ile potrzeba mat do wygłuszenia drzwi w SII ?

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
bezduszny

Re: ile potrzeba mat do wygłuszenia drzwi w SII ?

Post autor: bezduszny »

uuuuu...
sporo tego dołożyłeś
ale wygląda zacnie :)
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: ile potrzeba mat do wygłuszenia drzwi w SII ?

Post autor: grzesiu26 »

Macie jakieś namiary gdzie najtaniej kupić te STP Silver ?
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: ile potrzeba mat do wygłuszenia drzwi w SII ?

Post autor: gsh »

Zagadaj do Kamila z audiobas - powiedz że jesteś z forum http://www.strefacaraudio.pl" onclick="window.open(this.href);return false; to Ci powinien dać fajny rabat.

http://www.sklep.audiobas.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: ile potrzeba mat do wygłuszenia drzwi w SII ?

Post autor: grzesiu26 »

gsh - rzuć tu okiem http://130.com.ua/category/stp-vibro-isolation/
Tu jest 7 rodzajów srebrnych mat. Każda o niby innym przeznaczeniu.
Którą ty miałeś ?
Wydaje mi się, że to tą widzę u Ciebie: http://130.com.ua/product/vibro-isolati ... ast-super/
Jeśli tak to wychodzi jakieś 34 PLN za sztukę.

A ta mata M1 którą sprzedaje Kamil z audiobas wychodzi 30 PLN/sztuka.
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: ile potrzeba mat do wygłuszenia drzwi w SII ?

Post autor: gsh »

Ja mam Silver:

http://www.sklep.audiobas.pl/pl/p/Mata- ... ast-M1/131" onclick="window.open(this.href);return false;

Napisz mail a do Kamila z prośba o ofertę. Weź od razu tą piankę na boczki :

http://www.sklep.audiobas.pl/pl/p/Mata-GMS-02/339" onclick="window.open(this.href);return false;

i spray do małych elementów :

http://www.sklep.audiobas.pl/pl/p/Sinus ... -ES-500/82" onclick="window.open(this.href);return false;

Pamiętaj że jak zdecydujesz się na wygłuszanie to również od razu polecam wymienić pierścień mocujący głośnik z tego plastikowego badziewia fabrycznego na MDF - też u Kamila brałem, wtedy jeszcze eksperymentalnie dobieraliśmy bo nie było robionych do S2 i podszedł jak dobrze pamiętam z golfa V. Pierścień nawet wymień jakbyś został przy fabrycznych głośnikach.
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: ile potrzeba mat do wygłuszenia drzwi w SII ?

Post autor: grzesiu26 »

gsh - dzięki za info.

Zapytanie wysłałem ale wątpię żeby prawie połowę ceny zjechał ;-)
Ale zobaczymy - jak coś to wezmę te z tego linka mojego.
Oni mają pełny wybór tych mat a chcę zrobić to według środkowego schematu http://stp-atlantic.com/installation_tips/
bezduszny

Re: ile potrzeba mat do wygłuszenia drzwi w SII ?

Post autor: bezduszny »

gsh pisze: Pamiętaj że jak zdecydujesz się na wygłuszanie to również od razu polecam wymienić pierścień mocujący głośnik z tego plastikowego badziewia fabrycznego na MDF - też u Kamila brałem, wtedy jeszcze eksperymentalnie dobieraliśmy bo nie było robionych do S2 i podszedł jak dobrze pamiętam z golfa V. Pierścień nawet wymień jakbyś został przy fabrycznych głośnikach.
a są jakieś gotowe zestawu dla SoundSystem ?
a może można zamówić takie do przygotowania ?
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: ile potrzeba mat do wygłuszenia drzwi w SII ?

