Zanim kupię, muszę znaleźć

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: szms »

Chodzi o to , że cały był w chromie... teraz jest chrom dookoła, ale te pionowe żebra są w plastiku. :roll:
Baron
Posty: 63
Rejestracja: 5 lut 2014, o 23:06
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ?????

Re: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: Baron »

Środek plastyk czarny, ale pionowe na zewnątrz mam chromowane

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: forrestas »

Zaj007 pisze:Jak ja to widzę:
Comfort/Acive: światła H7/H7, Climatic (A/C półautomatyczna), radio Swing, no skóra at all (fajera i gałka pokryta plastikiem; w DSG też), szmata na fotelach, wystrój czarny, listwy ozdobne czarne.
Ambition: Xenony, Climatronic, radio Bolero (dotykowy wyświetlacz, 6 płyt, czytnik SD, kiera i gała w skórze, szmata na fotelach, wystrój czarny lub szary, listwy ozdobne czarne lub "aluminiowe".
Elegance: Xenony, Climatronic, radio Bolero, kiera i gała w skórze, szmata na fotelach, wystrój czarny lub kość słoniowa, podgrzewane fotele x4 z elektryczną regulacją przednich, domyślnie listwy ozdobne "drewniane".
Platinium: To samo co Elegance plus: skóra/alcantara, asystent parkowania, rolety okien z tyłu.
L&K: To samo co Paltinium plus: navi. Inne kolory tapicerek, felgi 18", chromowany grill.

Jakiś czas po drodze Fresh zdaje się było. Jak dla mnie jeden czort z Ambition.
Moim zdaniem optimum i za razem minimum to Elegance. Z tym wyposażeniem już fajnie się prezentuje. ;) W niższych wersjach trochę nie to.
Prawie dobrze :)
Ambition - Swing w standardzie, wystrój szmata, ale inna (lepsza) niż w Active, ozdobna końcówka wydechu, alusy (Active - kołpaki), zamykane schowki w bagażniku combi

Active od MY2011 klima full manual, brak parasolki, ale dziura w drzwiach jest (tzn. ja mam), brak końcówki wydechu, brak schowków na bokach w bagażniku (tylko przegródki)


Reszta IMHO tak jak napisałeś. Generalnie na umowie jest klauzula, że mogą być zmiany w specyfikacji bez informowani. Ja tak kupiłem auto bez półautomatycznej klimy, ale za to dostałem stalówki 16 cali (wg. spec Active miał mieć 15cali). Więc co by nie napisać każdy może mieć rację.
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: Zaj007 »

Fakt!!! Masz rację w Ambition jest Swing! ;)
Active/Comfort nie ma chromowanych obwódek okien, chromowanej listwy na klapie (przynajmniej w sedanie) i tej końcówki wydech, o której napisałeś.

Tak jak widać, potwierdza się to co mówiłem- nie najbogatsze (el/plat) zubożały.
Tak swoją drogą to chyba w L&K asystent parkowania jest za dopłatą.
Obrazek
Surfer
Posty: 16
Rejestracja: 27 mar 2014, o 21:22
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: Surfer »

Czyli odpada już wizyta w salonie celem ustalenia różnic w wyposażeniu poszczególnych wersji...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: szms »

Przecież nawet tego nie wymaga, masz katalogi i czarne na białym napisane co jest do czego :roll: :?
Awatar użytkownika
forrestas
Posty: 220
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 14:34
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Adam
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: forrestas »

Szukając używki musiałby mieć katalog z danego roku (plus, tak jak pisałem, nie koniecznie musi być to co zostało napisane w katalogu - np. klima półautomatyczna w Active)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: szms »

Poprzednie katalogi też pewnie da się gdzieś znaleźć, choć z pewnością lepiej na forum zapytać :mrgreen:
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 259
Rejestracja: 6 lip 2013, o 05:00
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krzysztof

Re: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: Forest »

Surfer pisze:Jeździłem Audi z silnikiem 2,4 165 kucyków i lpg. Skrzynia automat, ale z 1997 (pierwsza buda C5) więc trudno mi ją porównać z kulturą pracy kilkuletniej dsg. A mocy wolę mieć więcej, niz mniej, idę w kierunku 170 koni.
Obawiam się tylko napraw - audi przez 6 lat i zrobieniu ponad 230k (teraz ma ponad 320k)kilometrów zachowywała się wręcz wzorowo.
Dsg jak czytam to loteria, do tego dochodzi turbina i diesel, którym wcześńiej nie jeździłem. Z drugiej strony benzyna wychodzi drożej przy moich przebiegach...
Starczy Ci 140 KM - będzie rakietą w porównaniu do poprzedniego auta. Może nie na papierze, ale odczucia przyspieszeń będą lepsze. 2.4 nie jedzie w ogóle. Skrzynia to inna bajka - tutaj możesz być zawiedziony. Stary automat jest spokojniejszy i bardziej przewidywalny. DSG - jak chcesz zredukować to mija wieczność. Tak samo komfort - stare A6 to zupełnie inna liga jeśli chodzi o zawieszenie i materiały w środku. Zastanów się. Będziesz się wkurzał później tak jak ja. Jeździłem w211, poza tym, że był stary to jednak był dużo lepiej wykończony niż superb. Zawieszeniowo też inna liga.
whity

Re: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: whity »

Dsg i wiecznosc???? Chyba mylisz pojecia, albo samochody....co do komfortu jazdy oczywiscie nie ma porownania na plus merca....ale np dsg jest 100 razy lepszy nawet od c-klassy z roku 2010 !!!!
Baron
Posty: 63
Rejestracja: 5 lut 2014, o 23:06
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ?????

Re: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: Baron »

Ciekawe jak to z tymi schowka w kombi w bagażniku ja w ambition tez mam otwarte a nie zamykane.
Za to grill chromowany ;-)

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: RemekS »

@whity Jak dla mnie to w DSG redukcja trwa więcej niż wieczność ;).
Niestety ta skrzynia nie daje żadnej przyjemnosci z jazdy. Wyjątek stanowi jazda w tzw. trybie manualnym i to tylko przy przyspieszaniu bo przy zwalnianiu i recznym redukowaniu biegów też szarpie. DSG w zasadzie tylko myśli, jak najszybciej wrzucić 6 bieg (u mnie ok 62km/h) dzięki czemu elastyczna (nie piszę dynamiczna, bo coś takiego w ogóle w niej nie występuje) jazda w mieście nie ma prawa zaistnieć. Np. jadę sobie w korku ok 65km i widzę wolne miejsce na pasie obok. Wciskam pedał gazu i... kierowca za mną zdąży tam wjechać, jego znajomi, rodzina, a DSG myśli: "po co on wcisną gaz, no poco....aaaa, chce przyśpieszyć. ...to muszę zredukować bieg do 5...... nie do 4.................. nie do 3, bo dał dużo gazu.......... o, odpuścił gaz, to teraz blyskawicznie na 6". Ja dalej jadę tym pasem, którym jechalem :(. Przełączenie na tryb S, powoduje delikatną poprawę elastycznosci i (co najważniejsze) w końcu nie trzęsie całym samochodem, ale spalanie w mieście poniżej 10 jest mało realne.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: Enriquez »

cały czas powtarzam, że DSG jest do bani...

Baron, te zamykane schowki do bagażnika możesz sobie dokupić - kosztują około stówki za sztukę - ja sobie założyłem, montaż 10 sekund.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
whity

Re: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: whity »

Ty znow o tsi ;)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Zanim kupię, muszę znaleźć

Post autor: Enriquez »

nie, w TDI.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