Termin oczekiwania na SIII

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
PK87
Posty: 77
Rejestracja: 7 mar 2023, o 12:37
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: PK87 »

Ten cennik głosi że jest ważny od 19.06. Jakichś wielkich zmian w nim nie widzę. Ceny wyglądają na niezmienione (tak wspominał mi handlowiec jak zamawiałem - że utrzymają ceny do końca produkcji, bez standardowej indeksacji przy zmianie RM w wakacje).

Pozostając w temacie - dostałem dziś info że mój Superb ma się wyprodukować 11-17 września. Zamówiony w połowie maja. A dokładniej wtedy modyfikowałem specyfikację auta które już było zamówione przez dealera.
MS7
Posty: 60
Rejestracja: 20 cze 2023, o 13:24
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: MS7 »

PK87 pisze: 18 lip 2023, o 13:21Pozostając w temacie - dostałem dziś info że mój Superb ma się wyprodukować 11-17 września. Zamówiony w połowie maja. A dokładniej wtedy modyfikowałem specyfikację auta które już było zamówione przez dealera.
To bardzo zależy od wersji, rodzaju wyposażenia i wielu innych czynników. Ja swojego zamówiłem w grudniu i jeszcze nie mam potwierdzonego terminu produkcji. Obawiam się, że podawanie przykładowych terminów oczekiwania na samochód nie da kompletnie nic innym oczekującym osobom.
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »



To bardzo zależy od wersji, rodzaju wyposażenia i wielu innych czynników. Ja swojego zamówiłem w grudniu i jeszcze nie mam potwierdzonego terminu produkcji. Obawiam się, że podawanie przykładowych terminów oczekiwania na samochód nie da kompletnie nic innym oczekującym osobom.[/quote]

Pewnie ze da...po to tu wszyscy wymieniają doświadczenia. A kolega pewnie nie za długo tu jest...
Czas oczekiwania obecnie jest niczym przy zamówieniach 2-3 lata wstecz

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

raczejniepisztu
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2023, o 10:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: raczejniepisztu »

A ja mam takie pytanie: mam samochód wyprodukowany w tygodniu 23 (5-11.06.2023) Od dealera amm potwierdzenie, że faktycznie był wtedy wyprodukowany, ale nadal czeka na fakturę i transport. Ile to może trwać? Już mija półtora miesiąca...
Awatar użytkownika
Kasper
Posty: 313
Rejestracja: 7 lis 2021, o 21:48
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: Kasper »

raczejniepisztu pisze:A ja mam takie pytanie: mam samochód wyprodukowany w tygodniu 23 (5-11.06.2023) Od dealera amm potwierdzenie, że faktycznie był wtedy wyprodukowany, ale nadal czeka na fakturę i transport. Ile to może trwać? Już mija półtora miesiąca...
To muszę powiedzieć że trochę długo...chyba że czeka jeszcze na jakiś komponent. Ja czekałem 4 miesiące bo brakowało części ale to było 2 lata temu.. on stał sobie na lotnisku

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka

MS7
Posty: 60
Rejestracja: 20 cze 2023, o 13:24
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: MS7 »

Świeże info: Superby, które otrzymały termin produkcji dzisiaj będą do odbioru na początku października. Mój ma otrzymać termin produkcji w przeciągu dwóch tygodni, więc odbiór w połowie października. Zamawiałem na koniec grudnia 2022.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

Kasper pisze:
raczejniepisztu pisze:A ja mam takie pytanie: mam samochód wyprodukowany w tygodniu 23 (5-11.06.2023) Od dealera amm potwierdzenie, że faktycznie był wtedy wyprodukowany, ale nadal czeka na fakturę i transport. Ile to może trwać? Już mija półtora miesiąca...
To muszę powiedzieć że trochę długo...chyba że czeka jeszcze na jakiś komponent. Ja czekałem 4 miesiące bo brakowało części ale to było 2 lata temu.. on stał sobie na lotnisku

Wysłane z mojego SM-S908B przy użyciu Tapatalka
Jeden z moich superbów czekał od ok końca czerwca do grudnia a drugi od pocz. Lipca do lutego nastepnego roku:) wiec roznie noze byc ale to bylo w najgorszym momencie:)


