RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
george_7
Posty: 124
Rejestracja: 15 lis 2013, o 21:50
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240Km 500Nm
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Kielce

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: george_7 »

A więc tak zrobiłem według waszych zaleceń, ściągnąłem ImgBurn włączyłem te opc (wcześniej uzywałem innego programu), skasowałem płytę DVD-RW i nagrałem jeszcze raz ten obraz 8009. Wkładam do napędu przechodzi mi na NAV mieli, mieli i nic sie nie robi, czyli to samo :cry: Później michacy mnie uświadomił że są już nowsze mapy więc zassałem z torrentowni tą 8049 EAST nagrałem na DVD-RW. Wkładam i uwaga szok! Wyskakuje mi pierwszy raz czy zainstalować mapy czy uzywać z dysku to klikam instaluj, ściszam do min radio wychodzę pozostawiam lekko uchylone drzwi. Przychodze za 10 min mieli dalej wiec podglaszam i sciszam i wychodze przychodze za 15 min a radio wygaszone :? włączam a i od razu komunikat włóż płytę z NAV :evil: zaczęło mielić to ja klikam wysuń i pojawił się ten pasek. To mówię spoko zostawiam tak jak przedtem przychodzę za 10 min 1/3, przychodze za 10min 2/3 przychodzę później idzie od początku a później się wyłączyło. Więc zassałem West i zdobyłem DVD-R DL TDK nagrałem WEST. Wkładam i naciskam Eject. Wyskakuje pasek i się instaluje. i tez 1/3 później były 2/3 a później było wyłączone. I też sie nie wgrało :cry: Jutro mam zamiar nacisnąć przypomnij i jeździć z ta płytą 2 dni i zobaczymy co z tego będzie. Tak sobie jeszcze myślę może by spróbował wgrać starego SWL jakiegoś 4120 bo nie wiem jaki miałem od początku. Zanim "odkryłem" jak wejść do menu serwisowego od razu ściągnąłem softa 5269 mtv i zainstalowałem i teraz się męczę z tymi mapami :roll: Wszelkie pomysły bardzo wskazane ;)
Moja biała strzała viewtopic.php?f=18&t=4131
Michacy
Posty: 122
Rejestracja: 16 sie 2013, o 14:37
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335KM @430Nm
Imię: Michał
Lokalizacja: Poznań

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Michacy »

Ja wgrywałem na sofcie 5269mtv i się udało, także myślę, że downgrade nic nie zmieni.
Aczkolwiek miałem wyczyszczonego Columbusa i nie miałem żadnych map wgranych wcześniej.
Awatar użytkownika
george_7
Posty: 124
Rejestracja: 15 lis 2013, o 21:50
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240Km 500Nm
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Kielce

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: george_7 »

Michacy pisze:Ja wgrywałem na sofcie 5269mtv i się udało, także myślę, że downgrade nic nie zmieni.
Aczkolwiek miałem wyczyszczonego Columbusa i nie miałem żadnych map wgranych wcześniej.
Jak wyczyścić Columbusa? ja umie tylko reset po którym wyskakuje brak SWL włóż płytę z SWL czyli Setup+Mic+Eject Jeśli chodzi o Soft to ja mam Dokładnie 5269mod ale z tego co wyczytałem to to jest to samo co 5269mtv. Mam 5269mtv na płycie to w połowie instalacji mi błąd wywala że nie ma media.
Moja biała strzała viewtopic.php?f=18&t=4131
Michacy
Posty: 122
Rejestracja: 16 sie 2013, o 14:37
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335KM @430Nm
Imię: Michał
Lokalizacja: Poznań

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Michacy »

W moim przypadku był pusty, bo wrzuciłem soft, który miałem oryginalnie, a on wszystko usuwa.
Jak wgrasz 4120 to zdaje się, że też wszystko zostanie usunięte, łącznie z kodowaniem.
Chociaż widziałem gdzieś też obrazy płyt, które np. usuwają tylko same mapy.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: dato »

