Tapicerka Ivory - czy nie za jasna?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Tapicerka Ivory - czy nie za jasna?

Post autor: Misiek Fisiek »

Witajcie,

przymierzam się do zakupu swojej Superbki i dealer zaproponował mi auto z tapicerką w kolorze Ivory. Czy może jest ktoś kto użytkuje auto z takim kolorem tapicerki? Wygląda to ładnie ale ponieważ jest bardzo jasna boję się czy po jednej brzydkiej jesieni/zimie nie zmieni koloru na brudobrązowy :lol:

Poniżej linki do wizualizacji tej tapicerki (dywaniki mogę wziąć czarne).

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... 80&bih=670" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.motortrend.com/roadtests/sed ... to_15.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.motortrend.com/roadtests/sed ... to_14.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dzięki za pomoc i pozdrowienia.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: Tapicerka Ivory - czy nie za jasna?

Post autor: Krzysiek »

Kolego jasna zawsze będzie wymagała większego dbania niż czarna czy szara. Jeżeli jesteś osobą która dba o auto i czystość w środku oraz nie masz małych pociech to spokojnie można kupić auto z jasną tapicerką. Natomiast jeżeli będzie kilku użytkowników auta, małe pociech lub pies to chyba bym wybrał ciemniejszą.
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Stembor
Posty: 265
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ES/WY

Re: Tapicerka Ivory - czy nie za jasna?

Post autor: Stembor »

Proponuję zestaw: jasna skóra-ciemna podłoga. Mam pociechę, którą ostatnio jazda zemdliła...
Żadnych probelmów ze sprzątaniem, ale tak jak napisał Krzysiek - czyścić i dbać trzeba, choć podobno ślady od jeansów też się robią na czarnej skórze...

Powiem krótko: nigdy nie miałem pojazdu z jasnym wnętrzem, ale teraz już bym innego nie chciał ;)
1.8TSI Platinum plus parę dodatków,
ja456
Posty: 343
Rejestracja: 21 lut 2010, o 22:10
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Tapicerka Ivory - czy nie za jasna?

Post autor: ja456 »

W moim (S1) ślady na skórze, już takie konkretniejsze to po 6 latach się pokazały (fotele przednie). Od jeansów było już wcześniej. Czyści się dosyć łatwo. Teraz bym brał z ciemniejszą podłogą, bo przy progach są ciemniejsze ślady (pewnie da radę wyprać, ale nie chcę całego wnętrza wyciągać).
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Tapicerka Ivory - czy nie za jasna?

Post autor: Misiektt »

EEE mam dzieciaka i jasną tapicerkę i nie mam problemów.
Jest jedno ale albo zapierdzielasz i czyścisz albo kupujesz czarną i czyścisz ale mniej :D
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tapicerka Ivory - czy nie za jasna?

Post autor: Nematode »

Nie wiem czy pomogę, ale jeśli chodzi o czarną tapicerkę materiałową Felicity czy jakoś tak to nie jest ona moim zdaniem zbyt łatwa w utrzymaniu, ponieważ widać na niej każdy biały puch, włos czy jakiś inny farfocel. Skóry nie brałem bo żona nie chciała, jednak z perspektywy pół roku użytkowania stwierdzam, że wybrałbym chyba beżową skórę z ciemną podłogą. Sam zastanawiam się teraz nad oddaniem auta do tapicera i w sumie gdyby nie inne ważniejsze tematy związane z wydaniem pieniędzy to bym chyba zrobił sobie skórzane wnętrze w jakiejś dobrej firmie tapicerskiej. Przewagą takiego rozwiązania jest większy wybór rodzajów skór, kolorów no i z tego co kiedyś z gościem gadałem to jest to tańsza sprawa niż dopłata w ASO. Minusem może być problem z gwarancją.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
TomASS
Posty: 260
Rejestracja: 28 lip 2010, o 23:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tapicerka Ivory - czy nie za jasna?

Post autor: TomASS »

Znajoma ma XC70 - biała skóra, wybiera dżinsy tak aby nie farbowały siedzeń, na pewno nie kupię (póki co) białego wnętrza, przynajmniej dla siedzisk. W skodzinie mam czarne wnętrze, skóra - jest ekstra.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Tapicerka Ivory - czy nie za jasna?

