S3 zawieszenie DCC

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
ursus
Posty: 1572
Rejestracja: 2 sie 2015, o 22:46
Samochód: Superb III Kombi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: S3 zawieszenie DCC

Post autor: ursus »

skipper pisze:warto brać to DCC czy nie?
przymierzam się do konfiguracji i nie wiem czy wyjść od Activa (bez DCC) czy wyżej...

p.s. co to jest ACC? bo aktywny tempomat to chyba ACA (ADAPTIVE CRUISE ASSISTANT)
To zależy. Fajna sprawa i dość dużo z tego korzystam, bo jednak różnica np pomiędzy komfort, a sport jest olbrzymia.

Nie mam natomiast pojęcia jak radzi sobie standardowe zawieszenie i ile byś musiał dopłacić. To mocno indywidualna sprawa.

Branie ACC bez Dsg, to strata kasy poza odosobnionymi przypadkami jak kolega CLO27.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: S3 zawieszenie DCC

Post autor: skipper »

DCC to dopłata 4 tys. zł
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S3 zawieszenie DCC

Post autor: szms »

No i? :o :o :o
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: S3 zawieszenie DCC

Post autor: kamracik »

No i go nie stać, bo myśli o Superbie, a nie jak Ty jeździ zdechłą Octavią :mrgreen:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S3 zawieszenie DCC

Post autor: szms »

kamracik pisze:No i go nie stać, bo myśli o Superbie, a nie jak Ty jeździ zdechłą Octavią :mrgreen:

Daj spokój... teraz 3 dni jezdzilem Superbem, bylo ok... ale nie mogłem oczywiście zająć pozycji za kierownicą. Dzisiaj wsiadam do Octavi... i po prostu siedze. Masakra.

Pomijam fakt, że Superbem przez cały tydzień drogami, którymi Octavia na 18stkach jeżdżę 80 km/h ze względu na nierówności, Superbem na 16stkach 120-140 bez większych zgrzytów... :lol:

Przepaść, przepaść. Nie dziwię Ci się, że po Łodzi na 16stkach jeździsz. :mrgreen:


Ja se robie DCC jak wrzucam 300 kg do bagażnika :lol:
Awatar użytkownika
skipper
Posty: 854
Rejestracja: 3 sty 2015, o 14:34
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (220KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: S3 zawieszenie DCC

Post autor: skipper »

szms pisze:No i? :o :o :o
ktoś pytał to podałem cenę
SIII L&K 2.0 TSI 220KM viewtopic.php?f=18&t=8480
Awatar użytkownika
mateo69
Posty: 283
Rejestracja: 25 lis 2015, o 11:59
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Warszawa

Re: S3 zawieszenie DCC

Post autor: mateo69 »

Ja mam standard. Po 450km ani bym nie utwardził, ani nie zmiękczył. Nie buja ani nie obija kręgosłupa, jak dla mnie jest w sam raz.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: S3 zawieszenie DCC

Post autor: szms »

skipper pisze:ktoś pytał to podałem cenę

i tak co tydzień, bo komuś woli się 100 razy logować na forum niż w 5 sekund zajrzeć do konfiguratora. :lol:
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: S3 zawieszenie DCC

Post autor: kamracik »

Sam wiesz, że konfigurator kłamie, a tutaj szerzymy najpewniejsze informacje. Żaden konfigurator przecież Ci nie powie, że Paska można kupi taniej, a A6 w tej samej cenie co Superba, a tak jest. Forum się nie myli :mrgreen: :lol:
Redskull
Posty: 5
Rejestracja: 13 maja 2013, o 10:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Łukasz

Re: S3 zawieszenie DCC

Post autor: Redskull »

szms pisze:
skipper pisze:ktoś pytał to podałem cenę

i tak co tydzień, bo komuś woli się 100 razy logować na forum niż w 5 sekund zajrzeć do konfiguratora. :lol:

Konfigurator Szkody nie działa tak szybko oszuście ;)
martyyk
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2016, o 14:46
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: S3 zawieszenie DCC

Post autor: martyyk »

Witajcie! jestem tu nowy. Przeczytałem kilka pierwszych postów, potem juz nie bo ich było dużo i na końcu widzę, że nadal prowadzicie te dyskusję. Jeśli to coś pomoże to podzielę się z Wami swoimi spostrzeżeniami po 4 tys km przejechanych S3 190KM z zawieszeniem standard (Ambition) vs testy z DCC sprzed kupna. Z DCC jeździłem tyle co na jazdach próbnych i wg mnie jest tak, że tryb normal jest bardzo zbliżony do mojego zawieszenia. Natomiast czy jest ono komfortowe? Moje odczucia sa takie: resorowanie jak należy, nie pływa, nie buja się na zakrętach, trzyma się drogi fenomenalnie, ale na dalekich trasach wk.. twardość na drobnych wybojach. To takie wrażenie jakby buda przenosiła każdą małą wibrację pochodzącą od drogi i po 500km człowiek ma dość tego "podskakiwania". Sprawdziłem ciśnienie w oponach (felga 18") i miałem 2,5 bara. Spuściłem dziś do 2,2 i różnica jest kolosalna. Producent zaleca 2,4 przy 3 osobach i 3 bagażach (taki sobie piktogram na wlewie paliwa). Sądzę, że przy jeździe samemu na pusto 2,2 nie będzie za mało. Reasumując skoro 0,3 bara robi duża różnice to Wy w tej dyskusji powinniście przede wszystkim testować auta z informacją jakie jest ciśnienie w oponach. Po drugie jeśli chcecie mieć dobre trzymanie (drogi, bo fotele niestety nie trzymają) to gwarantuje (bo ktoś o to pytał), że S3 z felgą 18" i 2,5 bara daje bardzo dobry efekt. Dla kogoś kto potrzebuje lepszych wrażeń spokojnie można nabić 2,7-2,8. Niestety nie jest to szczyt marzeń, ale do zap... po zakrętach nie kupuje się superba. Auto w opisanej wyżej konfiguracji klei się drogi na zakrętach idealnie, tylko niestety wysadza z fotela przy byle okazji. No- może jestem za lekki i za mały. Byłoby lepiej gdybym miał 100kg wagi i 20cm szerszy tyłek. Jak ktoś potrzebuje jakichkolwiek opinii na temat tego auta to piszcie na forum albo proszę o priv.
martyyk
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2016, o 14:46
Samochód: Superb III
Silnik: 1.6TDI (120KM)

Re: S3 zawieszenie DCC

Post autor: martyyk »

...mała poprawka. W salonie nabili mi koło 3 barów. Miałem zły manometr. teraz ustawiłem na ok 2,2.
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4044
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III Kombi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: S3 zawieszenie DCC

Post autor: piramida »

2.2 może byc mało jak wpadniesz w poważną dziurę, wtedy rozetniesz gumę o felgę, bezpieczniej jest 2.4-2.5
U siebie mam 2.5 przy rozmiarze 235x40R19
ODPOWIEDZ