Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Tematy nie związane z Superbem
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: szms »

do 25 m2 na budynek gospodarczy wystarczy zgłoszenie, mogę Ci takie coś przygotować na kolanie.
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: Konik »

Moje już mają zakaz wstępu do salonu... cebuli. ;)
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: Enriquez »

U mnie takiego kształtu jak Szymek zapodał się nie postawi - kąt dachu ma być taki a nie inny i do widzenia.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
szczypior

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: szczypior »

No właśnie Szymek co z dachem wszędzie są wytyczne co do kąta i wysokości...

A czy na takim domku narzędziowym też musi być odpowiedni kąt dachu pomijam ze ladnie by to wygladało z domem ale tak na wszelki wypadek się pytam...


Konik - faktyczne czy to kucyk czy kon raczej nie wpuszczam do środka cztero kopytnych bo by mi kafle potłukły się :-) ... ale ogród mam duży i trawy sporo więc zawsze mile widziany jesteś ;-)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: marcin wroclaw »

Dobry pomysl z takim duzym salonem, gratuluje fajnej chaty. Co do inspiracji budowlanych to podaje link: http://www.tsinvest.pl/pl/tesoro-ivory- ... rezydencje . W zeszlym roku na calej dzialce mialo powstac takich domow kilkadziesiat, ale teraz podzielili dzialki na standardowe 15ar.
Co do kata dachu, koloru i rodzaju pokrycia to sprawdz w wypisie z mpzp, a jezeli przypadkiem budujesz na dzialce rolnej na zasadach zabudowy zagrodowej to hulaj dusza. Co prawda obiekty nie wymagajace decyzji o pozwoleniu na budowe rowniez musza spelniac zapisy mpzp, ale przy ssamym zgloszeniu o rozp. Robot do architektury, latwiej o mniej wnikliwe sprawdzanie zgodnosci z planem.
Marcin
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: szms »

Enriquez pisze:U mnie takiego kształtu jak Szymek zapodał się nie postawi - kąt dachu ma być taki a nie inny i do widzenia.
No a jaki masz plan zagospodarowania przestrzennego, to nie takie zaraz blokujące. Wszystko się da przeskoczyć.
W sierpniu pisałem odwołanie do Ministra Infrastruktury i Budownictwa o odstępstwo budowlane... na garaż i się udało, przeforsowaliśmy co chcieliśmy. :lol:

cebula pisze:No właśnie Szymek co z dachem wszędzie są wytyczne co do kąta i wysokości...

A czy na takim domku narzędziowym też musi być odpowiedni kąt dachu pomijam ze ladnie by to wygladało z domem ale tak na wszelki wypadek się pytam...
A ja wiem co tam masz za zapisy? Załatw decyzję o warunkach zabudowy albo wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego to zobaczymy co tam ujęli ;)

Generalnie jak nie ma planu to możesz robić cuda wianki na kiju.

No skoro masz kąt dachu np. 30 st. to bez problemu postawisz ten budynek gospodarczy z takim samym kątem... ;)
szczypior

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: szczypior »

marcin wroclaw pisze:Dobry pomysl z takim duzym salonem, gratuluje fajnej chaty. Co do inspiracji budowlanych to podaje link: http://www.tsinvest.pl/pl/tesoro-ivory- ... rezydencje . W zeszlym roku na calej dzialce mialo powstac takich domow kilkadziesiat, ale teraz podzielili dzialki na standardowe 15ar.
Co do kata dachu, koloru i rodzaju pokrycia to sprawdz w wypisie z mpzp, a jezeli przypadkiem budujesz na dzialce rolnej na zasadach zabudowy zagrodowej to hulaj dusza. Co prawda obiekty nie wymagajace decyzji o pozwoleniu na budowe rowniez musza spelniac zapisy mpzp, ale przy ssamym zgloszeniu o rozp. Robot do architektury, latwiej o mniej wnikliwe sprawdzanie zgodnosci z planem.

Kurde i jak tu odpowiedzieć na Twoj post ani on złośliwy ani podchwytliwy sam nie wiem ;-)


Fajna ta stronka z tymi domkami...ale to już inna kieszeń tj .nie moja ;-)

Pozdrawiam Serdecznie...
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2014, o 18:41 przez szczypior, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: gachul »

Enriquez pisze:U mnie takiego kształtu jak Szymek zapodał się nie postawi - kąt dachu ma być taki a nie inny i do widzenia.
na to jest lekarstwo.... robisz taras na dachu :D

ja musiałem tak pokombinować
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: marcin wroclaw »

Cebula po prostu chwale, szczerze. A rezydencje ivory ... trudno zeby sie nie podobaly, ale tak na prawde to cale to osiedle takie snobistyczne, ja wole jak jest bardziej swojsko. Jak widzialem to kilka lat temu to myslalem, ze to gdzies na zachodzie.
Marcin
Obrazek
szczypior

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: szczypior »

jak w Dynastii tyle że u nas to raczej nie mile widziane taki przepych, a o gustach sie nie rozmawia ;-)
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: marcin wroclaw »

W dynastii nie jezdzili superbami... czy okladal ktos cos plytami z kamienia? Np. Schody, taras, cokol. Chodzi mi o swierze ceny.
Marcin
Obrazek
szczypior

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: szczypior »

Robiłem płot z kamienia od frontu 50 metrów długości prawie 30 ton kamienia poszło, cena za kamień 500zł ;-) cena za robocizne ponad miesiac czasu 16tys zlotych...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: szms »

cebula pisze:cena za kamień 500zł cena za robocizne ponad miesiac czasu 16tys zlotych...
ostro Cię wykulali :lol:
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: marcin wroclaw »

Jezeli masz na mysli material (plyta polerowana np z granitu) za 500 to to sie nie zmienilo, mi chodzi o robocizne, jakie sa stawki za przyklejenie/polozenie 1m^2. Ostatnio ktos mi wycenial po 100/m^2.
Marcin
Obrazek
szczypior

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: szczypior »

jo... tym bardziej ze to byla 4 firma z ktora gadalem i najtansza z nich ..cena za robocizne z cementem piaskiem oraz fugowaniem...oraz z kutymi elementami pomiedzy murkami...zapraszam w pazdzierniku to sam zobaczysz i ocenisz... tona kamienia (kamienia a nie gowna z pola kosztuje od 180zł ja dostalem za darmo 30 ton placilem za przewoz)...


nie pisze o plytach kamien brukowy taki jak kiedys na ulice kładli...
ODPOWIEDZ