Uzyskane rabaty

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: RemekS »

Fajnie wygląda ostatnia strona z podpisami prezesów :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
bezduszny

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: bezduszny »

Przejmą więcej jeszcze.
Trafiają na padający salon... i wchodzą w zasadzie na gotowe
i to za psie pieniądze

praktyka znana z innych branż
choć by oddziały firm kurierskich, przejmowane przez same firmy od partnerów
Adamm
Posty: 127
Rejestracja: 24 sie 2013, o 10:45
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Adamm »

Pan Schmitd to takie 5 w 1? :D
Awatar użytkownika
mig
Posty: 989
Rejestracja: 5 sty 2014, o 21:39
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 228KM 339Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: mig »

Zamówiony 2.1.14
cena katalogowa 94900 zl
cena po rabatach 81300 zł
Dodatkowo wytargowałem dywaniki i matę do bagażnika, a synowie dostali superba i octavie w wersji mini:D
tfu żadne tam kombi :D
wojcian
Posty: 46
Rejestracja: 1 wrz 2011, o 18:58
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Kraków/ Roeselare

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: wojcian »

Auto z zeszłego roku czy do produkcji
Adamm
Posty: 127
Rejestracja: 24 sie 2013, o 10:45
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Adamm »

"Zamówiony", więc raczej do produkcji :P
Awatar użytkownika
mig
Posty: 989
Rejestracja: 5 sty 2014, o 21:39
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 228KM 339Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: mig »

2014 do produkcji:) za 2013 dawali 20 tys rabatu, więc średnio się opłacało.
tfu żadne tam kombi :D
gizmo
Posty: 9
Rejestracja: 15 sty 2014, o 22:46
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: gizmo »

Witam wszystkich raz jeszcze,
Aż żal serce (i portfel) ściska czytając ten wątek i wynegocjowane przez Was rabaty...
Strasznie żałuję że nie trafiłem tu przed zamówieniem, teraz widzę że nie wycelowałem we właściwe kurniki zbierając oferty... :(
Czy szanowni koledzy mają jakiś pomysł na poprawę warunków zakupu kiedy wymarzona kurka już zamówiona, termin produkcji określony, umowa podpisana i zaliczka wpłacona?
Będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie sugestie... :)
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: dato »

Bywały tu różne dywagacje a'propos zmiany warunków po zamówieniu, z którymi (z założenia) ja się nie do końca zgadzam, ale... Wredny charakter mi podpowiada, że jeśli teraz zgodnie ze światłymi wskazówkami tu umieszczonymi zrobisz "świeży" casting na rabat, uzyskasz upust przewyższający wartość pozostawionej zaliczki i z takimi kwitami udasz się do swojego dealera mówiąc "w d... mam termin odbioru, zamówię jeszcze raz, zaczekam, bo u Pana jest za drogo" to możesz mieć nowe rozdanie... ;)
... a jak Ci powiedzą: nie, pójdzie na plac, to zawsze możesz odpowiedzieć nie, to ja jednak wezmę jak było ;)
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Uzyskane rabaty

Post autor: RemekS »

W najgorszym wypadku poczekasz na zwrot zaliczki. Z tego co pamiętam to dealer ma na to 6 miesięcy, ale to Zuber jest ekspertem od tych spraw;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Markus-47
Posty: 293
Rejestracja: 16 lis 2013, o 16:46
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160 KM
Lokalizacja: WROCŁAW

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: Markus-47 »

Poszukaj w u kilku dealerów.

Wybierz najbardziej korzystny rabat.

Udaj się do Twojego dealera i poproś o zmianę ceny (powiedz o uzyskanych rabatach u innych dealerów)

Jeśli się uda to super :)

Jeśli się nie uda to wypowiedz pisemnie umowę i idz do najkorzystniejszego dealera.

Zaliczka jest w 100% zwrotna. Max termin na zwrot to pół roku, w momencie kiedy samochód został już wyprodukowany.
Jeśli nie jest wyprodukowany to o ile pamietam na zwrot jest 14 dni.

Poczytaj jeszcze dokładnie warunki umowy-tam masz terminy zwrotu zaliczki.

