Jaki olej?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Grabosz
Posty: 31
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 21:57
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki olej?

Post autor: Grabosz »

Full synthetic chyba tylko z nazwy jak praktycznie prawie wszystkie dostępne oleje z normą 504/507.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jaki olej?

Post autor: rezon »

A niech sobie będzie i super minerał. Spełnia zarówno normę 504/507, jak i wychwalaną "wyższą" normę 503.01. Nie ma żadnych podstaw do twierdzenia że akurat Motul 504/507 jest do niczego. Jest takim samym dobrym olejem, jak i wiele innych. Ja byłem zadowolony ze zmiany fabrycznego Mitsubishi (????) na Motula Specific 504/507. Przebieg turbiny 155kkm świadczy IMHO, że nie był to jakiś badziewny olej tylko dobrze spełniał swoją funkcję przy zmianach co 20kkm - zgodnie z instrukcją.
Pisanie o rzekomej wyższości takiego czy innego oleju na podstawie wpisów na forach, danych fabrycznych, a zwłaszcza dlatego, że ktoś zalał sobie akurat inny i chce poprawić sobie nastrój - jest IMHO mało sensowne bo do tego czy innego silnika taki czy inny będzie lepszy. Na pewno w TDI Motul 504/507 spełnia swoje zadanie przyzwoicie, tak samo jak Mobil 1 5W30 ESP czy Millers XF 5W30, na którym jeżdżę obecnie.
To, że Motul jest często podrabiany - to niestety prawda, ale wystarczy kupować w zaufanych źródłach i będzie OK.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jaki olej?

Post autor: rezon »

BTW trochę śmieszą mnie wypowiedzi - ten olej jest lepszy, ten gorszy. Wszystko przecież zależy do czego i kiedy - zimą? latem? Albo wypowiedź: "ja zalewam full syntetyk i zmieniam go co 10kkm. " Jak ktoś jeździ wyczynowo - to conajmniej o 5-7kkm za dużo, a jak normalnie to po co? skoro zalewa superhiper olej ;) Ja leję zawsze zgodny z właściwą normą, kupuję u w miarę zaufanych sprzedawców i wymieniam zgodnie z instrukcją - obecnie wg kompa czyli co ok. 30kkm, w TDI zmieniałem co 20kkm, wcześniej AKL'e, BSE - albo co 15kkm wg QG1 albo wg kompa - i wszystko jeździło, nie zajechałem żadnego silnika, nie wymieniałem turbiny.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: emay »

Rozmawiałem z zaufanym sprzedawcą oleju MOTUL. Gdy mu powiedziałem, że są osoby narzekające na ten olej Motul Specific 504 507 5w30 to nie mógł uwierzyć. Powiedział, że pierwszy raz słyszy aby ktoś miał problemy z tym olejem. Zbliża mi się wymiana oleju i w sumie zaleje go chyba na próbę.
bezduszny

Re: Jaki olej?

Post autor: bezduszny »

Zadzwoń do sprzedawcy oleju GM Dexos2 5/30 i zadaj to samo pytanie..
to samo możesz zrobić dzwoniąc do ASO
to samo możesz zrobić dzwoniąć do osoby która ma ten olej w samochodzie

cena tego oleju (5 litrów) to niecałe 70,00 PLN brutto
nie spełnia 504/507
spełnia 502.00 505.00 505.01 i jakieś tam aprobaty Mercedesa
i gwarantuję, że jak zalejesz i będziesz używał (z regularnymi wymianami) 200k km to nic się nie stanie
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: emay »

To w takim razie po co przepłacać ? :D
bezduszny

Re: Jaki olej?

Post autor: bezduszny »

Wszystkie oleje na bazie HC do silników EURO5 są bardzo, bardzo podobne.
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: Arci9 »

Grabosz pisze:Full synthetic chyba tylko z nazwy jak praktycznie prawie wszystkie dostępne oleje z normą 504/507.
czy ta konkretna norma determinuje, że są to oleje mineralne???
Czy to tylko Twoja wiedza?
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
bezduszny

Re: Jaki olej?

