Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Awatar użytkownika
adamski
Posty: 632
Rejestracja: 7 sie 2012, o 18:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adam
Lokalizacja: Kalisz

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: adamski »

No nie bardzo rozumiem jak sprzedali Ci pakiet platynowy na 5,6 i 7 rok auta skoro wymagają max 2 lata.
Żeby potem nie okazało się że w 3 i 4 roku masz fabryczną gwarancję i ubezpieczenie napraw + na 5 rok ubezpieczenie.
U mnie w ASO i w Intercarsie w Krakowie, gdzie kupowałem auto, twierdzą, że po 4 latach fabrycznej gwarancji można tylko złoty pakiet wziąć, a platynowy jest dla tych co nie maja przedłużonej fabrycznej gwarancji.
adamski - sąsiedzi mówią na mnie Skodziarz....
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: sko89 »

Dokładnie tak jest. Platynowy można wykupić tylko pod koniec 2 letniej gwarancji fabrycznej i przebiegu ogólnym do 60 tys. km. Ale z tego co czytałem złoty tez jest całkiem ciekawy. Nie napisano jedynie ile kosztuje. Wydaje się jednak, że dwumas nawet w platynie nie jest objęty ubezpieczeniem. Za to rozrząd z łańcuchem i turbo tak.
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: jjumbo »

tutaj macie skan mojego dodatkowego ubezpieczenia

są tam daty od kiedy zawarte , do kiedy
Obrazek
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
adamski
Posty: 632
Rejestracja: 7 sie 2012, o 18:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adam
Lokalizacja: Kalisz

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: adamski »

Wklej gdzieś lepszą kopię, tak aby można było spokojnie odczytać daty i uderzę do swojego ASO z tym skanem. Przyznam się, że jakieś 2 tygodnie temu wałkowałem temat w ASO i twierdzili że nie da rady.
adamski - sąsiedzi mówią na mnie Skodziarz....
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: jjumbo »

Obrazek
jak ja to wykupowałem , to był u nich audyt
i się bezpośrednio porozumiewali

myślę , że taka wielkość będzie już ok
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: jjumbo »

warunkiem było to iż samochód nie ma skończonych 2 lat , przebieg nie większy niż 60.000 km , i musiałem dokonać specjalnego przeglądu w ASO
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
adamski
Posty: 632
Rejestracja: 7 sie 2012, o 18:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adam
Lokalizacja: Kalisz

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: adamski »

Ok, ja mam rok i 3 miesiące i 30 tys km a dowiadywałem się bo szukałem kosztów.
Dziś jeszcze uderzę do ASO. Dzięki.
adamski - sąsiedzi mówią na mnie Skodziarz....
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: sko89 »

Wygląda wszystko na zgodne z OWU. Ale to raczej jest wykorzystywanie nieprecyzyjnych zapisów w OWU. W takich przypadkach wszystkie niejasności muszą być rozpatrywane na korzyść klienta. Jedynym hakiem może być czy do tego czasu firma ubezpieczeniowa nie zbankrutuje. A i składka nie jest taka mała i to zapłacona z kilkuletnim wyprzedzeniem. Prawdopodobnie skalkulowali, że takie ryzyko im się opłaca.
Awatar użytkownika
adamski
Posty: 632
Rejestracja: 7 sie 2012, o 18:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adam
Lokalizacja: Kalisz

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: adamski »

Kolega jjumbo zapłacił 5235 wg cennika - auto z przebiegiem 45001-60000 km i wiek auta 18-24 miesiące.
Moje ASO idąc tą drogą rozumowania OWU twierdzi, że przy wykupywaniu ubezpieczenia przy nowym aucie powinno się zapłacić 3490 za 3 lata ochrony (zgodnie z cennikiem - auta 0-12 miesięcy, przebieg 0-30000 km), a ja w tym momencie łapałbym się na 4188 zł (12-18 miesięcy wiek auta i przebieg 30001-45000km).
Wszystkie niejasności w umowie muszą być rozpatrywane na korzyść klienta. Pytanie tylko jak będzie gdy wyniknie potrzeba skorzystania z ubezpieczenia. W styczniu szef salonu (mój kolega) ma dokładnie zająć się sprawą. Dam znać co ustalił.
adamski - sąsiedzi mówią na mnie Skodziarz....
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: emay »

Auto dwa lata po gwarancji, przejechane 137 tyś km dobra wola producenta:
- Wymiana mechatroniki na nową
- Wymiana zestawu sprzęgieł na nowe

Pzdr
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: sko89 »

W momencie wystąpienia awarii, która pozwala na skorzystanie z ubezpieczenia można klientowi odmówić jej darmowego wykonania jeżeli umowa ubezpieczenia zawiera wady. Ale za sporządzenie wadliwej umowy i polisy zawsze odpowiada ubezpieczyciel, nawet jak dokumenty są wystawione przez agenta. Tylko, że wówczas ubezpieczyciel odpowiada maksymalnie do wysokości wpłaconej składki. Czyli w najlepszym wypadku można liczyć na zwrot składki i rozwiązanie umowy za kilka lat.
__atomek__
Posty: 741
Rejestracja: 5 mar 2012, o 07:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: __atomek__ »

Ok, u mnie wymiana podsufitki - dziwne przebarwienia podobne do wilgoci, ale to raczej był klej bo od strony dachu ani sladu nie było
Pozdrawiam:
Tomek
Awatar użytkownika
Otzi
Posty: 38
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:32
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Aktualnie: 151KM
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: Otzi »

1.4 TSI 2012 Ambition
1. Wymiana poduszki skrzyni biegów
2. Wymiana stelaża fotela kierowcy
3. Wymiana felgi

Wszystko przy przebiegu 29 tys

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
adamski
Posty: 632
Rejestracja: 7 sie 2012, o 18:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adam
Lokalizacja: Kalisz

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: adamski »

adamski pisze:Kolega jjumbo zapłacił 5235 wg cennika - auto z przebiegiem 45001-60000 km i wiek auta 18-24 miesiące.
Moje ASO idąc tą drogą rozumowania OWU twierdzi, że przy wykupywaniu ubezpieczenia przy nowym aucie powinno się zapłacić 3490 za 3 lata ochrony (zgodnie z cennikiem - auta 0-12 miesięcy, przebieg 0-30000 km), a ja w tym momencie łapałbym się na 4188 zł (12-18 miesięcy wiek auta i przebieg 30001-45000km).
Wszystkie niejasności w umowie muszą być rozpatrywane na korzyść klienta. Pytanie tylko jak będzie gdy wyniknie potrzeba skorzystania z ubezpieczenia. W styczniu szef salonu (mój kolega) ma dokładnie zająć się sprawą. Dam znać co ustalił.
Wracając do tematu.
Dziś po dyskusjach w ASO i dzwonieniu do autora produktu Gwarantowane Auto (podobno) stwierdzono, że nie ma możliwości wykupienia pakietu platynowego na kolejne 3 lata po 4 latach fabrycznej gwarancji. Pakiet platynowy działa tylko do 5 roku auta.
adamski - sąsiedzi mówią na mnie Skodziarz....
Awatar użytkownika
adamski
Posty: 632
Rejestracja: 7 sie 2012, o 18:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adam
Lokalizacja: Kalisz

Re: Uzyskane darmowe naprawy gwarancyjne

Post autor: adamski »

31500km wymiana sprzęgła, 1,8 DSG7 data produkcji 31.08.2012
adamski - sąsiedzi mówią na mnie Skodziarz....
ODPOWIEDZ