[S2] spalanie naszych Superbów

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Maverick

Re: [S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: Maverick »

Krakow - Bruksela wczoraj, 7.1 l/100 km, trasa ok. 1350 km. Co prawda to Passat, ale de facto ten sam silnik (tylko 7 KM wiecej i 30 Nm) co w Superbie 170 KM TDI.
Predkosc przelotowa to 160, v-max 200-220 w kilku odcinkach. Oczywiscie byly i odcinki ponizej 160 ze wzgledu na ograniczenia.
Awatar użytkownika
koniu1973
Posty: 1414
Rejestracja: 16 lis 2013, o 10:00
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: Dęblin

Re: [S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: koniu1973 »

To ja mam (jak zwykle :x ) jakiś felerny samochód. Czytam raporty Waszych spalań i się dołuję.
Mój traktorek na nizinnych drogach krajowych, jadąc normalnie (?), pali 5,8.
Jadąc na wycieczki z rodziną i boxem na dachu, pochłania średnio 6,3-6,4.
Zdarzyło mi się jechać na nizinach(droga krajowa, czasem wyprzedzanie, wiatr 3m/s - boczny, różnica w wysokości nad poziomem morza (-)20m, z prędkością 105km/h (średnia wyszła 87) i wtedy mój diesel spalił tyle ile większość diesli tutaj pali. Wynik jaki osiągnąłem na dystansie 115km wynosił 4,8 l/100.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: szms »

Maverick pisze:Krakow - Bruksela wczoraj, 7.1 l/100 km, trasa ok. 1350 km. Co prawda to Passat, ale de facto ten sam silnik (tylko 7 KM wiecej i 30 Nm) co w Superbie 170 KM TDI.

Ciekaw jestem czy te 7 km to na papierze czy serio, bo nie wiem czy wiesz... ale zarówno tsi jak i tdi są mocniejsze względem serii, akurat 2.0 tdi 170 km, w większości podchodzi pod 180, a bardzo częstoprzekracza tę granicę ;)

A 1.8 tsi 160 km,często mają ok. 180 km :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: szms »

koniu1973 pisze:To ja mam (jak zwykle ) jakiś felerny samochód. Czytam raporty Waszych spalań i się dołuję.
Koniu, może jeszcze auta nie wyczułeś. ;)
Z gazem jest tak, że milimetr w tą czy w tą to różnica w spalaniu 0,5 l/100 km, a kompletnie nie odczuwalne na osiągach, redukcja, przewidywanie drogi, ech... :)

Teraz na prawko mają uczyć ecodrivingu, tak czytałem gdzieś ostatnio :mrgreen:
Awatar użytkownika
koniu1973
Posty: 1414
Rejestracja: 16 lis 2013, o 10:00
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: Dęblin

Re: [S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: koniu1973 »

szms pisze:Koniu, może jeszcze auta nie wyczułeś. ;)
Z gazem jest tak, że milimetr w tą czy w tą to różnica w spalaniu 0,5 l/100 km, a kompletnie nie odczuwalne na osiągach, redukcja, przewidywanie drogi, ech... :)
20 tys w sześć miesięcy zrobiłem - może za mało do wyczucia ;)
Pedał gazu raczej wciskam niż go "muskam" - stąd pewnie takie wysokie spalanie :)

szms pisze:Teraz na prawko mają uczyć ecodrivingu, tak czytałem gdzieś ostatnio :mrgreen:
już się z tego wycofali :D
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: szms »

koniu1973 pisze:20 tys w sześć miesięcy zrobiłem - może za mało do wyczucia
widocznie słabo się uczysz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

koniu1973 pisze:Pedał gazu raczej wciskam niż go "muskam" - stąd pewnie takie wysokie spalanie
ja też nie jeżdżę wolno, ale po prostu płynnie z obserwacją otoczenia jak snajper :mrgreen: :lol:
Awatar użytkownika
koniu1973
Posty: 1414
Rejestracja: 16 lis 2013, o 10:00
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: Dęblin

Re: [S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: koniu1973 »

szms pisze:]widocznie słabo się uczysz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
noo taaak... zapomniałem, przecież do starego łba to już tylko wódka dobrze wchodzi :lol:
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: szms »

no i problem rozwiązany :mrgreen: :lol:
Maverick

Re: [S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: Maverick »

@szms
Jakos w 2012/13 podniesli na papierze w Paskach te parametry. Jak sie ma to do rzeczywistosci nie mam zielonego pojecia, ale watpie by bylo cokolwiek odczuwalne, nawet jesli faktycznie jest przyrost o te pare procent w mocy i momencie.

Z tymi giftami to tez bywa roznie jak czytalem pomiary ludzi: podobno TDI miewa klopoty z trzymaniem serii. Ale to tylko zaslyszane legendy, nigdy sam nie mierzylem. Poza tym nie wiem jak z precyzja takich pomiarow.

A z tym spalaniem, to kwestia tez ciezko mierzalna, bo kazdy jezdzi inaczej. Ja na przyklad w trasie malo kiedy schodze ponizej 7 litrow.

@Koniu
To przy mojej jezdzie wychodzi na to, ze moj samochod pali jak smok przy Twoim :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: szms »

Maverick pisze:Z tymi giftami to tez bywa roznie jak czytalem pomiary ludzi: podobno TDI miewa klopoty z trzymaniem serii. Ale to tylko zaslyszane legendy, nigdy sam nie mierzylem. Poza tym nie wiem jak z precyzja takich pomiarow.
tutejsze forumowe wszystkie miały gifty, "najsłabszy" był chyba 176, a mocniejsze pod 186 (o ile się nie mylę)
Jak Ci się będzie kiedyś nudziło to sobie zmierz swojego ;)

Bo tsi to już w ogóle mają gifty po 20 km :mrgreen:
whity

Re: AW: [S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: whity »

Maverick pisze:
@Koniu
To przy mojej jezdzie wychodzi na to, ze moj samochod pali jak smok przy Twoim :)
Nie bój żaby, mój więcej pali ;)7 to mam jak za TIR'em jade....(prawie);)
Ostatnio zmieniony 23 lip 2014, o 08:18 przez whity, łącznie zmieniany 1 raz.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: szms »

whity pisze:Nie bój żaby, mój więcej pali

Ty nie znasz umiaru ! :mrgreen: :mrgreen: 8-) :lol:
whity

Re: [S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: whity »

Żona mi to tez non stop powtarza :lol: :lol:
Maverick

Re: [S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: Maverick »

Whity, bo ja to jak ciapek zwykle jade, te 160-180 na tempomacie.
Zauwazylem tez, ze powyzej 200 km/h ciezko mi sie skupic na audio bookach :lol: Wiec te predkosci robie glownie, gdy jestem zmeczony i potrzebuje troszke adrenaliny we krwi.
Per saldo wiec spalam te 7 z okladem.
delta
Posty: 6
Rejestracja: 12 mar 2014, o 10:02
Samochód: Superb II Kombi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: [S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: delta »

Nie wiem koledzy jak to robicie, że te Superby palą wam po 5l/100km. Trudno się rozeznać co to znaczy normalna jazda, a co "ciężka noga".
Mój 1,8 TSI combi 4x4 pali w trasie ok. 7,6 - 7,8. W mieście (Kraków) nieraz boję się patrzeć na wyświetlacz i przełączam go na prędkość lub coś innego, ponieważ potrafi pokazać 14.
Średnie spalanie pokazuje na wyświetlaczu 8,8. Raz udało mi się osiągnąć 6,9, ale jak bym miał tak cały czas jeździć to bym sobie kupił bryczkę z dwoma konikami.
ODPOWIEDZ