2 wątki w 1_książka serwisowa i zawartość bagażnika

Awatar użytkownika
Herer
Posty: 184
Rejestracja: 4 sie 2013, o 12:21
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Chrzanów

2 wątki w 1_książka serwisowa i zawartość bagażnika

Post autor: Herer »

Dziś odebrałem upragnionego superba! brakowało kilku rzeczy,z istotnych to brak książki serwisowej. Z czego taki brak może wynikać? przed zakupem wykupiłem usługę ścieżki diagnostycznej ASO i nie mieli do czego się przyczepić, Powiedzieli: brać i jeździć!. Wpisy serwisowe też były. A jednak ani książki ani instrukcji nie dostałem...

druga sprawa to zawartość skrzynek prawej i lewej ścianki bagażnika. W prawej mam gaśnicę i apteczkę ale lewa jest pusta. Czy tam coś powinno być w standardzie??
Czarna perła 2.0 TDI / 170KM Elegance DSG
od 21.12.2013.
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: 2 wątki w 1_książka serwisowa i zawartość bagażnika

Post autor: jjumbo »

w skrzynce lewej ja miałem 8 sztabek złota
co do książki to normalne , kto posiada w tych czasach książki serwisowe ?
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: 2 wątki w 1_książka serwisowa i zawartość bagażnika

Post autor: Misiek Fisiek »

Właściciel wyprzedził czas i postanowił przejść na elektroniczną zanim na to wpadli w centrali.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 2 wątki w 1_książka serwisowa i zawartość bagażnika

Post autor: szms »

jjumbo... pomyliło Ci się chyba z instrukcją obsługi...
Awatar użytkownika
Herer
Posty: 184
Rejestracja: 4 sie 2013, o 12:21
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: 2 wątki w 1_książka serwisowa i zawartość bagażnika

Post autor: Herer »

moja wątpliwość dotyczy tego, czy brak papierowej książki może być celowy ze względu na jakieś wałki.
wiem, że mercedes zrezygnował z książki papierowej na rzecz elektronicznej z uwagi na permanentne fałszowanie. Ale jak w skodzie jest to nie wiem bo nigdy dotąd doświadczenia ze skodą nie miałem.
co do skrzynki to zazdroszczę Ci jjumbo. gdybym miał to co Ty, pewnie bym nie poruszał tematu :D
Czarna perła 2.0 TDI / 170KM Elegance DSG
od 21.12.2013.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: 2 wątki w 1_książka serwisowa i zawartość bagażnika

Post autor: Misiek Fisiek »

Nikt na forum Ci nie odpowie. Możliwe, że w książce było coś więcej niż powinno. Możliwe też, że po prostu się zgubiła. Jeśli wpisy w serwisie są ok a auto już kupiłeś to nie martw się na zapas.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2 wątki w 1_książka serwisowa i zawartość bagażnika

Post autor: sko89 »

Cyfrowe książki serwisowe w Skodzie są wprowadzone dopiero od samochodów wyprodukowanych w 45 tygodniu 2013. Jeżeli jej nie dostałeś, a przedtem widziałeś, to zostałeś oszukany. Pewnie widziałeś nie od tego samochodu. Bez wyraźnej przyczyny by nie robili takiego numeru. Jeżeli ścieżka diagnostyczna była u tego samego dilera, u którego kupiłeś samochód, to możesz sobie podarować jej wyniki. Jakby nie patrzeć, zrobiono Cię w konia. Pytanie tylko jak mocno i za ile, a na to pierwsze odpowie czas.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2 wątki w 1_książka serwisowa i zawartość bagażnika

Post autor: sko89 »

Obowiązkowo powinna być gaśnica z ważnym terminem i trójkąt ostrzegawczy. Apteczkę masz gratis za brak książki serwisowej. Gdzie widziałeś te wpisy serwisowe?
Awatar użytkownika
Herer
Posty: 184
Rejestracja: 4 sie 2013, o 12:21
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: 2 wątki w 1_książka serwisowa i zawartość bagażnika

