Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Tematy nie związane z Superbem
HonkyTonk
Posty: 97
Rejestracja: 2 cze 2014, o 06:15
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Unterfranken / BY / DE

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: HonkyTonk »

P.S. jeżeli masz więcej grzejników w pokoju to i tak one będą utrzymywać tą samą temperaturę więc nie ma różnicy czy usrawiasz grzejnik czy na pokoj

Gesendet von meinem SM-T560 mit Tapatalk
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: kamracik »

HonkyTonk pisze:Dokładnie tak...różnica jest taka ze płacisz dodatkowy tysiąc albo i więcej po to aby ta temperaturę ustawiać sobie w smartphonie. Ja jak raz ustawiłem to potem 3 lata nie zmieniłem. Potem musiałem baterie wymienić więc trzeba było na nowo zaprogramować.
Wiecej - 1700PLN, plus 190PLN głowica, plus ewentualnie czujnik temp. 300PLN. Więc sporo więcej.

Dzięki za info, bo nie zaglądałem w sumie do możliwości tańszych termostatów, ale po poniższym widzę (termostat z funkcjami Danfossa za 80PLN), że ten system Link to można sobie wsadzić :mrgreen:
https://www.conrad.pl/?websale7=conrad& ... lsrc=aw.ds
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: marcin wroclaw »

W przyszłości w domu rób 100% podłogowke.
Niezależnie od źródła ciepła (Jak chcesz latwo i precyzyjnie regulować temperaturę na każde pomieszczenie) na rodzielaczu podłogowki montuj termoelektrozawory(Ok 60zl/szt. A potrzeba tyle ile pomieszczeń), osobno na kazde pomieszczenie. Tym termoelektrozaworem steruje umieszczony w pomieszczeniu regulator temperatury (cena od 100 do 600zl/szt) (najlepiej z dwoma czujnikami temperatury- jeden w regulatorze, a drugi w posadzce jako tzw kaganiec). Dodatkowo regulator może mieć programowanie tygodniowe wraz z kilkoma strefami w ciągu doby... Ale jeżeli masz dom normalnie zaizolowany to jest bez sensu taka regulacja w skali doby... może max dwie strefy (noc i dzień) choć nie wiem czy nawet to.
Ja obecnie po wyłączeniu ogrzewania w ciągu 24g przy sredniej -1ºC obnizylem temperaturę w domu zaledwie o 1ºC (z 14 do 13) więc co mi są takie osobowe sterowanie. Co innego w domach o niskiej pojemnosci cieplnej i/lub kiepskiej izolacji
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: marcin wroclaw »

Dodam, że większość nie robi takiego porządnego sterowania podłogowka i ma jedynie możliwość zmiany temperatury wody w podłogowce oraz może regulować przepływ na rotametrach w rodzielaczu podłogowki. I do tego ewentualnie jeden centralny sterownik dla całego domu w pomieszczeniu miarodajnym... i wcale nie mówię, że to zły układ... choć ja wolałem dopłacić te kilka * 60zl (termoelektrozawor)+ kilka * 220 (regulator )
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: CLO27 »

No masz racje....niestety mam tylko możliwość zmiany temp i czujnik w ch...miejscu. Teraz kombinuje jak to przerobic zeby chociaz poziomami rozdzielić...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: marcin wroclaw »

Jezeli mowimy o podłogowce to powinny byc rotametry na rozdzielaczu. Nimi mozesz regulowac przepływ i w polaczeniu z tym chu@*!wo zamontowanym czujnikiem ustawic odpowiednia dla Ciebie korelacje.
Mozesz tez wymienic regulator na bezprzewodowy.
A juz tak calkiem na bogato to na rozdzielaczu zamontować termoelektrozawory na rozdzielaczu i np zamontowac bezprzewodowe regulatory temperatury.
Marcin
Obrazek
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: chudy »

A jak z tą podłogówką wyglądają odczucia subiektywne?
Z punktu widzenia fizyki budowli takie ogrzewanie jest najlepsze a pomimo to sporo ludzi narzeka na to, że czują się w takim domu jakoś "nieswojo".
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: CLO27 »

marcin wroclaw pisze:Jezeli mowimy o podłogowce to powinny byc rotametry na rozdzielaczu. Nimi mozesz regulowac przepływ i w polaczeniu z tym chu@*!wo zamontowanym czujnikiem ustawic odpowiednia dla Ciebie korelacje.
Mozesz tez wymienic regulator na bezprzewodowy.
A juz tak calkiem na bogato to na rozdzielaczu zamontować termoelektrozawory na rozdzielaczu i np zamontowac bezprzewodowe regulatory temperatury.
Dokładnie to tą druga opcje chcę zrobić właśnie na te bezprzewodowe badziewa bo to chyba najsensowniejsze rozwiazanie...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: marcin wroclaw »

chudy pisze:A jak z tą podłogówką wyglądają odczucia subiektywne?
Z punktu widzenia fizyki budowli takie ogrzewanie jest najlepsze a pomimo to sporo ludzi narzeka na to, że czują się w takim domu jakoś "nieswojo".
Nie znam nikogo, kto by narzekal na ogrzewanie podłogowe. Nie wliczając trolli internetowych:)
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
CLO27
Posty: 9857
Rejestracja: 23 lis 2015, o 23:51
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: +-500 KM/600NM
Lokalizacja: Nowy Sacz

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: CLO27 »

Ja znam tych co nie maja:) zawsze mówią że do d...
CZARNUCH SII 1,8 TSI mn moc seryjna x 2,5 ;)
viewtopic.php?f=18&t=7516
Kura SIII + Kuń GT + Dzik ZJ grand + Miś KQ :)
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: marcin wroclaw »

Z tych wiarygodnych informacji, które zebrałem wynika, że rzeczywiście mogli narzekać ci, ktorzy mieli zle rozwiazane sterowanie, a wlasciwie brak sterowania temperaturą, znalazlem tez kilka przypadków zle zaprojektowanego rozłożenia rurek w sekcji. To raczej juz przeszłość. Zdecydowana większość instalatorow już wie jakich błędów unikać.
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: Enriquez »

Podłogówka jest OK. Ja mam i to i grzejniki. Są rotametry, jest termostat dla całości. Raz ustawione i nie pamiętam o temacie.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: szms »

Wywołuję do tablicy MarcinaWrooooooo...

pompy ciepła
a Viessmann albo IDM?

Poznałem dwie większe firmy, które to instalują... coś powiesz na ten temat? :roll:


I chyba na 99% jeśli bedzie pompa - to gruntowa (pionowa)
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: Camillinhio »

A polskich nie chcesz?
Obrazek
zubrzyk
Posty: 427
Rejestracja: 21 lip 2012, o 05:01
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Porady Budowlane prawie jak w muratorze

Post autor: zubrzyk »

ja u siebie mam Dimplexa, ale to chyba znaczenia nie ma :) ja wziąłem bo 5 lat gwarancji, fajne sterowanie, dobra klasa A+++ itd...

u mnie zjebali natomiast odwierty pionowe, kutasy nie uzupełnili odwiertów żadnym kwarcem czy cementem czy chuj wie czym i szybko temperatura sond spada poniżej zera - o tyle dobrze, że nie zapłacone tylko sprawa na głowie
Obrazek
ODPOWIEDZ