O wszystkim i o niczym

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: marcin wroclaw »

Juz dawno miałem zapytać: passat CC ma szyby bez ramek, wyglada to swietnie. Juz jak bralem accordeona to rozważalem ten samochód, ale poza ceną odstraszylo mnie widmo zablokowanych przez mróz drzwi. Bywa, ze w zimie snieg z deszczem wali na samochód i zamarza tworząc warstwę lodu na całym boku samochodu. W passacie cc i pewnie w innych samochodach bez ramek tez, jest tak, że przy otwarciu drzwi szyba zjeżdża ok. 2cm w dół. .. czy bywa tak, że kierownik wowczas musi chuchac na zamarznieta szybe?
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: whity »

Na pewno :lol:
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: marcin wroclaw »

A ty miałeś cc? Ja wiem, że to brzmi mało prawdopodobnie, szczególnie, że dawno mocnej zimy nie było, ale juz miałem tak, ze nawet normalne drzwi ciężko było otworzyć.
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: whity »

Jeździłem parę miesiacy...oprócz problemu w myjni że leci woda do środka, bo się szyby opuszczaly wszystkie z 2 cm, to problemów nie widziałem; )
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Elegance

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Elegance »

Nie trzeba było na szczotki wozić.
Elegance

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Elegance »

LMB pisze:
Elegance pisze:To źle uważasz. Proszę najpierw sprawdź, potem się wypowiadaj.
Nie wspomne o braku logicznej wspolpracy z monitorami 4k, czy wspolczesnym DX
Windows XP powstał w 2001, a 4K i DX zdecydowanie później. To trochę tak jakbyś wymagał, żeby SI dało sobie radę ze światłami laserowymi. Wszystko zależy od konfiguracji.
kamracik pisze:Co ja pacze? :shock: O jakiej dyskrecji mówimy skoro jest się zalogowanym na FB, zapewne nie korzysta się z trybu icognito na dynamicznym IP z Google? Dzisiaj takie coś nie istnieje :)

Nie chodzi o to, żeby nie mówić, ale aby mówić z sensem i nie wstydzić się jutro dzisiejszych słów.
Nie wstydzę się swoich słów, bo nie mówię bzdur lub rzeczy, które są wstydliwe. Kamraciku, na FB istnieję
anonimowo. Dane z FB nie pokrywają się w pełni z tym co mam w dowodzie osobistym :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: kamracik »

Dla FB nie jest istotne co masz w dowodzie, a to gdzie chodzisz jakie strony odwiedzasz i uwierz mi, FB i Google to dwie firmy, które więcej o Tobie wiedzą aniżeli Ty sam ;)
Elegance

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Elegance »

kamracik pisze:Dla FB nie jest istotne co masz w dowodzie, a to gdzie chodzisz jakie strony odwiedzasz i uwierz mi, FB i Google to dwie firmy, które więcej o Tobie wiedzą aniżeli Ty sam ;)
Zdaję sobie sprawę z tego. :) A to, że lubię jakieś sklepy odzieżowe i marki samochodowe nie ma nic do rzeczy. Owszem buduje moją statystykę, ale póki nie identyfikuję sie z jakimś konkretnym środowiskiem nic się. nie dzieje
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: whity »

Elegance, masz whatsappa? Nie bój sie...nie będę się pytał o numer ;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Elegance

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Elegance »

Nie mam :)
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: kamracik »

Nie znam do końca Twojego stylu korzystania z urządzeń, ale komórkę z komputerem na bank masz powiązaną, nie wiem gdzie ją masz podaną, ale to już dość dużo danych powiązanych.

Kiedyś przypadkiem widziałem taką bazę powiązań na zasadzie śledzenia zachowań i działa to zaskakująco dobrze, do tego stopnia, że samemu zastanawiałem się czy nie przejść na stałe w Incognito w przeglądarkach. A podejście miałem właśnie jak Ty :)

Tak na marginesie FB, Google to pikuś, gorzej, że wszystkie te dane spływają bezpośrednio do banków :/
Elegance

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Elegance »

Akurat Kamracik komórkę mam podaną tylko w banku i kalendarzu w Outlook. Zmieniłem domyślną ścieżkę uruchamiania w Chrome na incognito :)
Elegance

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Elegance »

3 dni temu byłem w Factory. Stałem na parkingu przy bagażniku mojej czystej kury i liczyłem ile kolanek mam zwrócić do castoramy. Nagle obok podjechało obdrapane B6 kombi w TDI, a z niego wyszedł starszy gość. Przez chwilę stanął obok i się przyglądał przez otwarte 4 szyby. Nagle odezwał się
-"Przepraszam, to jest nowy? " - zapytał wskazując na Superba
-"Tak proszę Pana, najnowszy model dopiero wchodzi" - odpowiedziałem
- "Aha czyli skoro ja mam B6, a to jest 2 do tyłu, to to musi być B8"
-"Nie proszę Pana, to jest Skoda. Superb."
-"Aaa, a to przepraszam"

:lol:
Konik
Posty: 2123
Rejestracja: 31 maja 2014, o 01:04
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Konik »

kamracik ma sporo racji.
Na przykładzie samego fb - mam tylko zarejestrowane konto, na którym "nic" nie robię. Nie lajkuję, nie przeglądam, nie mam fotek, nie mam znajomych, nie podałem żadnych informacji poza mailem i nazwiskiem itd. Założyłem, bo (chyba?) trzeba było, żeby założyć konto firmowe. I co jakiś czas, kiedy np. resetuję kompa, wywala mnie do poziomu użytkownika "z nazwiska" i podpowiada znajomych. I tu szok! Oprócz jakiś tam nietrafnych typowań, są ludzie, których widziałem 2-3 razy w życiu, są z daleka, nie korespondowałem z nimi, nie znam ich maila, ale np. mam ich nr telefonu w smartofonie (!). Ostatnio podpowiedziało mi, że mogę znać byłego pracownika dealera (którego to dealera znam wyłącznie ze spotkań służbowych i nie widziałem się z nim kilka lat). A tego pracownika widziałem 2-3 razy (może z 5-6 lat temu) i nie mam z nim żadnego kontaktu.
Telefonu używam w bardzo okrojony sposób. To co widzę w samych tylko sugestiach kogo mogę znać - nie podając praktycznie żadnych informacji - mocno zaskakuje.
Pozdrawiam
Maciej

PS Nie śledzę już forum. Jeśli masz pytania, pisz PW.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: szms »

Obrazek


kolega w naszym klimacie forumowym zdobył wczoraj IV miejsce...jako jajko sadzone na patelni - szkoda, lot był najciekawszy. :lol:
ODPOWIEDZ