Post autor: gsh »

grzesiu jak chcesz wygłuszyć dobrze ale nie idziesz w SQL to wygłusz podobnie jak ja. Dodatkowe maty, dodatkowe warstwy itp to już wyższa szkoła jazdy, jedne tłumią jakieś częstotliwości, inne rezonanse itp to już dla ludzi siedzących mocno w temacie, do tego się robi pomiary potem w autkach, dobiera zwrotnice, podziały, częstotliwości itp - chyba że idziesz w granie za 15-20k zł lub więcej i chcesz pro instalkę. Co do bajerów to są matki mniejsze do klejenia zaraz za głośnikiem i je dodatkowo się klei ale ja zrobiłem dzyndzelki z resztek maty i podkleiłem je za głośnikiem - taki forumowy bajer, czy działa sam nie wiem, może coś to daje, pozostawię do własnej opinii każdego, koszt żaden, roboty 15 min to zrobiłem :)

To te takie ptaszki podoklejane, za każdym głośnikiem dokleiłem ich po mniej więcej 15-20 szt :

Obrazek

Głównym celem jest max usztywnić drzwi i zrobić z nich takie zamknięte szczelne pudło - im szczelniejsze tym lepiej, im mniej blachy gołej tym lepiej.

bezduszny pisze: a są jakieś gotowe zestawu dla SoundSystem ?
a może można zamówić takie do przygotowania ?
Woofer ten sam więc pierścień z MDF ten sam, co do średniaka to już tam nie pchaj dystansu, tweeter to samo. Woofer to ten głośnik który najmocniej pracuje i musi pracować na sztywno, czyli max przytwierdzony do podłoża a nie na jakiś plastikach itp. Idealny to byłby jakiś dystans stalowy, aluminiowy - można taki wytoczyć jak ktoś ma dostęp do materiałów oraz tokarki jakiejś. Ja mam takie dystanse robione pod moje głośniki ale te w słupkach - tylko ze względu na estetykę, łatwość montażu, woofer siedzi na MDF.
bezduszny

Re: ile potrzeba mat do wygłuszenia drzwi w SII ?

Post autor: bezduszny »

Skoro znasz człowieka...
to może niech zrobi taki zestaw dla S1, S2, S2+SS i wstawi na stronę :)

Wstawi się info na forum, że są gotowce...
i pewnie kilka czy kilkanaście zestawów pójdzie do klientów.
Bardzo było by to wygodne.


PS
Jak zrobi dla Suzuki Swift Sport 2012 to i jak się na to piszę :)
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: ile potrzeba mat do wygłuszenia drzwi w SII ?

Post autor: grzesiu26 »

gsh - jeszcze raz dzięki za informacje.
Projektantem i wykonawcą całej instalacji i tak będzie sędzia SQL z EASCA.
Ja tylko marudzę co bym chciał ;-)
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: ile potrzeba mat do wygłuszenia drzwi w SII ?

Post autor: gsh »

Pamiętam jak chyba na strefiecaraudio czytałem historię jak jeden sędzia EASCA robił instalkę za grubą kasę, może pominę jak to wyszło i co ludzie pisali. Oczywiście absolutnie nie piszę że to jest jakoś powiązane z tym od Ciebie instalatorem, tylko przypomniało mi się po prostu.
Grzesiu powiem Ci szczerze że najlepiej to wejść sobie na forum car audio, poczytać , popytać i zobaczyć kto w Twojej okolicy zna się na rzeczy. Czasem chłopaki potrafią cuda zrobić w garażach. Czasem pro warsztaty padakę robią za dużą kasę. Zawsze lepiej popytać w gronie zapaleńców na forum.
Co do roboty S2, jeżeli ktoś ma pomysł na wejście w car audio na lekko wyższym poziomie to warto się zastanowić i przemyśleć to. Ja trochę kasy straciłem na naukę, trochę błędów zrobiłem i na pewno jeżeli bym teraz znów zaczynal robić S2 definitywnie na 120% wypierd***łbym woofery z miejsc fabrycznych, wygłuszenie, wytłumienie poprawia granie superowo, ale scena jest cofnięta do tyłu. Trzeba się gimnastykować z 3way, procesorem dźwięku, czasówkami żeby wyprowadzić dźwięk do przodu ale to nie to, woofer jest za daleko, przytkany dupą kierowcy i mocno się traci na tym. Zdjąłbym boczek z tapicerką, przeciął na pół wzdłuż pod podłokietnikiem i zrobił komorę zamkniętą i woofer przeniósł na przód. Woofer bym dał z zestawu infinity kappa perfect 6.1 bo dobrze zagrają w małej komorze. To taka moja porada.
Grzesiu jak ten sędzia kumaty to powinien Ci to zaproponować na wstępie.
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: ile potrzeba mat do wygłuszenia drzwi w SII ?

