samichód dla leelex

Tematy nie związane z Superbem
Qbek
Posty: 64
Rejestracja: 26 cze 2012, o 23:03
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)

Re: samichód dla leelex

Post autor: Qbek »

Jak ktoś szuka używki, na której będzie mógł polegać jeszcze kilka lat, zawsze polecam japończyki. Zajrzyj leelex na wyniki awaryjności wg ADAC.
leelex
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2012, o 15:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: samichód dla leelex

Post autor: leelex »

dato pisze:Leelex, nikt z nas nie dojdzie za Tobą, co chcesz "po kobiecemu" kupić...
Zauważ, że pomimo naszych różnic nikt nie zajechał Sjaka za propozycję C5, ani nikt jakoś mocno nie skrytykował Twojego ogłoszenia z Mazdą...
Pojechałas do auta, które zostało tutaj ocenione z ogłoszenia tak sobie chłodno, przekonałaś się. Jeśli chcesz być zadowolona - kupuj na chłodno i bez presji czasu... Wrzucaj ogłoszenia, czytaj nasze komentarze, nie musisz się ich słuchać, bierz pod rozwagę.

Ostatecznie i tak Ty się będziesz ze swoją decyzją później borykać, a mało tu jest takich, którzy będą szczęśliwi tylko dlatego, że będą mogli po fakcie powiedzieć "a nie mówiłem"...
To nie jest nauka ścisła, nie dostaniesz zerojedynkowej odpowiedzi...
Z mazdą idea upadła, bo mój znajomy z Łodzi, którego chciałam poprosić o sprawdzenie, wyjechał na 2 tygodnie. Koledzy w pracy powiedzieli, ze w "Zakupie kontrolowanym" mówili, że Mazdy w wersjach USA i EU różnią się najmniej. Podobno.

Prosiłam brata z Wawy o sprawdzenie mi Vectry http://otomoto.pl/opel-vectra-automat-c ... 50125.html" onclick="window.open(this.href);return false;
On w pracy wyszukał numer do sprawdzonego mechanika, ale jak tam zadzwoniłam, to mechanik powiedział, że automaty w vectrach 2003-2006 się strasznie psują i dopiero te po 2006 się nadają. Że w tym wieku automat to w passacie bardziej... Więc odpuściłam.
barf or die :)
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: samichód dla leelex

Post autor: szms »

Musisz postawić na rozsądek i wygląd, a raczej ich kompromis. Słuchając wszystkich nie kupisz samochodu nigdy :mrgreen: :mrgreen:
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: samichód dla leelex

Post autor: Big »

leelex pisze:ale jak tam zadzwoniłam, to mechanik powiedział, że automaty w vectrach 2003-2006 się strasznie psują
No więc tylko powierdza się to co pisałem parę stron wcześniej ;)
Leeleex, jesli nie masz cisnienia na konkretna marke czy model to trzeba sie nastawić na kupno po prostu porządnego i zadbanego auta jakijkolwiek marki. W przypadku zakupu auta do 20 tys zł (o ile pamietam to taka kwota dysponujesz) duuuuużo wieskze znaczenie niz marka ma stan danego egz. oraz to jak było prze zpoprzednich włascicieli eksploatowane. MOzna trafić na niezłego Citroena albo na zaniedbane i podszykowane do sprzedaży Audi czy VW. Ja bym wolał jednak tego zadbanego Citroena (oczywiście to przykładowe marki).
leelex
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2012, o 15:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: samichód dla leelex

Post autor: leelex »

Ja już się nie zacinam na konkretną markę, prędzej z tego zrezygnuję dla walorów estetycznych i ... automatu ... :)

edit... a czy to ogłoszenie brzmi podejrzanie jakkolwiek? http://otomoto.pl/peugeot-607-bardzo-bo ... 30809.html" onclick="window.open(this.href);return false;
barf or die :)
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: samichód dla leelex

Post autor: szms »

Jeżeli jest tak jak facet pisze to samochód może być ciekawą alternatywą.
Tylko, że to już jest konkretny przebieg i naprawy będą większe, droższe... Napalasz się konkretnie na dużą, wypasioną furę, marka nieistotna. :)

Ja akurat jestem zwolennikiem uboższej, gorszej marki, ale za to coś nowszego, nie wiem takie przekonanie mam :)
leelex
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2012, o 15:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: samichód dla leelex

