Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: szms »

bezduszny pisze:
W VC uszczelek nie smarowałem..
ale szyberdach i owszem. Co 15k kilometrów w ramach przeglądu... podobnie jak fotel kierowcy ;)
ten miał jakieś plastikowe trybiki
Ja nie mając szyberdachu nigdy nic nie smarowałem... poza tym, że w fotel keeerownika psikałem WD-40 ile wlazło... raz przy 200 kkm i potem do samego końca spokój. :mrgreen: :lol:
bezduszny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: bezduszny »

emay pisze:http://moto.pl/MotoPL/1,88389,15271231.html takie coś może mi zastąpić Superba.
no nieźle..
ale szału nie zrobi... podobnie jak VW Phaeton
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: szms »

Zależy od finalnej ceny... zobaczymy :mrgreen:
bezduszny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: bezduszny »

kwestia prestiżu
kosztował będzie pewnie ze 200k
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: szms »

aaaa... no to kariery nie zrobi... :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Camillinhio »

emay pisze:http://moto.pl/MotoPL/1,88389,15271231.html takie coś może mi zastąpić Superba.
Z tyłu taka Mazda 6.
Obrazek
huzar24
Posty: 76
Rejestracja: 22 gru 2011, o 12:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: huzar24 »

Przyłączę się do dyskusji. Zerknąłem na peugeota 508SW w max opcji z silnikiem diesla 200km na 19calowych felgach - 157 000 (cena po rabacie na stronie w konfiguratorze) Oglądałem jakiś czas temu trochę uboższy model w salonie, naprawdę pięknie zrobiony samochód z wnętrzem gdzie "dużo się dzieje" a jakość wykonania robi wrażenie. Oczywiście odrobinę mniejszy od skody i nie mam pojęcia jak się prowadzi. Mój firmowy superb kosztował ledwie 15tys mniej a wyposażeniem daleko mu do tego peugeota.
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Matt »

za 140 tys masz 2.0 170 platinum z DSG. Peugeot musiałby mieć chyba opcje wyposażenia jak merc e klasa żeby platynie było do niego daleko.
huzar24
Posty: 76
Rejestracja: 22 gru 2011, o 12:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: huzar24 »

508 w tej najbogatszej wersji porównałbym bardziej do L&K, gdzie cena wypada już prawie identycznie (można pobawić się konfiguratorami) Na + 508 większa moc i moment bez chipowania, subiektywna opinia wnętrza "wow". Doznania oczywiście teoretyczne bo swojego szkodnika znam a 508 nie, choć wygląda niebanalnie jak to z francuzami....
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Odp: Co zamiast Superba ?

Post autor: noso »

huzar24 pisze:508 w tej najbogatszej wersji porównałbym bardziej do L&K, gdzie cena wypada już prawie identycznie (można pobawić się konfiguratorami) Na + 508 większa moc i moment bez chipowania, subiektywna opinia wnętrza "wow". Doznania oczywiście teoretyczne bo swojego szkodnika znam a 508 nie, choć wygląda niebanalnie jak to z francuzami....
Za 140 tys można po bojach wyciągnąć 508sw GT praktycznie ze wszystkim i takie autko miałem kupić ale okres oczekiwania 4miesiace dlatego jest Superb :-):-)

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Jędrula

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Jędrula »

zapominacie tylko, że niezależnie jak dobry ten Peugeot jest - spadek wartości na polskim rynku wynosi milion procent w ciągu dwóch lat...jeśli to bez znaczenia - jak to mawiają amerykanie - "go ahead".
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: szms »

Jak ktoś trzyma dłużej niż 2-3 lata to potem jeden *uj praktycznie, różnica w groszakach, a zadowolenie z fury się bardziej liczy niż taki drobny (przy kwocie zakupu) hajs.


Poza tym... ok na takiego SW GT to bym się połasił... ale ten 2.2 hdi 204 konie, ma moment od SII 2.0 tdi 170 km kosmicznie większy, ale jakoś na przyspieszenie się to zbytnio nie przekłada :shock: :shock: :shock:
więc to się przyda jak ktoś jeździ i się chwali papierowo.

przy 450 niutkach, powinno być poniżej 8 sek., a tu niby taka duża różnica, a w zasadze dziesiątki sekundy to bardziej można urwać na sprawności kierownika.
Jędrula

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Jędrula »

Nie zgodzę sie Szymek. Peugeot traci na wartosci jak ch.... im oczywiscie drozszy tym bardziej traci.

Skoda w naszym kraju ladnie trzyma cene. Sa dodatkowo wyjatkowe modele jak np. Octavia 2 kombi 1.9 tdi, ktora chce kazdy przecietny Kowalski, dzieki czemu mozna jako wlasciciel ja cenic.

Generalnie francuzy i wlosi - proponuje kupowac uzywka wlasnie 2,3 letnia. No chyba, ze planujesz autem jezdzic 10 lat, wtedy smialo nowke.
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Odp: Co zamiast Superba ?

Post autor: noso »

Jędrula pisze:Nie zgodzę sie Szymek. Peugeot traci na wartosci jak ch.... im oczywiscie drozszy tym bardziej traci.

Skoda w naszym kraju ladnie trzyma cene. Sa dodatkowo wyjatkowe modele jak np. Octavia 2 kombi 1.9 tdi, ktora chce kazdy przecietny Kowalski, dzieki czemu mozna jako wlasciciel ja cenic.

Generalnie francuzy i wlosi - proponuje kupowac uzywka wlasnie 2,3 letnia. No chyba, ze planujesz autem jezdzic 10 lat, wtedy smialo nowke.
Są ewenement na rynku to fakt:-) w 2008 roku kupiłem Hondę civic za 73tys odliczylem 6 tys VAT i 19 procent podatku po trzech latach sprzedałem za 51:-)

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: szms »

z przebiegiem? :shock:
ODPOWIEDZ