Fotelik dziecięcy 9-18kg do S2

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Mikie
Posty: 87
Rejestracja: 11 sty 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotelik dziecięcy 9-18kg do S2

Post autor: Mikie »

Whity,

Miałem ci ja maxicosi cabriofix z bazą dedykowaną pod ten fotelki (teoretycznie 5 gwiazdek w crashtestach). Przy okazji zakupu kolejnego fotelika skorzystałem z profesjonalnej firmy, która:
1. dobrała mi nowy fotelki do auta
2. sprawdziła montaż maxicosi.

Jakież było moje zdumienie jak gość pokazał mi jak niestabilna jest baza (mógł ją prawie wyrwać ręcznie z zaczepów) mimo, iż była prawidłowo zamocowana. Okazało się, że w Lagunie zaczepy isofix i kanapa są tak ułożone, że nie ma szans na stabilne funkcjonowanie bazy. Dużo bezpieczniej było zapinać fotelik pasami.

Pytałem też, z czego wynikają różnice w ocenach crashtestowych fotelików z isofixem i bez (nawet jak testowany jest taki sam fotelik). W odpowiedzi usłyszałem, że w testach foteliki dobiera się i montuje wg. standardowej procedury, tak jak robią to użytkownicy. Ponieważ przy isofixie dużo bardziej ważne jest dobranie fotelika pod kanapę, spotyka się więcej błędów montażowych. Na pasy, foteliki przystosowane są do niefrasobliwości rodziców i mają systemy poprawiające jakość montażu.

Stąd mój skrót myślowy o montażu.
Było: Citroen Xsara, Renault Laguna I oraz II, Ford S-Max
Jest: Renault Laguna III ("lalka") Privilege 2.0 dci i
Skoda Superb II FL ("kura" albo "Dudek"), 2.0 tdi, dsg, 4x4. Platinum z dodatkami
Baron
Posty: 63
Rejestracja: 5 lut 2014, o 23:06
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: ?????

Re: Fotelik dziecięcy 9-18kg do S2

Post autor: Baron »

Mikie, a tak z ciekawości w takim "profesjonalnym" punkcie zapłąciłeś dużo wiecej za fotelik?
Ja też byłem rpzymierzać ale w normalnych sklepach, które przez net znalazłem że sa tanie, ale cięzko mówić o takim mega profesjonaliźmie sprzedawców.
whity

Re: Fotelik dziecięcy 9-18kg do S2

Post autor: whity »

Mikie nic innego nie powiedziales niz to co napisalismy (ty i ja)wczesniej. Najwieksza glupota jest kupowanie fotelikow w internecie bez wczesniejszego przymierzenia do samochodu i dziecka....kupowanie fotelika u mnie wiazalo sie z proba testowania z dzieckiem....dostalem fotelik na 4 dni i z synem zrobilismy ponad 1.0000 km....dziecku ani raz gloeka nawet przy ostrzejszym hamowaniu glowka nie poleciala do przodu, nawet we snie
Mikie
Posty: 87
Rejestracja: 11 sty 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotelik dziecięcy 9-18kg do S2

Post autor: Mikie »

@Whity. W pełni się z Tobą zgadzam, napisałem na temat ale inaczej i podałem swój przykład :). Kluczem do sukcesu jest dobre dobranie fotelika. Najstabilniej montowane są foteliki na isofixie z pasem top tether. Chciałem tylko powiedzieć, że bardzo dużo zależy też od samego montażu i świadomości użytkowanika. Mi osobiście tej świadomości zabrakło.

@Baron. Ani 1 PLN więcej. Firma z której korzystałem nie sprzedaje fotelików. Oni tylko organizują szkolenia dla rodziców, "bezpieczne tygodnie". współpracują z policją i są ekspertami sądowymi i rzeczoznawcami. W swoim magazynie mają prawdopodobnie wszystkie foteliki dostępne na polskim rynku.
Było: Citroen Xsara, Renault Laguna I oraz II, Ford S-Max
Jest: Renault Laguna III ("lalka") Privilege 2.0 dci i
Skoda Superb II FL ("kura" albo "Dudek"), 2.0 tdi, dsg, 4x4. Platinum z dodatkami
Awatar użytkownika
blk
Posty: 207
Rejestracja: 9 sie 2013, o 13:02
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fotelik dziecięcy 9-18kg do S2

Post autor: blk »

Oglądałem tego Romera King Plus, zapinanego tylko na pasy. I się zastanawiam nad Isofixem.

Używacie do Romera Duo Plus dodatkowo pasa TT? Bo nie jest standardowym wyposażeniem.
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Fotelik dziecięcy 9-18kg do S2

Post autor: grzesiu26 »

Ja nie używam pasów TT. Tylko isofix.
Jak nie miałem jeszcze isofixa z przodu to czasem mi się zdarzało zapiąć go tylko na pasy.
K$%^$%wsko ciężko przełożyć tam łapy jak fotelik znajduje się już na fotelu w aucie.
ODPOWIEDZ