TSI temperatura oleju.

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
bezduszny

Re: TSI temperatura oleju.

Post autor: bezduszny »

Dam bańkę, dam filtry... i tyle.
Jak fochy, że nie taki... to zabieram i idę do konkurencji.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: TSI temperatura oleju.

Post autor: Misiek Fisiek »

Gorzej jeżli Ci to wpiszą w książkę serwisową a potem się wypną jak coś trzeba będzie naprawić w silniku na gwarancji.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
bezduszny

Re: TSI temperatura oleju.

Post autor: bezduszny »

Nie ma się co elektryzować...
zaleją i tyle. Zawsze zalewam różne wynalazki i tylko raz, w 2002 roku jakiś konsultant serwisowy w Renault Nazaruk (Lublin) miał jakieś "ale", że zalewam olej Statoil a nie rekomendowany ELF.

Obśmiałem go i tyle.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: TSI temperatura oleju.

Post autor: dato »

Właśnie Zuber dokładnie to pomyślałem - służę bańką po Motulu jakby co, resztę zaraz wleję do Leona :)
Redline też mi polecał kolega ścigant.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: TSI temperatura oleju.

Post autor: rezon »

Nie pamiętam jak w Skodzie, ale w Mitsu jak przyjechałem z Motulem 504/507 zamiast 503 to od razu WIELKI MECHANIK wyjechał, że olej jest niezgodny ze specyfikacją i grozi to utratą gwarancji, itd.... Na co wyjąłem wydruk aktualnych wymogów do 2.0TDI, bo taki miałem. Pół roku później już się nie czepiał Motul'a. Fakt, że sami mają duże problemy z dostarczaniem tego co fakturują to już inna sprawa.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
bezduszny

Re: TSI temperatura oleju.

Post autor: bezduszny »

rezon pisze: Fakt, że sami mają duże problemy z dostarczaniem tego co fakturują to już inna sprawa.
jak nabrali "sprzętu za olej" od Castrola... to tak jest
dostają limity do wylania cholernie drogiego oleju... i jeszcze muszą na tym zarobić
to szukają jeleni by im go wcisnąć
bezduszny

Re: TSI temperatura oleju.

Post autor: bezduszny »

No i dupa...
Nie ma w Polsce dostępnego Red Line 0/30
jest tylko 5/30 :(
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: TSI temperatura oleju.

Post autor: rezon »

bezduszny pisze:
rezon pisze: Fakt, że sami mają duże problemy z dostarczaniem tego co fakturują to już inna sprawa.
jak nabrali "sprzętu za olej" od Castrola... to tak jest
dostają limity do wylania cholernie drogiego oleju... i jeszcze muszą na tym zarobić
to szukają jeleni by im go wcisnąć
U mnie było co innego - mam na fakturze wiązkę dedykowaną Thule do haka i dealer Mitsu aby zarobić dodatkowe 197zł dał mi gratis (tak zeznał) wiązkę za kilkanaście zł o czym nawet się nie zająknął. Gdyby elektryk nie pomylił się w lutowaniu, a później nie wyszły hece z lakierowanymi (też gratis ;) ) drzwiami, to w życiu nie pomyślałbym, że mam co innego niż na fakturze. A jak oszukują w sprawach oczywistych, to jak wierzyć, że leją olej ten który fakturują. Może też tylko "mylą" się na fakturze, a olej klientowi dają gratis. I później dziwić się, że turba padają po 50kkm
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: TSI temperatura oleju.

Post autor: Misiek Fisiek »

Co do dawania w ASO oleju podczas przeglądu to wg mnie warto otworzyć bańkę zanim się ją odda serwisantowi. Otwartej bańki nikt nie buchnie żeby ją na lewo sprzedać. O ile w ogóle jest takie ryzyko.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: TSI temperatura oleju.

Post autor: rezon »

jeśli masz olej rzadko spotykany typu Motul, Millers to wątpię, aby ktoś kombinował
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
emay

Re: TSI temperatura oleju.

Post autor: emay »

Zuber pisze:Co do dawania w ASO oleju podczas przeglądu to wg mnie warto otworzyć bańkę zanim się ją odda serwisantowi. Otwartej bańki nikt nie buchnie żeby ją na lewo sprzedać. O ile w ogóle jest takie ryzyko.

albo doslownie wymusic chec bycia przy wszystkich operacjach mi sie to udalo i w Nissanie i w Seacie no i teraz w Skodzie walczyli do upadlego az im wytlumaczylem ze takie silniczki to pikus ja wchodze do ukladu korbowo tlokowego wyprostowany na statku...

oczywiscie dalej sie upierali az uderzylem do samej gory tj kierownika i od tamtej pory nie ma sily jestem przy przegladzie... dlaczego bo nie bedzie mi jakis uczen szkolacy sie dopiero na mechanika grzebal w samochodzie ktorym zadko ale czasami popieprzam niezgodnie z przepisami :lol:

musi byc pewnosc ze wszystko dziala a nie ze upssss zapomnialem dokrecic...


edit ; ostatnio przy wymianie plyt oslonowych podwozia bo sie ulamalo conieco tez bylem choc to byl inny dzial ale koles skumal ze nie wyda mnie wywalic ...grzecznie na koncu przyszedl i zaprosil na kawe jak juz dopilnowalem zeby cala sol spukali z blach pod popekanymi oslonami (oczywiscie chcieli zalozyc nowe oslony bez czyszczenia )

sorry za off topa...

pozdrawiam
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: TSI temperatura oleju.

Post autor: dato »

rezon pisze:jeśli masz olej rzadko spotykany typu Motul, Millers to wątpię, aby ktoś kombinował
Mam przeciwne zdanie - są to bardzo znane i pożądane marki !
Acz nie sądzę, żeby tak mechanik w ASO kombinował, może jestem naiwny...
bezduszny

Re: TSI temperatura oleju.

Post autor: bezduszny »

dokładnie
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: TSI temperatura oleju.

Post autor: rezon »

Na pewno znane, ale RZADKO spotykane (tylko to pisałem). Ile samochodów dziennie przyjedzie do ASO z własnym olejem, a jeszcze z takim? Znacznie częściej wg mnie będzie to Castrol czy Mobil.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
bezduszny

Re: TSI temperatura oleju.

Post autor: bezduszny »

Owszem, będzie to Castrol z Mobilem...
bo te dwa brendy mają największą ilość reklamę w TV oraz umów ze stacjami ASO (sprzęt za olej).. gdzie są wciskane klientom.
Większości klientów te oleje są wystarczające... a jak nawet i nie są, to efekty ich "niewystarczania" pojawiają się długo po zakończeniu gwarancji.
ODPOWIEDZ