocno przeszkadzał.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Misiek Fisiek »

Klekot zawsze mocniej szarpnie bo ma krótszy obrotomierz. Dużą zaletą Mazdy jest to, że nowe silniki są dość oszczędne a zarazem pojemność w tym 2.5 powoduje, że nawet z niższych obrotów jest czym jechać, nie tylko wtedy kiedy turbo dmucha.

Ostatnio widziałem taką czerwoną w sedanie i muszę przyznać, że robi duże wrażenie. Za to z uwagi na sylwetkę koła 17 cali wyglądają na śmiesznie małe.

Co do S2 i autostrad to warto dodać, że przy większych prędkościach auto potrafi myszkować. Wiele osób zgłaszało ten problem.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Camillinhio »

MadDriver pisze:A to ciekawe co piszesz o benzynie Mazdy. Bo ja jadac 192 KM beznyna w Madzie 6 nie czulem tego masazu w plecach po wcisnieciu pedalu gazu jakos. Disel wypadal lepiej.
Z gabarytami Mazdy 6 to ciekawa sprawa, bo to auto ma dlugosc wieksza niz SII. No ale za to tyl auta ladniej spasowany niz w SII nawet po FL wciaz.
SII jest na prawde duzo lepiej wyciszony od OIII?
Obecnie jezdze poprzednia generacja Mazdy 6 -- niestety glosno bardzo na autostradzie. Przy 150 km/h to juz ciezko sluchac radia.
Ja przez ostatnie lata głównie poruszałem się klekotem 1,9 z 105 KM, więc dla mnie podstawowy silnik nowej Mazdy (165 KM) robił dobre wrażenie. Wogóle wszystko co miało powyżej 140 KM było wow :lol: . Teściu jeździł poprzednikiem Mazdy i stwierdził, że ta nowa pali mu o 1l mniej, a zrywniejsza jest bardziej (to drugie mogę potwierdzić).

Co do wyciszenia to zawsze jest sprawa indywidualna. Jedni będą marudzić na silnik, inni na opony, a kolejni na żonę ;) Dla mnie SII jest dużo lepiej wyciszony od OIII/Mazdy 6. Przy 100 km/h OIII/Mazda 6 już szumi, a w SII cisza. Jak wpadnę na autostradę będę mógł to zweryfikować przy większych prędkościach.
Obrazek
MadDriver
Posty: 44
Rejestracja: 7 lis 2013, o 21:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Jacek
Lokalizacja: Europa

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: MadDriver »

Mam sentyment do Madzi, ale jak dla mnie szkoda, ze ten silnik w benzynie jest wolnossacy (dla wielu to bedzie z kolei atut).
W SII 2.0 TSI z 200 kucami pod maska na pewno bedzie zrywniejszy od tego czego doswiadczylem w Madzi 192 KM. Skrzynia w Madzi tez wydaje sie byc mulowata w porownaniu do DSG. Natomiast pewnie Madzia wygra jesli chodzi o nieawaryjnosc (brak turbiny, prostsza skrzynia biegow).
Czy w SII przy 150-160km/h da sie spokojnie sluchac radia?
O co chodzi z tym myszkowaniem przy wiekszych predkosciach? Serio jest tak zle?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Misiek Fisiek »

Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Zaj007 »

Znajomy nową 6 jeździ i jest zadowolony. Sedan 2.5.
Faktycznie mało bierze jak na swoje 190km.
Skrzynia ma prawo wydawać się mułowata. To zwykły hydrokinetyk ze 100%towym lock-upem.
Sowoją drogą te 145k nie wydaje mi się wygórowaną ceną jak za tak wyposażone auto.
Ładna, fajna, ale i tak bym nie wziął. ;-)
Obrazek
MadDriver
Posty: 44
Rejestracja: 7 lis 2013, o 21:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Jacek
Lokalizacja: Europa

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: MadDriver »

145k to za diesla 2.2. Madzie z benzyna 2.5 mozna po rabacie zgarnac za jakies 130k PLN (Passion). No ale wlasnie -- w tej cenie mozna miec kure SII L&K z 200 kucami nic gorzej wyposazona (wrecz lepiej). Albo RS'a full option.
W Madzi irytujaca dla mnie byla tez navi -- to jakis zart. Nie dosc, ze to dziwnie pasuje do reszty, to ekran tez sredni. Madzia 6 za to urywa dupe designem na zewnatrz wg. mnie. I wlasciwosci jezdne bardzo dobre.
Madzia tez, co wspominalem, jak na swoje gabaryty, z tylu w cale tak duzo miejsca nie ma.
Zeby tak mozna bylo pozbierac do kupy troche Madzi 6, troche SII i troche RS'a :D Bylby hit :)
Mistrz
Posty: 38
Rejestracja: 5 sie 2013, o 09:36
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Aktualnie: FL
Lokalizacja: wlkp.

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Mistrz »

Dla mnie Octavia RS w benzynie ma jedną poważną i jedną mniejszą wadę:
- za cichy tłumik, w zasadzie kompletny brak poczucia, że jedzie się sportowym autem, bo dźwięki na to nie wskazują.
- za mała różnica w stosunku do wersji "normalnych" jeśli chodzi o wygląd przedniej części auta.
whity

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: whity »

Mistrz pisze:...brak poczucia, że jedzie się sportowym autem, bo dźwięki na to nie wskazują....
mistrzu...octavia rs nie jest sportowym autem :mrgreen: :mrgreen:
W niemczech mozna zamowic "Soundgenerator", ktory imituje dzwiek sportowego wydechu...

a o tej atrapie, po prawej stronie, nie chce sie wypowiadac ....zenada!
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: gachul »

jak atrapie???? nie rób jaj na pewno ma dwa kominy
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
ODPOWIEDZ