Post autor: bezduszny »

Artur...
każdy produkt z aprobatą 504/507 i do tego łapiący się w pewne widełki cenowe
jest produktem na bazie HC.

Jeżeli masz wątpliwości co do jakiegoś oleju.. i te informacje nie wynikają z dokumentacji (bez wyszczególniania) to daj na forum
a postaram Ci się dowiedzieć na jakiej bazie jest.
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jaki olej?

Post autor: Zaj007 »

Skoro mamy olejowego geniusza na forum, to chyba skorzystam z jego porady nt oleju w M/T. Chodzi o Fiata Sedici 2.0 MulitiJet 4x4. W off-topie SX4/Sedici były wymienione i tak skojarzyłem :)
Problem jest następujący: na zimno skrzynia dość ciężko chodzi. Zwłaszcza 2. bieg lubi haczyć. Po rozgrzaniu skrzynka chodzi jak marzenie. Latem problem jest mniej odczuwalny. Wiem, że to typowa przypadłość tego modelu.
Jaki jest to olej mogę sprawdzić po powrocie z firmy. ;)
Pytania:
-czy może być to wina oleju? IMO jest.
-jeśli tak, to na jaki zmienić?
Obrazek
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III Kombi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Jaki olej?

Post autor: LMB »

Zaj007 pisze:Skoro mamy olejowego geniusza na forum, to chyba skorzystam z jego porady nt oleju w M/T. Chodzi o Fiata Sedici 2.0 MulitiJet 4x4. W off-topie SX4/Sedici były wymienione i tak skojarzyłem :)
Problem jest następujący: na zimno skrzynia dość ciężko chodzi. Zwłaszcza 2. bieg lubi haczyć. Po rozgrzaniu skrzynka chodzi jak marzenie. Latem problem jest mniej odczuwalny. Wiem, że to typowa przypadłość tego modelu.
Jaki jest to olej mogę sprawdzić po powrocie z firmy. ;)
Pytania:
-czy może być to wina oleju? IMO jest.
-jeśli tak, to na jaki zmienić?

Olej moze byc tylko jednym z czynnikow - nie wiem, czy masz tam wodziki, czy linki, ale co bys nie mial, to w zimie materialy sie kurcza. Stad mozesz miec problemy, ktore wraz z "niewlasciwym" olejem moga dawac efekty jak opisujesz.

Osobiscie nie pamietam auta, w ktorym przy niskich temperaturch zmiana biegow nie bylaby utrudniona.
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jaki olej?

Post autor: Zaj007 »

W innych autach, jak temperatura spadła do -20 C to po prostu lewarek chodzi ciężej, ale biegi wchodzą ładnie. Owa ociężałość znika momentalnie. I w Dieslu i Pb. Tu wystarczy -5C i po nocy 2.ka haczy. Da się z tym żyć, ale jeśli to wina oleju... To dlaczego nie poprawić ;)
Obrazek
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Jaki olej?

Post autor: Arci9 »

bezduszny pisze:Artur...
każdy produkt z aprobatą 504/507 i do tego łapiący się w pewne widełki cenowe
jest produktem na bazie HC.

Jeżeli masz wątpliwości co do jakiegoś oleju.. i te informacje nie wynikają z dokumentacji (bez wyszczególniania) to daj na forum
a postaram Ci się dowiedzieć na jakiej bazie jest.
generalnie nie mam wątpliwości bo czytam co jest napisane na opakowaniu, i oleje które miałem/mam (Texaco, Castrol, Trident ) z tą normą są pelnymi syntetykami więc stąd moje zdziwienie o określeniu, że olej z tą normą są mineralnymi.
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Jaki olej?

Post autor: Zaj007 »

bezduszny mnie olał. :? :cry: :cry: :evil:
Obrazek
bezduszny

Re: Jaki olej?

Post autor: bezduszny »

ja ?
gdzie ? :shock:
ODPOWIEDZ