Post autor: Misiektt »

Ale tam. To sierota jest. Bo po 3 praniach i tak każde przestają farbować a domycie foteli to 20-30 minut i śladu nie ma.
Tak jak pisałem coś za coś ładnie wygląda ale trzeba dbać ale nie zaraz żeby spodnie do auta dobierać :D :D :D
Awatar użytkownika
Stembor
Posty: 265
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ES/WY

Re: Tapicerka Ivory - czy nie za jasna?

Post autor: Stembor »

:D

TomASS

jak dobiera te spodnie? o co pyta w sklepie? chyba nie śmiga tylko w białych???

:lol: :lol: :lol:

tak jak pisał Misiektt - szybkie czyszczenie - parę minut roboty, a najlepiej mi się czyści chusteczkami znanej i lubianej (w pewnych kręgach oczywiście) firmy... Pampers ;)
1.8TSI Platinum plus parę dodatków,
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: Tapicerka Ivory - czy nie za jasna?

Post autor: frytol »

Nematode, jest jasny skórzano-alcantarowy, środek razem z boczkami drzwi na Niemieckim ebayu za 1800euro:

http://cgi.ebay.de/Org-Skoda-Superb-3T- ... 2c56214dab" onclick="window.open(this.href);return false;
patryk_wawa
Posty: 115
Rejestracja: 18 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tapicerka Ivory - czy nie za jasna?

Post autor: patryk_wawa »

Kolega Zuber pyta się chyba raczej o jasna tapicerkę materiałową a nie jasną skórę.
Przy czarnym lakierze dealer chciał mi z urzędu dać jasną tapicerkę, ale ja wybrałem ciemne wnętrze.
Widziałem u kolegi w Pasku co się dzieje z jasnym materiałem po zimie- masakra.
Trzeba dbać i czyścić na bierząco, a i tak zostają ślady.
Co do skóry owszem- jasna skóra z ciemnym lakierem wygląda zabójczo i jest łatwiejsa do utrzymania, ale dla mnie było za drogo.
TomASS
Posty: 260
Rejestracja: 28 lip 2010, o 23:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tapicerka Ivory - czy nie za jasna?

Post autor: TomASS »

Stembor pisze::D
jak dobiera te spodnie? o co pyta w sklepie? chyba nie śmiga tylko w białych?
Zwykle nie farbują te >300PLNów ;)
Awatar użytkownika
Stembor
Posty: 265
Rejestracja: 9 gru 2010, o 22:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ES/WY

Re: Tapicerka Ivory - czy nie za jasna?

Post autor: Stembor »

uwierz, że też farbują...

;)
1.8TSI Platinum plus parę dodatków,
Whisky
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2011, o 11:11
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Tapicerka Ivory - czy nie za jasna?

Post autor: Whisky »

Moje doświadczenia z jasną mam z octavii. W 2006 dostałem samochód z jasną tapicerką materiałowa. Niestety dla mnie to się nie sprawdza - czy wygląda ładniej to kwestia gustu mi się wtedy bardziej podobała. Obecnie mam czarną w superbie z dwóch powodów - mam dzieciaki i jeden (2 lata) mimo ogromnej ilości miejsca lubi sobie czasem kopnąć fotel pasażera ;) a druga to jednak na jasnej wszystko widać. W octavii było tak że jak się już trochę przybrudziła przez normalne użytkowanie i np. po deszczu otwierając drzwi spadła na fotel kropla wody to od razu widać ślad. A druga kwestia jest taka iż foteli z podgrzewaniem nie wolno prać na mokro wiec czyszczenie raczej tylko u specjalisty nie wiem czy nie dotyczy to nawet foteli bez podgrzewania ale z poduszkami także. To moja opinia ale oczywiście każdy ma swoje doświadczenie i przemyślenia - ja uważam iż jasna to tylko skóra ale w sumie ja bym chyba i tak wziął ciemną jakby miał taką opcje.
TomASS
Posty: 260
Rejestracja: 28 lip 2010, o 23:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tapicerka Ivory - czy nie za jasna?

Post autor: TomASS »

Stembor pisze:uwierz, że też farbują...

;)
to tylko potwierdza to co pisałem wcześniej - że farbują.
ODPOWIEDZ