POWODZENIA :) :) :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 989
Rejestracja: 5 sty 2014, o 21:39
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 228KM 339Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: mig »

Kolego napisze ile zapłaciłeś i w jakim mieście, wtedy będziemy Ci w stanie pomóc. Mi w warszawie dawali 7,7 tyś (tyle co na stronie) rabatu odjechałem 100 km i rabat zrobił się 14 tyś. Czasem warto dłużej poszukać. W razie czego służę kontaktem do dealera:D
tfu żadne tam kombi :D
gizmo
Posty: 9
Rejestracja: 15 sty 2014, o 22:46
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: gizmo »

Dzieńdoberek!
Dzięki za szybki odzew i wsparcie w temacie.
Wczoraj było późno więc się nie rozpisywałem, ale przeglądam intensywnie forum (przy okazji wielki szacun dla Wszystkich) od Bożego Narodzenia i próbowałem już renegocjacji. Po przedstawieniu bardzo konkurencyjnej oferty innego delaera mój kurnikowy menago stwierdził że zrobił co mógł, a dalej musiłby zejść poniżej kosztów... rabat salonowy uwaga 6,5% :evil: (liczony do ceny z konfiguratora czyli po upuście SAP)
Dato, żeby uzyskać rabat w nowym castingu powyżej wpłaconej zaliczki to bym musiał przeprowadzić batalię negocjacyjną u forumowych dealerów, bo mój kurnik pobiera zaliczkę w wysokości 15%... Powiedzieli mi to bez zająknięcia więc składając zamówienie byłem pewien że taki jest generalnie standard w kurnikach :evil: W takiej sytuacji nie miałbym serca (ani honoru) "walczyć" z innym dealerem o takie rabaty tylko dla papierów...
Co ciekawe, nie mam w umowie ani słowa o jakimkolwiek terminie zwrotu zaliczki... Zmiana dealera (nowe zamówienie) i wypowiedzenie aktualnej umowy z ryzykiem odzyskania zaliczki po kilku miesiącach nie wchodzi w grę bo bez tej zaliczki nie uzbieram kasy na wkład własny do kredytu na kurkę... Zawsze można spróbować postraszyć, ale żeby przelać czarę goryczy to kurka musi mieć N1 i porywanie się na rozwiązania skutkujące opóźnieniem w realizacji zamówienia to teraz jak zabawa zawleczką przy granacie... i oni o tym wiedzą... :?
Ech... wychodzi mi bokiem ten cholerny zapieprz w grudniu i zamawianie autka pod presją czasu i niepewnych przepisów (jak to w naszym chorym kraju...) bez rozeznania w którym kurniku robić deal :(
Wiem, wiem, pretensje moge mieć tylko do siebie... :? ale przynajmniej się wyżaliłem przy pierwszej przerwie na kawę dzisiaj :oops:
Tak sobie kombinuję że aktualnie pomóc może tylko jakiś magiczny wpływ na mojego dealera lub jakieś magiczne dojście do Naczelnego Kurnika PL, jeśli w ogóle jest czego szukać w SAP - zwolnienie mojego terminu produkcji w zamian za jakieś autko z rezygnacji lub może autko wykonane przez fabrykę niezgodnie z czyimś zamówieniem w ferworze kumulacji produkcji kurek z N1... :?: Pomarzyć dobra rzecz... :roll:
Podsumowując, doświadczam nowej interpretacji tzw. mieszanych uczuć - z jednej strony podnieta i banan z okazji zbliżającej się wymarzonej nowej kurki-furki :mrgreen: a z drugiej totalne wkurrr... jak opisałem wyżej :evil:
Pozdrowionka i miłego dnia Wszystkim!
technolog1
Posty: 117
Rejestracja: 19 paź 2013, o 18:31
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: technolog1 »

Ja polecam Daniela Pasia z Inter Auto na Kocmyrzowskiej w Krakowie. Samochód powinien kosztować katalogowo około 114000 + 4000 zł za opony, dodatki, alarm, dywaniki, a wyszedł 98.700 w całości (na zamówieniu). Teraz jeszcze dostałem dodatkowe 6000 zł rabatu za wyprzedaż rocznika, to sobie dobrałem 4 letnią gwarancję, hak holowniczy, wieszak na marynarkę, i kilka innych pierdół. Tak więc rabat około 26.000 zł, z czego 15.000 zł od Skody.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Uzyskane rabaty

Post autor: dato »

Gizmo, no to odpuść i wyrzuć te "mieszane" ;)
Zaliczka min. 5 tys jak słyszałem, ale ja też wpłacałem więcej - raz, żeby się nie rozeszło, a dwa, że wrzuciłem dilusiowi przed odbiorem cały wkład własny w leasing, żeby szybciej i łatwiej zamykać casting na finansowanie, jak już auto jechało na plac. No i nie zmieniałem już zawartej umowy bo primo była korzystna, secundo, nie lubię, jak mi to robią ;)
ODPOWIEDZ