Superb vs Mercedes vs BMW

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: AdamK »

Troszeczkę was nie rozumiem. Zaraz usłyszę, że SII jest najlepszym autem na tej planecie.
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: chudy »

A nie jest? ;)
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Piterko »

NIE! xD Audi to audi, bmw to bmw. Jakosc jest w tych autach ale wiadomo trzeba zaplacic za komfort jazdy. Nie mowie ze w skodzie tego nie ma. Nie stac mnie akurat na SII czy inne fury powyzej 100k zl. Mialem do wyboru SI passka b5 fl jakies tam audi a6 c5 i takie tam podobne. Trafila sie skoda i nie narzekam. Autko fajnie wyposazone. Wykonczenie jak dla mnie ok. Moze dlatego ze przesiadlem sie z toledo 92r heheh. Ale mam znajomych ktorzy posiadaja a6 czy jakies beemki to mowia ze fajna ta moja skoda wygodna przestronna. Nie ma jakies spiny ze BMW czy tam mercedes jest najlepszy. Ale za konkretne marki trzeba polozyc konkretne pieniadze i taka jest prawda
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
Jędrula

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Jędrula »

Coś w temacie premium - parę dni temu macałem w salonie z ciekawości większość modeli AUDI. Głównie A6 (różne wersje), Q7, A7, A4 i A8 (krótka wersja). Powiem Wam, że w kategorii przestrzeń był tylko jeden zawodnik, który oferował faktycznie przestrzeń...taką przestronność bez skrępowania (jestem dużym chłopcem) - był to Q7. Przy czym Q7 bagażnik ma ciut przy mały jak na taką furę. Np. takie A8 w standardowym teście (ustawiam siedzenie kierowcy pod siebie i idę na tył) - było zwyczajnie na miarę. Bez szału z tym miejscem...autko za 478 000 zł było ok pod względem miejsca, ale kolanka stykały się z fotelem kierowcy...także w przypadku A8 wersja L to podstawa.

W A7 nie było w ogóle opcji usiąść z tyłu. Po pierwsze miejsca na nogi specjalnie dużo nie ma a i daszek powodował przymusowy garb. Słabiutko.
Także tutaj Superb jest rewelacyjny. Gdyby był ciut szerszy (te 5 cm), tym bardziej zdmuchnąłby wszystkich bez szemrania.

Jeśli chodzi o materiały - faktycznie AUDI ma je bardzo dobre. W każdym modelu czuć jakość i świetne spasowanie. Ale żeby nie było - znalazłem miejsca tzw. "budżetowe", czyli te, w których księgowi zapuścili swoje chciwe paluchy. Fury premium też je mają...owszem mniej widoczne, ale mają. W ogólnym rozrachunku - czy A6 jest faktycznie 2 x lepszym samochodem od Superb? Cena na to wskazuje, ale reszta...kwestia indywidualna. Ja wyszedłem z salonu AUDI z uśmiechem na twarzy :)

pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Misiek Fisiek »

Ale oceniales glownie wymiary. Jest jeszcze kwestia frajdy z jazdy i urody auta.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: dato »

Ja miesiąc myślałem nad zmianą auta, na krótkiej liście zostały Superb i Insignia oba w kombi. Na Insignie miałem bezkonkurencyjną ofertę i mogłem z dnia na dzień wjechać starym wyjechać nowym, na Superb drożej i czekanie na produkcję. Drożej to - jak dla mnie i też po dobrych upustach - konkretnie i boleśnie drożej.

Wygrała Skoda, po PEŁNYCH 3 dniach namysłów, w tym rodzinnych. Głównie miejscem i trochę silnikiem (patrzyłem na mocny diesel), po cichu liczę też na większą niezawodność. IMHO głównym konkurentem Superba kombi jest Insignia - i moim prywatnym zdaniem jest w środku i na zewnątrz ładniejsza. Ilość miejsca z przodu i funkcjonalność dla kierowcy porównywalna, ilość miejsca ogółem - bez porównania.

