[S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dziennej

Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dziennej

Post autor: awdurek »

Czuję że szybciej podjadę do tego sprzedawcy do Bydgoszczy i sprawdzę organoleptycznie jak to działa.
Chociaż jakiś czas temu wysyłałem do niego emaila z zapytaniem.
Bez odzewu.
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dziennej

Post autor: eX »

to daj znac, moze bym tez zarzucil
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dziennej

Post autor: awdurek »

Ale dopiero jak wrócę z Włoch .
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
Awatar użytkownika
awdurek
Posty: 466
Rejestracja: 19 paź 2010, o 17:57
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI CJSC (180KM)
Aktualnie: 240 KM i 500Nm
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Wlkp

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dziennej

Post autor: awdurek »

Rozmawiałem telefonicznie z tym sprzedawcą:
- swiecą exta
- Cama nie oszukują i swieci się błąd.
Czyli bez wyłączenia diagnostyki oswietlenie to będzie kicha :)
SUPERB II 2,0 PLATINIUM CBBB TDI DSG 200KM 406Nm
Roman-RP
Posty: 7
Rejestracja: 15 kwie 2011, o 21:59
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Aktualnie: 135KM / 320Nm
Lokalizacja: Miasto Piła

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dziennej

Post autor: Roman-RP »

maclan pisze:
mateoosh pisze: Zablokowania sterownika BCM moze wynikac jedynie z bledow w jego oprogramowaniu, wpisywanie roznych wartosci do kodowania jest normalna funkcja serwisowa sterownika - chetnie zobacze (w celach poznawczych) watek, ktorym ktos zablokowac BCMa nie majac mozliwosci kodowania go etc.
Witam,

W sprawie tego wątka ( co to trzeba VASem okręcać po testach) to przecież na twoim forum jest nawet, kolega kropeck pisał:
http://www.automotoserwis.pl/viewtopic. ... 7d4a704446" onclick="window.open(this.href);return false;
Na innych też są wypowiedzi jego i jego kolegów na ten sam temat np na forums.vwvortex.com.

Tak czy inaczej gratuluje programu sam zastanawiałem się nad jego kupnem, ale stare przyzwyczajenia wzięły góre. A te dodatkowe funkcje odczytu i zapisu eepromu fajnie mieć, ale dla mnie zwykłego użytkownika VCDS i tak daje za dużo możliwości.

Dla wszystkich kolegów co to śledzą ten watek zebrałem wszystko do jednego wora, taki mały manualik jak zrobić sobie w końcu te światła tak jak w temacie, zaznaczam to jest dla niefachowców, oczywiście to wszystko już było ale zawsze chyba tak łatwiej:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bit i bajt liczymy od 0 włącznie 0 1 2 3 4 5 6 7 8 .... aż do 29


Halogeny włączenie jako DRL Bajt 14,bit 1 zmień na 1

Xenony jako DRL wyłączenie Bajt 11,bit 2 zmień na 0

DRL nieaktywne z ręcznym Bajt 11,bit 0 ustaw 1 (obecnie mam 0 bo nie interesuje mnie ta funkcja)

Natężenie świateł DRL Bajt 24 na 3C (60% to szesnastkowo 3C mierzone ręką lampa rozgrzewa się do pewnej wartości na postoju i temperatura dalej nie rośnie, jak jedziesz zimna, 50% 55%na moje oko to za mało).

Bez parkingowych i oświetlenia tablicy Bajt 18 zmienić z 1B na 1C

Bez spryskiwania reflektorów jak jedziesz na DRL bajt 25 bit 6 na 0 ustawić (po co marnować płyn w dzień)

Wskaźnik DRL na tablicy przyrządów (nie dotyczy Octavii) Bajt 26 bit 5 na 1, tego jeszcze nie testowałem wiec nie biorę odpowiedzialności.

Wszystko przetestowane na własnym Superbie 170CR platinum, bez tej kontrolki w szafie, pod światło jakoś nie mogłem jej dojrzeć.


Jak ktoś nie ma swojego VCDS, VAGa lub VCP to zapraszam po 15 grudnia na spot do Trójmiasta, pokażemy u siebie, zrobimy gratis, wymienimy się wiedzą może ktoś coś z kolegów ma jeszcze ciekawego. Jak się przegląda różne fora o skodzie, vw itp to aż głowa boli co ludzie maja za pomysły.

Pozdrawiam
Witam serdecznie,

Dziś chciałem sobie poprzestawiać u znajomego światła przeciwmgłowe na DRL, ale miałem problem. Czy powyższy tutorial dotyczy też sterownika 1k0 937 087 E - mam autko z 10.2009 roku (rok modelowy 2010). Po ok. 2-3 miesiącach wprowadzili halogeny z dwoma żarówkami. Przede wszystkim nie chciało mi zmienić bajt 18 na 1c. Czy to wina Vcds (aktualizacja przed ok 6 m-cy) czy może sterownika. Czy powyższy manual, trzeba wykonywać w podanej kolejności? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maclan
Posty: 76
Rejestracja: 18 paź 2010, o 13:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Rumia

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dziennej

Post autor: maclan »

Witam,

Ja robiłem w kilku samochodach, jeden to był 1k0 937 086 a reszta to 1ko 937 087 A, ale w necie widziałem że robią też w innych.
Nie wiem jak ty to robiłeś tą zmianę na 1C, tego na liście w pomocniku kodowania nie ma, więc z ręki trzeba wpisać 1C.
Nie wiem jaką wersję VCDSa posiadasz, chińczyki w wersji 10.6 czasami maja problemy z kodowaniem, lepiej jest używać wersję 9 coś tam. Z oryginalnym VCDSem nie mam żadnych problemów.
To nie jest żaden tutorial to jest lista opcji z której możesz wybrać to co chcesz. Kolejność nie ważna ja wpisałem wszystko na raz, całe kodowanie sobie przygotowałem i skopiowałem z notatnika całe 30bajtów.
Ja mam wyłączone xenony dzienne, wlączone halogeny na 60%, opcję recznego miałem ale zlikwidowałem, bez parkingowych, bez spryskiwaczy na dziennych.

