Kultura słowa na forum

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Kultura słowa na forum

Post autor: grzesiu26 »

Chłyt marketingowy ;-) Tak miało być :lol:


Wysłane z jakiegoś urządzenia mobilnego.
Awatar użytkownika
koniu1973
Posty: 1414
Rejestracja: 16 lis 2013, o 10:00
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: Dęblin

Re: Kultura słowa na forum

Post autor: koniu1973 »

Słowianka pisze:Hehe, jesteście niesamowici :)
Ale trzymając sie tematu to ja sie zgadzam. Co prawda jestem na forum od kilku dni i staram sie w swój sposób Was poznać czytając rożne wątki. Jak na razie nie spotkałam sie tu z "brzydkim" słownictwem ale to taka a'la przestroga na przyszłość dla niektórych forumowiczów ;)
Trzeba było pojawienia się Słowianki na forum aby wytłumaczyła co autor tematu miał na myśli :)
Oczywiście, że mi chodziło o tych wszystkich "nowych", którzy mogliby zaśmiecać forum brzydkim i błędnym słowem - motyla noga, kurcze pióro...
Dziękuję Ci o Pani :D
Awatar użytkownika
Słowianka
Posty: 296
Rejestracja: 2 maja 2014, o 13:08
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Walbrzych

Re: Kultura słowa na forum

Post autor: Słowianka »

Do usług ;) wytłumaczę każdego posta, każdy wątek :lol: :lol:
Juz ROK z Wami ;)
viewtopic.php?f=16&t=4885
Dziewczyna Superb'a Magnetic Brown Liftback
Kochanka Beetle'a Sunflower
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kultura słowa na forum

Post autor: szms »

ale o so chozi? :mrgreen: :mrgreen:

noł łej, łeriz szczypior :mrgreen: :lol:
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Kultura słowa na forum

Post autor: dato »

Słowianka pisze:Do usług ;) wytłumaczę każdego posta, każdy wątek :lol: :lol:
Powodzenia życzę ;)

...Ale i tak uważam, że samoregulacja działa naprawdę nieźle i po "jakimśtam" czasie również Szczypior przesiadł się z maniery nastoletniego "miszcza" silników na bardziej ludzką składnię...
A tylko kilku było podobnych i szybciutko sobie poszli.

Jest git. Bez samozachwytu, ale admini i modzi tylko czyszczą cokolwiek z odjazdów dalszych, a bagna nie ma...
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kultura słowa na forum

Post autor: Konik »

Lubię takie fora gdzie luz, jajo, czasem wulgaryzm się trafi*, brak ss-manów... yyy... modów, a jednak poziom jest utrzymany. A i podzielić się wiedzą można, czy samemu jej zaczerpnąć. Sam staram się pisać poprawnie i nie czepiać się np. literówek. A jak ktoś nagminnie (!) pisze niezrozumiale, z ogromną ilością błędów i takie tam, to... moim zdaniem należy go ignorować, nie odpowiadać, nie pomagać... w końcu sam się wyeliminuje. :mrgreen:

A tak w ramach podpowiedzi...
dato
"Tryb rozkazujący liczby pojedynczej od czasownika "jeździć" brzmi: jeźdź.

To na pewno spore zaskoczenie dla niektórych Czytelników. Forma jeździj wydaje się naturalniejsza, łatwiejsza w wymowie. A jednak... Od czasowników na -ić tryb rozkazujący tworzy się przyrostkiem -ij tylko wtedy, gdy rdzeń czasownika nie zawiera samogłoski, np. kpij, bo kpić, czcij, bo czcić. W bezokoliczniku jeździć samogłoska jest, stąd rozkaźnik jeźdź, a nie: jeździj (np. Rzadko jeźdź okazją). Trudność z utworzeniem trybu rozkazującego nie dotyczy wyłącznie czasownika jeździć. Nieraz nie wiemy, czy powiedzieć: zdejm czy zdejmij?, ciąg czy ciągnij? domyśl się czy domyślij się? Sprawa rzeczywiście nie jest zbyt prosta. Przykładowo od czasownika ciągnąć tryb rozkazujący tworzy się przez dodanie do tematu ciągn-ę przyrostka -ij i dlatego obowiązuje forma ciągnij, a nie: ciąg. W wypadku czasownika zdjąć samogłoska -ą w rdzeniu wymienia się na -m w formie osobowej zdejm-ę, do której dodaje się końcówkę -ij, stąd w trybie rozkazującym mamy zdejmij, a nie: zdejm. Warto również zapamiętać, że mówi się i pisze domyśl się, a nie: domyślij się, uświadom sobie, a nie: uświadomij sobie. Czasem poprawne są podwójne formy: spójrz albo spojrzyj, nie pastw się albo nie pastwij się, porozum się albo porozumiej się (ciekawe jednak, że mówi się o wiele częściej zrozum to, a nie: zrozumiej!)."
Źródło: http://obcyjezykpolski.strefa.pl/?md=archive&id=50