Post autor: Herer »

sko89 pisze:Cyfrowe książki serwisowe w Skodzie są wprowadzone dopiero od samochodów wyprodukowanych w 45 tygodniu 2013. Jeżeli jej nie dostałeś, a przedtem widziałeś, to zostałeś oszukany. Pewnie widziałeś nie od tego samochodu. Bez wyraźnej przyczyny by nie robili takiego numeru. Jeżeli ścieżka diagnostyczna była u tego samego dilera, u którego kupiłeś samochód, to możesz sobie podarować jej wyniki. Jakby nie patrzeć, zrobiono Cię w konia. Pytanie tylko jak mocno i za ile, a na to pierwsze odpowie czas.
trochę pogalopowałeś. nie widziałem wcześniej książki serwisowej. Był zrobiony raport dekry i tam było, że książki i instrukcji brak. mogę się przyczepić do siebie, że nie zapytałem skąd brak książki. Samochód przyjechał z Łodzi, a ścieżka była zrobiona w Krakowskim ASO.
Czarna perła 2.0 TDI / 170KM Elegance DSG
od 21.12.2013.
Michacy
Posty: 122
Rejestracja: 16 sie 2013, o 14:37
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335KM @430Nm
Imię: Michał
Lokalizacja: Poznań

Re: 2 wątki w 1_książka serwisowa i zawartość bagażnika

Post autor: Michacy »

Zawsze możesz wyrobić duplikat książki w ASO.

Swoją drogą tę gaśnicę to przymocowuje się tylko za pomocą tego jednego paska? Bo coś luźno to połączenie wygląda.
Awatar użytkownika
Herer
Posty: 184
Rejestracja: 4 sie 2013, o 12:21
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: 2 wątki w 1_książka serwisowa i zawartość bagażnika

Post autor: Herer »

no i taki właśnie duplikat będę miał. gaśnica wg instrukcji powinna być pod siedzeniem kierowcy. U mnie wisi w prawym schowku bagażnika. W instrukcji nie ma nic o schowku lewym bagażnika. może ma być w standardzie pusty. Kto kupował nową salonówkę powinien wiedzieć..
Czarna perła 2.0 TDI / 170KM Elegance DSG
od 21.12.2013.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: 2 wątki w 1_książka serwisowa i zawartość bagażnika

Post autor: sko89 »

Lewy schowek powinien być pusty. Prawy, w nowym, była gaśnica i trójkąt ostrzegawczy (dot. combi). Apteczka i kamizelki nie są w Polsce obowiązkowe to też nie były na wyposażeniu nowego z salonu. W zależności od wyposażenia jeżeli jest kolo zapasowe jest lewarek, klucz, ściągacz do zaślepek śrub i śrubokręt imbusowy. No i oczywiście instrukcja obsługi samochodu, instrukcja obsługi nawigacji lub radia, drobne dokumenty typu adresy serwisów, dane techniczne, skrócona instrukcja obsługi. Ja dostałem jeszcze gustowny breloczek oraz pióro wieczne i długopis z logo Skoda:))) ...... i to ewentualnie można włożyć do lewego schowka:))) Zapomniałbym o najważniejszym. W wew schowku podłokietnika lewych tylnych drzwi znajduje się automatyczna parasolka Samsonite made in USA.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: 2 wątki w 1_książka serwisowa i zawartość bagażnika

Post autor: Sebastian_M26 »

W prawym schowku (z oznaczeniem krzyża) apteczka (z znaczkiem skody i din) i gaśnica (z znaczkiem skody) zapięta paskiem, a w lewym kpl. siatek i podnóżki.
Gaśnica nie musi mieć "przeglądu", może być nawet z 71, ma być sprawna, mam nawet na to pismo z WRD KWP. Obsługa suszarek robi niezłe miny czytając to, czasem...
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
Herer
Posty: 184
Rejestracja: 4 sie 2013, o 12:21
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Chrzanów

Re: 2 wątki w 1_książka serwisowa i zawartość bagażnika

Post autor: Herer »

dzięki za wyczerpujące info. W takim razie lewy mam standardowo pusty. A czy latarka i parasolka są w standardzie czy trzeba dokupić? Latarki coś mnie mogę namierzyć u siebie.
Czarna perła 2.0 TDI / 170KM Elegance DSG
od 21.12.2013.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: 2 wątki w 1_książka serwisowa i zawartość bagażnika

Post autor: szms »

latarki są w kombi, masz?

Parasolki raz były w standardzie, raz nie... niezależnie od rocznika zmieniało się to bez żadnego logicznego algorytmu :roll:
ODPOWIEDZ