Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
Jaruga
Posty: 27
Rejestracja: 11 gru 2013, o 20:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: Jaruga »

szms pisze:Tu nie tylko o to chodzi... Ty sobie vat odliczysz... a sie US po roku przypieprzy i oddasz wszystko z odsetkami i tylko problem...
Tak sęk tylko w tym - że w momencie gdy księgowa będzie się decydowała wg jakiej stawki VAT się rozliczyć - ona i ja będziemy już mądrzejsi - o nowe przepisy - a te niewątpliwie się pojawią w przyszłym roku. Podtrzymuje zacność mojego wyboru! Najprawdopodobniej zdecyduję: Albo odliczenie 60% albo 100% VAT. nie przewiduje większych problemasów
. Obrazek => Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Przemo_c
Posty: 226
Rejestracja: 1 gru 2013, o 23:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wawa

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: Przemo_c »

Pamiętajcie o jednym, przepisy-przepisami, a interpretacja tychże to całkiem co innego.

Nie wiem czy czytałeś o tym, jak US wspólnie z UC w malopolsce sciga osoby, ktore zarejestrowały samochody takie jak Navarra czy Hilux jako ciężarowe i odliczyly cały VAT, sprawy laduja w sadach i sie wloką i wloką.
...nie ma ludzi normalnych, są tylko tacy, co się jeszcze nie badali...
Awatar użytkownika
Jaruga
Posty: 27
Rejestracja: 11 gru 2013, o 20:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: Jaruga »

Nie ukrywam że nie słyszałem. Chciałbym jedynie przypomnieć iż już kilka lat temu można było odliczać 100% VATu w oparciu o przepisy art. 86a i 88a ustawy o VAT i nie było z tym żadnych problemów.
Dokładnie te same przepisy mają zacząć obowiązywać od Stycznia 2014....do ?????? 2014.

Ale nie ukrywam że to trochę gra w ruletkę - dlatego obliczam ryzyko 60% lub 100% odliczenia na 50 na 50.
Ale jak się mnie pytacie - to moim zdaniem warto....jeszcze tylko przez kilka dni - potem to już marne szanse aby się wstrzelić w okno. W każdym bądź razie nie napalam się zbyt mocno - bo mam świadomość że np. moja skoda po prostu przypełźnie za późno.....a data wystawienia faktury - jest wiążąca.
. Obrazek => Obrazek
Obrazek
adamwo
Posty: 52
Rejestracja: 12 paź 2010, o 22:21
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: adamwo »

Witam, tutaj jest tekst derogacji
http://www.samar.pl/wiadomosci/derogacj ... oficjalnie
Jest jasno napisane ze 50% odliczenia będzie od nabycia samochodów osobowych używanych w celach biznesowych i prywatnych.
Tak więc jak skończy się "kratka" którą bedzię można kupic przez kilka miesięcy do wejśia derogacji w życie to nie będzie juz 6 tys , tylko 50% bez limitu kwoty.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: dato »

Załapiesz się, a jeśli nie boisz się cytować przepisów wrednym lokalnym urzędnikom to nie zabiorą :)
adamwo
Posty: 52
Rejestracja: 12 paź 2010, o 22:21
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: adamwo »

W najgorszym przypadku odliczy 50% bez limitu kwotowego, więc nie jest tak źle. Sam zamowilem O3 rsa , zmieniam z superba 2, początkowo miał być z homologacją, okazuje się ze rs nie będzie , tak więc mi zależy aby okno było jak najkrócej i weszły nowe przepisy o derogacji aby odliczyć 50% bez limitu a nie 6 tys jak jest teraz. Wcześniej niż marzec kwiecień auta nie będzie wiec myślę , że juz zmiany wejdą w życie.
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: dolko »