* No bo jak inaczej wyrazić, kiedy się człowiek młotkiem w palec przywali? "O kurwa!" - wyraża wszystko! I zawsze jest lepsza od np.: O! Jakżesz się mocno w palec uderzyłem. I jak to teraz boli dogłębnie i pulsuje. I chyba mi paznokieć zejdzie, motyla noga! I ciemna śrubka! :lol:
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Kultura słowa na forum

Post autor: RemekS »

Widzę, że poprawna polszczyzna to Twój...Konik:lol:

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kultura słowa na forum

Post autor: Konik »

Trochę konik, ale nie do przesady. Po prostu czytam co napisałem zanim kliknę. :lol:
Jako ciekawostkę podam, że mimo, że z językiem polskim daję radę (jako tako), to kiedy podesłałem mojej koleżance do korekty tekst, który ostatnio popełniłem, po odesłaniu po poprawkach cycki mi opadły... i z pawia duma zeszła jak ciśnienie z gumy...
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
emay

Re: Kultura słowa na forum

Post autor: emay »

KURWA w czołówce jestem ... upsss az mi wstyd z tego powodu sorry koniu postaram sie pisac kutwa ...


jak narazie mam 60 godzin do odwalenia za to slowo wiec nie dowalajcie mi wiecej proszzzzzzeeee
emay

Re: Kultura słowa na forum

Post autor: emay »

dato pisze:
Słowianka pisze:Do usług ;) wytłumaczę każdego posta, każdy wątek :lol: :lol:
Powodzenia życzę ;)

...Ale i tak uważam, że samoregulacja działa naprawdę nieźle i po "jakimśtam" czasie również Szczypior przesiadł się z maniery nastoletniego "miszcza" silników na bardziej ludzką składnię...
A tylko kilku było podobnych i szybciutko sobie poszli.

Jest git. Bez samozachwytu, ale admini i modzi tylko czyszczą cokolwiek z odjazdów dalszych, a bagna nie ma...

Podoba mi sie "miszcz" nastoletnich manier... czuje sie młody wiec dzieki Dato ze zauwazyles... choc juz troszke stary sie robie powoli...

a tak na powaznie ludzie wyluzujta przeciez fajne to forum kazdy ma jakis tam charakter poco sie spinac poco udawac cos ja wole na luzie i jak trzeba mozna przeklnac...

co innego na CB tam mnie to denerwowalo i nigdy nie uzywalem wulgaryzmow na radiu majac w pamieci ze dzieciaki moga to sluchac a tu co macie hasla macie konta wiec kto to czyta tylko "dorosli" w cudzym slowiu bo nieraz faktycznie gorzej niz dzieci...


sorry za brak interpunkcji i rozne tam slowka ... 80% czasu uzywam angielskiego na kompie wiec niechce mi sie szukac polskich literek czy jestem ignorantem moze i tak ale na tym wlasnie polega wolnosc slowa oraz wolnosc zachowania ...

pozdrawiam MISZCZU


p.s. MIEJCIE TROSZKE DYSTANSU DO SIEBIE I DO INNYCH ...
re2rn
Posty: 145
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 09:47
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Seria: 183KM/271Nm
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Kultura słowa na forum

Post autor: re2rn »

szczypior pisze:sorry za brak interpunkcji i rozne tam slowka ... 80% czasu uzywam angielskiego na kompie wiec niechce mi sie szukac polskich literek czy jestem ignorantem moze i tak ale na tym wlasnie polega wolnosc slowa oraz wolnosc zachowania ...
Brak polskich znakow diakrytycznych rozumiem. Brak interpunkcji juz nie. Czy piszesz po angielskum, czy polsku, przecinek, kropke, znak zapytania masz taki sam.