George, załatw kogoś z kablem, weź któryś soft fabryczny z pierwszego postu, potem 5269, zakoduj porządnie navi i wgrywaj V10 West.
A na początek zrób twardy reset (pierwszy post) i wrzuć V10 West - potwierdź instalację na dysku i ZOSTAW temat w spokoju na 2 dni. Nawet jeśli łapy świerzbią... PO CHUK komukolwiek z Was ta informacja, czy mapa wgrywa się 30 min, czy dobę i kopiowanie restartuje 5x ? Niech się wgrywa do upojenia, byle finalnie znalazła się na dysku :roll:
Reagować trzeba wyłącznie na komunikat błąd CD/DVD, poza tym łapy precz od navi, niech sobie miele do upojenia...
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: noso »

Jest soft który tylko formatuje partycje z mapami a wrzuca się się go jak każdy inny upgrade do Columbus jutro dam na niego namiary

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
adeks
Posty: 32
Rejestracja: 24 sie 2011, o 08:44
Samochód: Superb III Kombi Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: adeks »

Ja ostatnio sobie wgrałem 5269mtv - poszło bez żadnego problemu. Zaskoczyło mnie to, że dużo lepiej ekran reaguje na dotyk - wystarczy lekkie dotknięcie. Wcześniej miałem 4120.

Ciekawostka -jako, że nie mam czasu na czekanie, aż się wgra to wiedząc, że mam kilka godzin jazdy autostradą to włożyłem płytkę w czasie jazdy :D Trochę z duszą na ramieniu ale odetchnąłem z ulgą gdy po godzinie radio się włączyło :)

Mapy west v10 też wgrały się bez problemu - chociaż trwało to ponad dwie godziny.

Tak właściwie to nigdy nie miałem problemów z wgrywaniem - dobra płytka (sony dvd+ dl i niska prędkość nagrywania.
Awatar użytkownika
Broker89
Posty: 35
Rejestracja: 24 lip 2013, o 21:01
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215KM 430NM

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Broker89 »

Ja dzisiaj w końcu się zabrałem za RNS 510 w VW Multivanie, instalacja 5269mtv poszła bezboleśnie, na początku trochę się przestraszyłem że na "multi docie" nie ma navi i audio, ale po którymś resecie się pojawiło :D Niestety V10 West jakoś nie udało mi się zainstalować, próbowałem nagrać 2 płytki na 2 różnych nagrywarkach w ImgBurn z polecanymi ustawieniami na płytkach Verbatima. Na jednej wyskakuje błąd dvd/cd a druga po komunikacie że odczyt przewie wprowadzanie celu w ogóle nie reaguje-miele, miele i nawet po 40min nie zapyta czy zainstalować na dysk. Co polecacie? Zmienić producenta płyt czy zapatrzeć się w płytkę czyszczącą?
Jędrula

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Jędrula »

Polecam korzystanie ze smartfona, bo te mapy w columbusie nawet zaktualizowane sa nieaktualne.
Awatar użytkownika
Broker89
Posty: 35
Rejestracja: 24 lip 2013, o 21:01
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 215KM 430NM

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Broker89 »

Jak służbowym pocinam korzystam z Automapy na iOS. Wysypuje się w najmniej odpowiednich momentach :D ale aktualne są fakt.
Jędrula

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Jędrula »

Google map sa 10 razy aktualniejsze niz Columbus. Nie wspomne o lepszym interfejsie, szybkosci i dotyku. Dla bardziej wymagajacych - naviexpert na ten przyklad.
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: gachul »

Jędrula pisze:Google map sa 10 razy aktualniejsze niz Columbus. Nie wspomne o lepszym interfejsie, szybkosci i dotyku. Dla bardziej wymagajacych - naviexpert na ten przyklad.
Jedrek... kufa to jest wątek o columbusie wiec nie śmieć tu automapą czy jakimś innym badziewiem
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Jędrula

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: Jędrula »

Niezle. Mnie sie w tym watku dostalo za smiecenie watku. Szok O:)
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: gachul »

:)
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: RNS-510 czyli Columbus - Mapy Soft i technikalia

Post autor: siemi1 »

noso pisze:a i jeszcze jedno :) Jakby ktos chcial mozna przez vcds aktywowac nowe logo ( te samo co jest w na zdjeciu w Superbie po faceliftingu)

Obrazek

zmiana polega na zaznaczeniu Logo Company FAW (ONLY Japan/China) w kodowaniu nawigacji lub radia :)
mozna jeszcze w ten sposób: http://www.netdata.be/iso/index.php?
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
ODPOWIEDZ