Post autor: grzesiu26 »

Proponował, ale jak chcę jak najwięcej wyciągnąć przy zachowaniu tego co jest teraz w aucie. Mam na myśli wygląd auta.
Jak najmniej zmian przy zachowaniu jak największej funkcjonalności.
Żadnych Miśkowych zabudów w bagażniku - choć wiem jak to gra.

Ma być jak najmniej zmian i jak najlepszy efekt.
Głośniki na pewno wszystkie do wywalenia. Na pewno w boczne schowki w bagażniku wzmacniacz i sub.
Tylko nie wiem kiedy to wszystko zrobię bo czasu ciągle mam za mało. Przypuszczam, że i tak jakoś w 2 etapach będę to robił.

A co do gościa - to robił kilka aut - niektóre z nich nawet w tym miesiącu zajęły w SQL-u miejsca 2-3.
We wcześniejszych latach sporo jego aut powygrywało trochę zawodów.
Przykład realizacji: http://www.alpine.com.pl/media-center/s ... ander.html
Jak ktoś to uzna za spam i reklamę to wyrzucę to z tego posta.
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: ile potrzeba mat do wygłuszenia drzwi w SII ?

Post autor: gsh »

hehe outlander dzikiego - widziałem, słyszałem, gadałem z chłopakami w październiku w katowicach na zawodach. Auto mega doinwestowane. Grzesiu nie wiem jaki budżet masz ale to na pewno nie moja liga, przypuszczam że to już kwoty bliżej 100k za car audio. Ja tam sam sobie dłubię, sporo dowiaduję się od pasjonatów a tutaj na śląsku trochę ich jest, wiesz takie hobby. Kolejną furę na pewno zrobię już z głową. Myślę że fajne granie można złożyć za całkiem rozsądne pieniądze. Warto poszukać, pokombinować, pogadać z pasjonatami. Koszty nie są kosmiczne jak się kombinuje :
- przebudowanie drzwi 1200-2000zł / komory - woofer na przód
- woofery 800zł
- słupki zabudowa 600-800zł
- procesor 1500zł
- tweeter + średniak - 1000-1200zł
- wzmachol wooferki - 1000 zł
- wzmachol tweeter + średniak - 1000 zł
- wzmachol sub - 1000 zł
- sub - 1000-2000 zł
- kablke parę stówek
- pierduty z 1000zł
- przeróbka radia skody - parę stówek

Myślę że 10-15k z mocnym kombinowaniem i kupowanie używek powinno pozwolić zabudować już fajnie S2 tak żeby można się pokazać na spotach na rejonie i nie narobić sobie wstydu :)
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: ile potrzeba mat do wygłuszenia drzwi w SII ?

Post autor: grzesiu26 »

Żebyśmy się dobrze zrozumieli ;-) Ja chcę BARDZO cywilne auto i na pewno nic podobnego nie włożę do siebie.
Nie mniej myślę, że gdzieś w podanym przez Ciebie zakresie się zamknę.
Trochę sprzętu mi zostało z poprzedniego autka. Wszystko wyjąłem przed sprzedażą więc koszty będą trochę mniejsze.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: ile potrzeba mat do wygłuszenia drzwi w SII ?

Post autor: dato »

Grzesiu, podlinkuj jakie głośniki będziesz pakował, bo rozumiem, że w ori miejscach ? Czy będzie rzeźba drzwi ? Aha - Ty masz wersję z SS, czy bez ???
ODPOWIEDZ