Wycięcie DPF

mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Wycięcie DPF

Post autor: mario789 »

kacluk pisze: 18 lis 2020, o 16:38
mario789 pisze: 17 lis 2020, o 10:05 Zainstalowałem sobie na andku apke vag dpf ( dziękuje użytkownikowi Kaciuk za polecenie apki ) i wyszło mi coś
Powinno być " KACLUK" ale wybaczam pomyłkę:) cieszę się że pomogłem.. :lol:

najmocniej przepraszam, pisałem na szybko, czas najwyższy podnieść dioptrie :D,


edit:

w przyszłym tygodniu jadę na czyszczenie dpf'a z pyłu, dziś sprawdzaliśmy w a1 znajomego dpf i tam wyszło już zdecydowanie gorzej, 51,5 grama popiołu, także u mnie nie ma tragedii. Pan z serwisu zapewniał, że jest realnie do uzyskania wyczyszczenie w 95% filtra po zabiegu
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: Wycięcie DPF

Post autor: mario789 »

maureliusz pisze: 18 lis 2020, o 18:50 Skąd macie... gramy??? I w procentach zapełnienie...?

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
tak jak Kolega Kacluk pisał z apki vag dpf, polecam serdecznie. Wersja płatna za całe 20,99 PLN i można tak jak kolega pisał z wpiętym jeździć cały czas i na bieżąco sobie monitorować :)
maureliusz
Posty: 1887
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Wycięcie DPF

Post autor: maureliusz »

mario789 pisze:
maureliusz pisze: 18 lis 2020, o 18:50 Skąd macie... gramy??? I w procentach zapełnienie...?

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
tak jak Kolega Kacluk pisał z apki vag dpf, polecam serdecznie. Wersja płatna za całe 20,99 PLN i można tak jak kolega pisał z wpiętym jeździć cały czas i na bieżąco sobie monitorować :)
Mam wersję full od dawna.
Żadna nowość pisaliśmy o tym w innym wątku.

Jednak ja mam litry.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Wycięcie DPF

Post autor: kacluk »

Nawet wersja podstawowa tej apki daje jakieś pojęcie o tym co się dzieje z filtrem:)
A wersja płatna.. hm jakby ktoś chciał przetestować wersję pełną to zapraszam na priv.. Oczywiście po "okresie" próbnym należy zakupić pełną wersję. Można się przekonać aby nie kupować kota w worku za 20złotych
maureliusz
Posty: 1887
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Wycięcie DPF

Post autor: maureliusz »

Warto. Wersja płatna ma lepsze opcje a kasa żadna.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka

Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
fabek
Administrator
Posty: 1240
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II Kombi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wycięcie DPF

Post autor: fabek »

kacluk pisze: 18 lis 2020, o 16:38 mój Dpf po miescie (5km do pracy mam) wypala się co ok 300km.. Pełny filtr 100% to ok 25gram sadzy..
Po wypaleniu jest od 4,5-6gram zawsze zostaje.. I tak ma być.. Nigdy nie wypali do 0..

U mnie oil ash jest 15gram więc u kolegi przy przebiegu 100k jest 28 więc dla mnie to wydaje się naj najbardziej ok..
Ten screenshot zrobiony na biegu jałowym rozgrzany silnik?
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Wycięcie DPF

Post autor: kacluk »

Tak dogrzewalo się stojąc na czerwonym świetle.. właśnie wtedy auto rozpoczęło procedurę wypalania jak widać. ( Czerwona strzałeczka) kiedyś dojeżdżając do pracy rozpoczęło się wypalanie jak już zaparkowałem na parkingu. Zostawiłem auto uruchomione i dopalil na postoju
fabek
Administrator
Posty: 1240
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II Kombi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wycięcie DPF

Post autor: fabek »

Pokaż po wypalaniu co masz.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Wycięcie DPF

Post autor: kacluk »

Nie mam najnowszego Bo już nie robię screenów:D gdzies na forum jest wstawiony przed i po.. ..
Za to mam jakiś screen kolegi z 2013 seat leon 2.0tdi 150hp CKFC 91200 km przebiegu.
Uczyłem go obsługi tej apki bo miał problemy z świecącą lampką DPF..

