[S2] pierwszy przegląd

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: rafał »

Dzięki za info ...
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: Nematode »

Jestem dzisiaj po pierwszym przeglądzie mojego autka :)
Na początek przejście z QG1 czyli z trybu zmiennego okresu przeglądowego według wskazań z komputera na QG2 czyli przegląd co rok lub co 15k km. Przegląd został zrobiony przy przebiegu 14736 km.
Oprócz standardowych czynności, które wchodziły w jego skład została zalana do silnika płukanka Amsoil Engine and Transmission Flush 0,5l , która wraz ze starym olejem została zlana z silnika. Silnik został zalany świeżym olejem Millers Oil XFS 5W40. Zostały wymienione wszystkie filtry czyli oleju, powietrza, paliwa i kabinowy z aktywnym węglem (firmy MANN). Filtry i olej miałem swoje kupione oczywiście nie w ASO. Za komplet filtrów i olej 5L i 1L na ewentualną dolewkę zapłaciłem 433 PLN. Koszt przeglądu 310 PLN. Wymiana w http://www.skoda.warszawa.pl/pl/firma-auto-blak.html.
Stare filtry dostałem z powrotem, bo tak sobie zażyczyłem. Po dogłębnej analizie garażowej stwierdzam, że "oryginalne Skodowskie filtry" które miałem od fabryki to były dokładnie te same filtry, które sam zakupiłem do przeglądu. Na filtrach niby Skodowskich była wybita nazwa firmy MANN czyli reasumując nie ma sensu kupować ori ze Skody w kwotach minimalnie dwa razy droższych.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: chudy »

Fabrycznie montują filtr kabinowy z aktywnym węglem?
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: edeks »

To ich standardowa stawka, czy masz jakieś zniżki? Gdzie kupowałeś olej i filtry? Też zastanawiam się nad przejściem w stały tryb co 15 kkm obserwując dotychczasowe zużycie oleju w silniku.
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: Nematode »

chudy pisze:Fabrycznie montują filtr kabinowy z aktywnym węglem?
Nie wiem ... dla mnie wyglądały identycznie :oops:
edeks pisze:To ich standardowa stawka, czy masz jakieś zniżki? Gdzie kupowałeś olej i filtry? Też zastanawiam się nad przejściem w stały tryb co 15 kkm obserwując dotychczasowe zużycie oleju w silniku.
Cenę za przegląd podałem już z 10% rabatem. Wiem, że w niektórych ASO liczą taniej, ale chciałem zrobić przegląd w tym akurat serwisie, bo pasowała mi obsługa. Zresztą wyszłoby taniej za standardowy przegląd (pewnie ok. 250-260 PLN), bo w skład przeglądu nie wchodzi wymiana filtra paliwa i filtra kabinowego.
Co do przejścia na przegląd QG2 to jakbym miał auto na 4 lata to pewnie bym zostawił jak było, ale że chcę tym pojeździć przynajmniej do 150k km co zejdzie mi się prawdopodobnie z 10 lat wyszedłem z założenia, że trzeba dbać o autko :) Poza tym denerwowało mnie ciągłe dolewanie oleju (na niecałe 15k km poszło 2 litry) i mam nadzieję, że pobór oleju się zmniejszy po zalaniu nowej oliwy, bo podobno jest bardzo dobra, ale o szczegóły mnie nie pytaj bo się nie znam na charakterystyce olejów :) Zarówno olej jak i filtry kupiłem na http://zmienolej.pl/. Strona z dupy, ale wiedza i pomoc w doborze oleju przez Pana Piotra wzorowa, a i ceny są konkurencyjne. Pana Piotra poznałem z OCP ma tam swój temat i sprzedaje też na forum.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: Sebastian_M26 »

Nematode pisze: Millers Oil XFS 5W40
QG2 chyba oznacza że przegląd co 2 lata lub 30tyś a olej co 1 rok lub 15tyś.
Chyba nikt jeszcze nie nalewał oleju 5W-40 do silnika TSI. Czemu nie XFS 0W-40?
Czy Millers XFS 5W-40 to olej mineralny HC (zwany marketingowo syntetycznym)?
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: edeks »

Stały tryb to chyba GQ0, nie GQ2 i wtedy faktycznie co 15 kkm olej, a co 30 kkm cały przegląd. Ciekawe jakie filtry zmieniają razem z olejem - czy tylko oleju, czy powietrza, kabinowy i paliwa też?
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
frytol
Posty: 346
Rejestracja: 29 lip 2010, o 18:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Aktualnie: 267, 351
Lokalizacja: Płock/Warszawa

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: frytol »

Ja pierwszy przegląd robiłem trochę ponad miesiąc temu:

- Motul 5l 504.00/507.00, Knecht (powietrze, olej, kabina aktywna) - Intercars: 331pln brutto
- Przegląd - Moje ulubione ASO grupy VAG, czyli Auto-Blak na Farbiarskiej: 288pln brutto

Przy okazji przejście na QG2: olej co 15k km, przegląd co 30k km lub co 2 lata.
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: Nematode »