Jak chcesz to się możemy zgadać i ci to zrobię. Jednemu koledze z Piły też robiłem. Wpadnij na spota do Trójmiasta albo tak bez spota wpadnij.
Awatar użytkownika
ronin1
Posty: 2
Rejestracja: 14 cze 2011, o 14:22
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [S2] Włączenie przeciwmgielnych jako światła jazdy dziennej

Post autor: ronin1 »

Witam.
Panowie a czy ktoś w Bielsku-Białej lub okolicy jest mi w stanie włączyć przeciwmgielne jako dzienne?
mazen
Posty: 28
Rejestracja: 20 paź 2012, o 14:49
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Gdańsk

zmiana halogenów na takie z dziennymi

Post autor: mazen »

witajcie , w mojej skodzie rocznik 2008 są niestety lampy halogenowe tylko przeciwmgielne bez żarówek do jazdy dziennej i mam zamiar zmienić je na światła od superba po lifcie czyli takie na podwójne żarówki , lampy mam już właściwie zamówione ale to chyba połowa sukcesu , stąd moje pytanie czy ktoś zz was już robił takiego moda i wie co jest potrzebne do takiej zmiany , czy trzeba ciągnąc nową wiązkę (pewnie tak ...) chodzi mi o to czy jesteście mi w stanie powiedzieć co muszę ewentualnie jeszcze kupić i co zaprogramować żeby to wszystko zadziałało , ps. mam ksenony jesli to ważne i sa ustawione tak że po przekręceniu kluczyka cały czas świecą , teraz w okresie ciągłej nocy to ok ale altem bezsens . z góry dzięki za jakieś podpowiedzi
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: zmiana halogenów na takie z dziennymi

Post autor: sjak »

Chyba popularniejszym rozwiązaniem jest zmiana dziennych na przeciwmgłowe i ustawienie mocy na ok 30-40 %
Na pewno taniej i na pewno są tu tacy, co to ćwiczyli
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: zmiana halogenów na takie z dziennymi

Post autor: szms »

Tak jak pisze sjak, najlepiej jakby się wypowiedział Neck albo Enriquez, ale coś mi się kojarzy, że Marcin już kiedyś tego odradzał - za dużo roboty... przerost formy nad treścią. A mod Sjaka natomiast średnio legalny i jak się jakiś bardziej kojarzący polisman trafi to będzie mandacik.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: zmiana halogenów na takie z dziennymi

Post autor: sjak »

Nigdzie nie napisałem, że takie rozwiązanie pochwalam ;)
Ale jest możliwe do zrobienia i zdecydowanie tańsze, i mało prawdopodobne, żeby ktoś szperał i się czepiał.
A czy legalne to zależy od oznaczeń na przeciwmgłowych, bo z tego co się orientuję są ich 2 rodzaje. (gdzieś już o tym na forum było)
adriand
Posty: 245
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 08:21
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: 217 KM / 310 nm
Lokalizacja: WAW

Re: zmiana halogenów na takie z dziennymi

Post autor: adriand »

mazen pisze:witajcie , w mojej skodzie rocznik 2008 są niestety lampy halogenowe tylko przeciwmgielne bez żarówek do jazdy dziennej i mam zamiar zmienić je na światła od superba po lifcie czyli takie na podwójne żarówki
cut
Nie ma sensu. Da się ustawić bez zmiany lamp. Początkowo myślałem, że sam ustawię ale w vcds się nie dało
bo bity były niewidoczne i trzeba było zmieniać binarnie po podpowiedziach Enriqueza.

Napisz na priv to powiem Ci co ustawiłem. Mam chyba taki sam config jak Ty.
Ale najpierw musisz kupić lub załatuić kogoś z vcdsem
bendzel
Posty: 29
Rejestracja: 10 paź 2012, o 17:13
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: szczecin

Re: zmiana halogenów na takie z dziennymi

Post autor: bendzel »

Nie no to jak juz masz podpowiadac jak zrobić to napisz na forum, Taką informacją juz wszystkim zainteresowanym tematem pomozesz
pumpa
Posty: 159
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 21:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: 3City

zmiana halogenów na takie z dziennymi

Post autor: pumpa »

Pare dni temu widzialem superba II gdzie jako dzienne mial zapalone drogowe H7 tylko ustawione gdzies tak na 25%
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: zmiana halogenów na takie z dziennymi

Post autor: Zaj007 »

Tak w skrócie:
1. Wyłączyć ksenony i postojowe.
2. Włączyć halogeny i ustawić na 60%, żeby nie stopić plastikowych kloszy.
3. Wyłączyć spryskiwacze jak mijania są wyłączone (bo po co mają się lać na wyłączone reflektory).
Obrazek
ODPOWIEDZ