Obrazek
jak widzisz zawsze wypalenie kończy się na 23-30% w zależności od warunków.. czyli zawsze po wypaleniu zostaje ok 4,6 -6gram sadzy w filtrze.. Osiągasz 100% ok 25 gram i masz regenerację:)

U siebie na kanale wstawiłem całą procedurę wypalania.. możesz zobaczyć jak to wychodzi..


https://youtu.be/8xmvGjReKKw
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Wycięcie DPF

Post autor: kacluk »

A tu macie piekny przykład jak dokładnie działa DPF i kiedy nalęży go myć/wymieniać:)
Nie ma za co:)

Obrazek
fabek
Administrator
Posty: 1240
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II Kombi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wycięcie DPF

Post autor: fabek »

Im wyższa norma emisji spalin euro tym szybciej się dpf zapycha w skrócie mówiąc. Wyniki które pokazujesz już świadczą o gównianej kondycji filtra. Dodatkowo soft po aferze diesel-gate pogarsza sprawę.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Wycięcie DPF

Post autor: kacluk »

Gówniana kondycja filtra. Hm ja mam to głęboko gdzieś. Auto sprawnie działa. Filtr wypala się regularnie co 300km w mieście. Screen który masz na zdjęciu nie jest z mojego auta jakbyś zauważył. U mnie oil ash mam dopiero 16gram. Gdybym miał jakiś problem to bym wyciął z miejsca. A że auto będę zaraz zmieniał to mam to w nosie. Od tego jest gwarancją jakby coś się stało.
fabek
Administrator
Posty: 1240
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II Kombi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wycięcie DPF

Post autor: fabek »

Nie odbieraj tego jakoś personalnie, bo chyba się uraziłeś.

Jeździć i się nie przejmować, ale skoro na stronie wcześniej chwalisz się jak dobrze Twój dpf działa to od razu chcę to sprostować.

Obecnie nowe diesle niemal wszystkie maja problemy ze wszystkimi gadżetami, które dotyczą ekologii.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
kacluk
Posty: 503
Rejestracja: 28 lip 2019, o 14:50
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Corby - UK

Re: Wycięcie DPF

Post autor: kacluk »

NIe obraziłem się.. dlaczego miałbym? ja zdaje sobie sprawę jak działa dpf.. trochę mi to zajęło nauczenie się tego gówna..:) Ale z racji tego iż ta skoda mnie zaczęła wkurzać tragicznie wygłuszona + DPF, DSG najgorsze gówno jakie wymyślono.. DSG w 2.0tdi to jeden wielki lag.. dużo jeździłem 2013 2.0tdi 150hp dsg seatem leonem którego zdjęcie masz wyżej z jego stanu dpf.. i tam skrzynia pracuje zupelnie inaczej.. moja ma laga na wciśnięcie gazu.. Ja mam zamiar się pozbyć jej i coś innego kupić:) tylko nie wiem co:) rozglądam się za bmw 2018 g30 520i z normalnym automatem zf 8hp bodajże tam jest
fabek
Administrator
Posty: 1240
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II Kombi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wycięcie DPF

Post autor: fabek »

Być może ktoś błędnie przeprowadził adaptacje skrzyni. Mimo tego, że dsg cały czas się "uczy", ta pierwsza adaptacja jest bardzo istotna. Taką G30 jeździłem, tylko 2.0d 190 koni i to auto jest totalnym zamułem, superb to przy nim rakieta. Nie chce nawet wiedzieć jak słabo jedzie 2.0i gdzie masz mniej momentu i mocy.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
ODPOWIEDZ