Swoja droga sugerowanie, ze po angielsku piszesz lepiej niz po polsku - smutne to I odbieram to jako sranie na swoj wlasny ojczysty jezyk. Sugeruje, zebys zdania zaczal budowac w stylu: Wczoraj wzialem cara na drive I troche spidowalem, no I pstryk mi flesznal - czy dostane ticket? Przynajmniej bedzie wiadomo, that you can't be bothered less :lol:
... AKA LMB ;)
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Kultura słowa na forum

Post autor: Konik »

Interpunkcja nie jest ważna!?
Król przekazał pisarkowi swoją decyzję w sprawie skazańca, który poprosił o ułaskawienie:
- Skazać nie, ułaskawić!
Pisarek zapisał: Skazać, nie ułaskawić.
I tyle...

Napisałem to jako ciekawostkę. Ot tak... Bez czepiania, bez komentarzy, na luzie, jako wymianę myśli. Nie czepiam się i nie będę. No chyba, że się trafi taki jeden, jak na innym zaprzyjaźnionym forum. Równie, a może jeszcze bardziej wyluzowanym i całkiem bez modów. :mrgreen: A, że dobrze mi tam było/jest, to jak przeczytałem, że i tu luz, pomyślałem, że będzie fajo. :D
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
emay

Re: Kultura słowa na forum

Post autor: emay »

re2rn pisze:
szczypior pisze:sorry za brak interpunkcji i rozne tam slowka ... 80% czasu uzywam angielskiego na kompie wiec niechce mi sie szukac polskich literek czy jestem ignorantem moze i tak ale na tym wlasnie polega wolnosc slowa oraz wolnosc zachowania ...
Brak polskich znakow diakrytycznych rozumiem. Brak interpunkcji juz nie. Czy piszesz po angielskum, czy polsku, przecinek, kropke, znak zapytania masz taki sam.

Swoja droga sugerowanie, ze po angielsku piszesz lepiej niz po polsku - smutne to I odbieram to jako sranie na swoj wlasny ojczysty jezyk. Sugeruje, zebys zdania zaczal budowac w stylu: Wczoraj wzialem cara na drive I troche spidowalem, no I pstryk mi flesznal - czy dostane ticket? Przynajmniej bedzie wiadomo, that you can't be bothered less :lol:

ja pierdykam ale wywody normalnie, jakbym mial tyle czasu co Ty to pewnie edytowalbym wszystkie posty lub pisal je w wordzie zeby interpunkcja oraz ortografia byla ok...niestety mam tylko 3 miechy urlopu i duzo innych ciekawszych spraw na glowie...

bez urazy ale jak ktos nie potrafi zrozumiec kilku skleconych slow do kupy to jak sobie dajesz rade w zyciu ja np mam kontakt z 12 stoma nacjami w pracy i ze wszystkimi sie dogaduje i nawet na piwo lub jakas impreze wyskoczymy a tu masz forum i polskiego chca uczyc ... chcialem wstawiac interpunkcje ale w DUPIE TO MAM NA PRZEKOR WSZYSTKIM bo jestem KASZUB ;-)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Kultura słowa na forum

Post autor: Misiek Fisiek »

Wiecie, zawsze można zignorować to co pisze Szczypior. Raczej nic wartościowego Wam przez to nie umknie ;)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
re2rn
Posty: 145
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 09:47
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Seria: 183KM/271Nm
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Kultura słowa na forum

Post autor: re2rn »

Zuber pisze:Wiecie, zawsze można zignorować to co pisze Szczypior. Raczej nic wartościowego Wam przez to nie umknie ;)
Eee tam, ja tam zawsze wypociny naszego forumowego Miodka/poligloty czytam z wypiekami na twarzy...
... AKA LMB ;)
ODPOWIEDZ