Sebastian_M26 pisze:
Nematode pisze: Millers Oil XFS 5W40
QG2 chyba oznacza że przegląd co 2 lata lub 30tyś a olej co 1 rok lub 15tyś.
No mi przy przejściu na QG2 zrobili przegląd. Dostałem tzw. Listę przeglądu na której "haczykami" mam oznaczone co zostało zrobione i sprawdzone.
Sebastian_M26 pisze:Chyba nikt jeszcze nie nalewał oleju 5W-40 do silnika TSI. Czemu nie XFS 0W-40?
Olej doradził mi sprzedawca, który stwarza wrażenie osoby, która się zna w tematyce olejów i wie co mówi. Ja się nie znam, więc zaufałem a w ASO potwierdzili, że to dobry wybór. Cytując sprzedawcę "Bezkompromisowa mieszanina oparta TYLKO na pełnej bazie PAO ... tutaj musi byc olej extremalny, pełna baza PAO doskonała ochrona napinacza i łancucha (tam jest łancuch z tego co pamietam) ... ten olej powinien poprawić kulture pracy i zminimalizowac pobór oleju! Masz kurcze mocny silnik i musi tam być dobry olej".
Zanim dostałem ofertę wyszczególniłem dokładnie jak auto jest użytkowane itp czyli, że maks 15k km rocznie po Warszawie na odcinkach 15-20 km no i że Castrola SLXa 5W30 wciągneło mi 2L przez prawie 15k km. Sprzedawca miał dobre opinie więc mu zaufałem w tej kwestii.
Sebastian_M26 pisze:Czy Millers XFS 5W-40 to olej mineralny HC (zwany marketingowo syntetycznym)?
Jest to pełen syntetyk http://www.millersoils.pl/produkty/prem ... -xfs-5w40/
edeks pisze:Stały tryb to chyba GQ0, nie GQ2 i wtedy faktycznie co 15 kkm olej, a co 30 kkm cały przegląd. Ciekawe jakie filtry zmieniają razem z olejem - czy tylko oleju, czy powietrza, kabinowy i paliwa też?
Co do QG2 to napisałem wyżej, że normalnie sprawdzali mi według listy różne rzeczy, więc nie była to tylko wymiana filtrów i oleju. Standardowo w cenę przeglądu jest wliczona robocizna wymiany filtra oleju i filtra powietrza. Za wymianę filtra kabinowego i paliwa musiałem dopłacić. W książce serwisowej są wyszczególnione dodatkowo co ile tysięcy km lub lat trzeba dodatkowo wymieniać elementy i podzespoły. Np po 60k km olej w DSG lub filtr paliwa co 2 lata lub 30k km.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Jędrula

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: Jędrula »

choć autka jeszcze nie mam - też będę wymieniał wg własnego doświadczenia. To moja pierwsza Skoda, ale silnik nie ma z nią nic wspólnego - konstrukcje spalinowe wbrew pozorom nadal poruszane są tak samo - dzięki sekwencjom kontrolowanych eksplozji mieszanki paliwowo - powietrznej i choć dorobiono do tego cały szereg nowych rozwiązań to o wiele więcej również marketingowego szitu. Zawsze zmieniałem olej co 8 - 10 tys. kilometrów i nigdy silnik nie odmówił mi posłuszeństwa. Zresztą - to tak wysoki koszt wymiana oleju z filtrem? Bez przesady...kilkaset złotych a silnik smarowany jest świeżą cieszą.

Naturalnie jeśli ktoś tam nie ma planów na przyszłość z danym egzemplarzem, albo ma samochód służbowy (podobno najlepszy na świecie) - zapewne ma w d...pie, jednak wszystkich innym polecam (niczym Żanet - Kaleta) wymianę znacznie częstszą. Nie zaszkodzi a zdecydowanie zapewni większy komfort jednostce.

pzdr.
Jędrek
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: Camillinhio »

Właśnie odebrałem swojego kuraka po przeglądzie:

Koszt 777 zł, a w tym olej (castrol 5w-30), filtr oleju, filtr pyłków. Zgłaszałem im również problem z rezonansem w jednych drzwiach. Temat generalnie olany, a jedyne co zrobili to gmerali w ustawieniach radia... Pojadę więc zaraz z drobną reklamacją...
Obrazek
mirasek
Posty: 46
Rejestracja: 23 maja 2014, o 17:56
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: mirasek »

Camillinhio pisze:.... Zgłaszałem im również problem z rezonansem w jednych drzwiach. Temat generalnie olany...
Możesz napisać coś więcej: czy ten rezonans jest tylko w czasie jazdy, czy też występuje na postoju przy pewnym zakresie prędkości obrotowej silnika?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13609
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: Enriquez »

spróbuj ich namówić na dociągnięcie zamka drzwi - u mnie pomogło
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: Camillinhio »

mirasek pisze:Możesz napisać coś więcej: czy ten rezonans jest tylko w czasie jazdy, czy też występuje na postoju przy pewnym zakresie prędkości obrotowej silnika?
W najbliższą środę auto wraca do serwisu i będą głowić co brzęczy. Jak na moje w drzwiach pewne plastikowe elementy są źle spasowane (w górnej części, gdzie chowa się roletka), i zaczynają nieprzyjemnie drgać, kiedy głośniki wpadną w pewne tony (te niższe). Przy włączonym silniku są głośniejsze i bardziej nieprzyjemne.
Obrazek
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Odp: [S2} pierwszy przegląd

Post autor: emay »

Camillinhio pisze:
mirasek pisze:Możesz napisać coś więcej: czy ten rezonans jest tylko w czasie jazdy, czy też występuje na postoju przy pewnym zakresie prędkości obrotowej silnika?
W najbliższą środę auto wraca do serwisu i będą głowić co brzęczy. Jak na moje w drzwiach pewne plastikowe elementy są źle spasowane (w górnej części, gdzie chowa się roletka), i zaczynają nieprzyjemnie drgać, kiedy głośniki wpadną w pewne tony (te niższe). Przy włączonym silniku są głośniejsze i bardziej nieprzyjemne.
Który serwis?
ODPOWIEDZ