Post autor: leelex »

Koleżanka poleciła mi mechanika od mazd, który jest mazdo-maniakiem. Podjadę z nim sprawdzić mazdę z Wrocławia http://allegro.pl/show_item.php?item=2588582403" onclick="window.open(this.href);return false;

I powiedział, ze też jak będzie jakąś miał to da mi znać. Może ściągnie z niemcowni.
barf or die :)
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: samichód dla leelex

Post autor: szms »

Ten na pewno jest z niemcowni, albo z innego kraju, zbyt bogata wersja jak na nasze warunki :mrgreen:

Widać, że ten samochód trochę przeszedł, jakoś tak odnoszę wrażenie, że ktoś mało o niego dbał. Jak rdza to może był puknięty, takie autko z takim silnikiem kupił ktoś, kto po dziadkowemu nie jeździł :) Nawet hol był używany, zaślepka zniknęła pośród drzew :D

Sprawdzaj z tym swoim majstrem mazdowcem, obyś w końcu trafiła coś porządnego ;]

I do tego trochę drogo jak na "trójkę".
leelex
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2012, o 15:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: samichód dla leelex

Post autor: leelex »

Dobra, żartowałam z tą mazdą. Mechanik mi odpisał na mejla z linkiem tylko tyle: "ZAPOMINJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!" :)
barf or die :)
Obrazek
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: samichód dla leelex

Post autor: Big »

leelex pisze:Może ściągnie z niemcowni.
Wiesz, z autami ściagniętymi z zachodu jest ten kłopot, ze aby były ona atraktyjne cenowo w Polsce to kupuje sie egz. albo powypadkowe, albo z ponadnormatywnymi (czyt. wielkimi) przebiegami, albo zabiedbane i zniszczone.
Kupno na zachodzie Europy auta zadbanego, bezwypadkowego i z niewielkim przebiegiem nie kalkuluje się zupełnie. Bo nie dość, że już w samym zakupie takie auto będzie droższe od swojego odpowiednika w Polsce, to jeszcze do tego dojdą koszta wyjazdu i opłaty.
Należy wkońcu zrozumieć, że fabrycznie nowe auta w Niemieckich, Francuskich czy Szwajcarskich salonach są sporo roższe od ich odpowiedników w Polsce, więc jak ulicha mają nagle być od nich sporo tańsze po 4-5 latach eksploatacji ??? Nie ma siły, porządne auto na zachodzie będzie droższe niz taki sam egz w Polsce. Tańsze będzie tylko w przypadku, gdy ma gigantyczny przebieg, było rozbiote lub zniszczone i takie egz. sprowadza siedo Polski.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: samichód dla leelex

Post autor: szms »

Ja rozumiem, że automat, ja rozumiem, że wypas.

http://otomoto.pl/opel-astra-C25808761.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ja bym szukał sobie bardziej coś takiego, jest jeszcze do negocjacji. Zdaje się, że żaden handlarz.
U mnie zdecydowanie rozsądek bije emocje, ale taka astra do najbrzydszych też nie należy. :)

I co najważniejsze, w tym samochodzie praktycznie nie ma co się popsuć. :)
leelex
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2012, o 15:09
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: samichód dla leelex

Post autor: leelex »

Szymek, automat... :) Umówiłam się na przyszły tydzień na godzinę jazdy z instruktorem, zobaczę jak mi leży drążek :)
barf or die :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Odp: samichód dla leelex

Post autor: Misiek Fisiek »

szms pisze:
Ja akurat jestem zwolennikiem uboższej, gorszej marki, ale za to coś nowszego, nie wiem takie przekonanie mam :)
I słusznie. Różnica ceny między pozornie identycznymi częściami w ramach jednego koncernu (vag) potrafi być trzykrotna. Warto o tym pamiętać zwłaszcza kupując zmęczona życiem uzywke.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: samichód dla leelex

Post autor: sjak »

skoro o pragmatyzmie mowa - http://otomoto.pl/dacia-logan-1-6-85km- ... 10771.html - i wcale nie żartuję :D
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: samichód dla leelex

Post autor: dato »

Do gazu i na parę lat spokój i ekonomia... A jak turbinka wysiądzie to pierwszy hydrauliczny i 20 zeta :lol:
A na serio: klima, podgrzewane lusterka...
ODPOWIEDZ