Jeszcze większe zamieszanie polega na tym, że skoda NIE BEDZIE MONTOWAC KRATKI, a takie Volvo już tak. Dealer cytował oficjalne pismo jakie ASO dostały od Skody Polska i oni twierdzą że kratki nie trzeba!! Też liczę na odliczenie VAT ale burdel z tym jest taki, że sam już nie wiem... Chyba sam ze ta kratkę zamontuje :)
Awatar użytkownika
Jaruga
Posty: 27
Rejestracja: 11 gru 2013, o 20:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: Jaruga »

Z tego co pamietam - zmienily sie jakis czas temu przepisy homologacji i w naszym przypadku (superb) istotne jest nie oddzielenie przestrzeni ladunkowej - ale odpowiednia ladownosc i wyskosc otworu zaladunkowego. Ale Fakt faktem ze przepisy VAT'owskie sie wyklaruja dopiero na wiosne......ze tez czlowiek musi kombinowac cale zycie.
. Obrazek => Obrazek
Obrazek
arturnow
Posty: 41
Rejestracja: 15 lis 2013, o 20:37
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: arturnow »

Jaruga - nie ja nie mogę znaleźć nic o tym "bez kratki". Volvo ma z kratką. Jest homologacja N1, ale czy ustawa o VAT nie wymaga dodatkowo mimo to tej kratki?

"pojazdów samochodowych mających więcej niż jeden rząd siedzeń, które oddzielone są od części przeznaczonej do przewozu ładunków ścianą lub trwałą przegrodą i u których długość części przeznaczonej do przewozu ładunków, mierzona po podłodze od najdalej wysuniętego punktu podłogi pozwalającego postawić pionową ścianę lub trwałą przegrodę pomiędzy podłogą a sufitem do tylnej krawędzi podłogi, przekracza 50% długości pojazdu; dla obliczenia proporcji, o której mowa w zdaniu poprzednim, długość pojazdu stanowi odległość pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a tylną krawędzią podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków, mierzona w linii poziomej wzdłuż pojazdu pomiędzy dolną krawędzią przedniej szyby pojazdu a punktem wyprowadzonym w pionie od tylnej krawędzi podłogi części pojazdu przeznaczonej do przewozu ładunków;"

jest jeszcze

"pojazdów samochodowych będących pojazdami specjalnymi w rozumieniu przepisów prawa o ruchu drogowym o przeznaczeniach wymienionych w załączniku do ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r.;" - teraz wychodzę i nie mogę znaleźć co to za samochody
Awatar użytkownika
Przemo_c
Posty: 226
Rejestracja: 1 gru 2013, o 23:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wawa

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: Przemo_c »

No właśnie potrzebna będzie tylko homologacja N1, ta część w ustawie o VAT jako taka wyląduje na chwilę do kosza, bo nasi nie zdążyli, a Bruksela się nie zgodziła
...nie ma ludzi normalnych, są tylko tacy, co się jeszcze nie badali...
arturnow
Posty: 41
Rejestracja: 15 lis 2013, o 20:37
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: arturnow »

A skąd u Volvo wymóg kratki?
Awatar użytkownika
Przemo_c
Posty: 226
Rejestracja: 1 gru 2013, o 23:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wawa

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: Przemo_c »

A to już musisz się zagłębić w homologacji :)
...nie ma ludzi normalnych, są tylko tacy, co się jeszcze nie badali...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: szms »

raczej ustawy o odliczeniu 23% vat... :roll:
Awatar użytkownika
Przemo_c
Posty: 226
Rejestracja: 1 gru 2013, o 23:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wawa

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: Przemo_c »

Zgodnie z ustawą wystarczy homologacja N1; stąd to zamieszanie. Bruksela odrzuciła, co chciało MF i jak to standardowo w tym kraju; narobił się 'bardak'
...nie ma ludzi normalnych, są tylko tacy, co się jeszcze nie badali...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb z homologacją ciężarową od 1 stycznia ?

Post autor: szms »

No wlasnie niekoniecznie... SII nie ma "trwalej przegrody" oddzielającej miejsca w kabinie pasażerskiej i kabinie załadunkowej czy jak to wszystko tam się zwie... :roll: :roll:
ODPOWIEDZ