MS7 pisze:Świeże info: Superby, które otrzymały termin produkcji dzisiaj będą do odbioru na początku października. Mój ma otrzymać termin produkcji w przeciągu dwóch tygodni, więc odbiór w połowie października. Zamawiałem na koniec grudnia 2022.
Ciekawe do kiedy skoczy sie tak naprawde S3FL produkcyjnie i koedy ost. Szt beda wrzucone w produkcje przed S4

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka


Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
psemq
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2023, o 16:23
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Przemysław

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: psemq »

Mam zamówionego superb kombi 280 biały z jasnym wnętrzem i fotelami z wysuwanym podudziem z hakiem z full wyposażeniem bez szyberdachu. Za tydzień do odbioru. Ktoś jest zainteresowany kupnem? Ja narazie mam służbowy i rozpatruję rezygnację.
anastazyy
Posty: 403
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: anastazyy »

Sportline czy L&K

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

psemq
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2023, o 16:23
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Przemysław

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: psemq »

L&K
Na maila mogę konfiguracje wysłać. Oczywiście nieodpłatnie odstąpię.
Już nawet gotowy do odbioru.

anastazyy pisze: 28 sie 2023, o 20:35 Sportline czy L&K

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2360
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: siemi1 »

https://moto.pl/MotoPL/7,88389,30176726 ... bryki.html

Ups.

Wysłane z mojego IN2023 przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
PK87
Posty: 77
Rejestracja: 7 mar 2023, o 12:37
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: PK87 »

Jako przeciwwagę dostałem dziś info od dealera że moja SIII się wyprodukowała (planowana 4-10 września) i jedzie z fakbryki. Może to "ta ostatnia" przed przerwą ;)
nessip
Posty: 47
Rejestracja: 8 wrz 2023, o 11:04
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2024
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Kontakt:

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: nessip »

PK87 pisze: 12 wrz 2023, o 15:22 Jako przeciwwagę dostałem dziś info od dealera że moja SIII się wyprodukowała (planowana 4-10 września) i jedzie z fakbryki. Może to "ta ostatnia" przed przerwą ;)
Kiedy zamawiałeś ? Mam nadzieję, że Twoja to nie ostatnia...ja swoją zamówiłem wczoraj...jeszcze przyjęli ale zobaczymy co dalej :)

Pozdr,
n.
komoornik
Posty: 1071
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: komoornik »

Dostałeś jakiś solidny rabat na schodzący model?
PK87
Posty: 77
Rejestracja: 7 mar 2023, o 12:37
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: Inny

Re: Termin oczekiwania na SIII

Post autor: PK87 »

nessip pisze: 14 wrz 2023, o 10:24
PK87 pisze: 12 wrz 2023, o 15:22 Jako przeciwwagę dostałem dziś info od dealera że moja SIII się wyprodukowała (planowana 4-10 września) i jedzie z fakbryki. Może to "ta ostatnia" przed przerwą ;)
Kiedy zamawiałeś ? Mam nadzieję, że Twoja to nie ostatnia...ja swoją zamówiłem wczoraj...jeszcze przyjęli ale zobaczymy co dalej :)

Pozdr,
n.
Historia jest taka że w kwietniu szukałem SIII Sportline 200 TDI 4x4 z placu, żeby nie czekać. Znalazł się dealer który miał wcześniej zamówioną sztukę prawie pode mnie i zaproponował że można jeszcze w zamówieniu coś pozmieniać. Wtedy przewidywana produkcja była na sierpień i zamówiłem (zmieniłem zamówienie) w połowie maja. Potem przyszło info o ustaleniu terminu produkcji na tydzień 11-18 września, a chwilę później o zmianie na tydzień wcześniej (4-10 września). A 11.09 dostałem info że się wyprodukował.

Nie mam pojęcia z kiedy było oryginalne zamówienie i czy w ogóle ma to tutaj znaczenie.

Pogłoski słyszałem że produkować będą do końca roku, ale jakoś im nie wierzę. Fabryka S4 będzie w innym miejscu, więc mogą produkować nawet "do ostatniej chwili" zanim S4 zaczną jeździć po ulicach (a to podobno pod koniec Q1 2024 albo nawet w Q2 2024).
komoornik pisze: 14 wrz 2023, o 12:37 Dostałeś jakiś solidny rabat na schodzący model?
To auto służbowe, jedno z wielu w firmie, więc rabat był, ale nie związany ze "schodzącym" modelem.
ODPOWIEDZ