Więc Skoda wygrała właśnie wymiarami i wątpię, czy będę w tym odosobniony. Jest jasne, że rozpatrując autka do ~140kzł nie masz dużego wyboru, możesz jeszcze patrzeć na Smax'a czy inne pseudowany, ale Audi i BMW w tej półce porównywalnych użytkowo nie znajdziesz...
Jędrula

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Jędrula »

Zuber pisze:Ale oceniales glownie wymiary. Jest jeszcze kwestia frajdy z jazdy i urody auta.

oczywiscie Zuber tych parametrow nie ocenialem :)

Pelna radosc z jazdy mi daje jedna masowa marka (mialem 4 modele), ale nie stac mnie na nowa bawarke :)
bpl1
Posty: 21
Rejestracja: 13 gru 2011, o 21:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: bpl1 »

Do dato - a ja wlasnie po 3 latach insigni kombi przesiadam sie do s2 kombi - ale musze przyznac, ze pare elementow w oplu jest bardziej przemyslanych niz w s2 - navi/tel/radio - wszystko obslugujesz galka przy podlokieniku - cos a'al audi - o wiele lepiej niz ekran dotykowy w skodzie. Do tego szersze wnetrze i troche lepsze prowadzenie. Ale jednak wybralem S2 bo DLA MNIE i tego co oczekuje ( i potrzebuje) od auta to wlasnie s2 kombi oferuje w danym przedziale cenowym najwiecej. Oczywiscie gdybym mial dwa razy wiekszy budzet bez chwili wachania wzialbym bmw 5 kombi - ale to inna klasa bo inna kasa....i tyle...i porownywanie bmw 5 do s2 jest bez sensu bo najistotniejsze jest to, czego najbardziej pożądamy od samochodu w określonym przedziale cenowym....moj kolega za niewiele wyzsza kaske wybral....evo, bo u niego jedynym kryterium była frajda z jazdy i moc. I obaj jestemy zajebiscie zadowoleni ze swoich wyborow.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Misiek Fisiek »

Zaskoczyłeś mnie z tym prowadzeniem Insigni. Ma podobno gumowy układ kierowniczy:
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 9X0A#t=93s" onclick="window.open(this.href);return false;

Dla mnie uroda auta ma spore znaczenie i w tym miejscu Insignia bije S2 na głowę. Ale obawiałem się awaryjności (być może niesłusznie).

Co do gałki przy podłokietniku - przerabiałem to z A6 (MMI) i wolę rozwiązanie ze Skody - jest znacznie szybciej i można ustawić cel np. stojąc na światłach. W MMI trzeba wybrać każdą kolejną literę z nazwy docelowej miejscowości, potem ulicę i wszystko kręcąc pokrętłem wybierając spomiędzy liter całego alfabetu.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: dato »

bpl1 pisze:Do dato - a ja wlasnie po 3 latach insigni kombi przesiadam sie do s2 kombi - ale musze przyznac, ze pare elementow w oplu jest bardziej przemyslanych niz w s2 - navi/tel/radio - wszystko obslugujesz galka przy podlokieniku - cos a'al audi - o wiele lepiej niz ekran dotykowy w skodzie. Do tego szersze wnetrze i troche lepsze prowadzenie. [...]
Też subiektywnie uważam, że Insignia jest ładniejsza. Czy szersza w środku ? Nie porównywałem wymiarów, a też subiektywnie wydawało mi się, że węższa, ale mogę się mylić. Z obsługą to jest tak, że po miesiącu intensywnego używania "wejdzie" w łapy, więc osobiście pomijam. Na pewno przy dotykowym łapy myć trzeba no i w zimie mogą być kłopoty - nie wiem, czy to pojemnościowe ekrany, amoledów się nie spodziewam, ale zakładam, że da się tego używać bo inaczej by się z tego wycofali...

U mnie użytkowo głównie gabarytami S2 wygrało, powtarzam się, ale naprawdę mocno ze sobą walczyłem - mogłem zmienić auto bezkosztowo i od ręki, a tu i stres finansowy i czas się dłuży...

Oba auta są już na tym poziomie, że nie spodziewałem się, żeby któreś "odstawało" i jazdy testowe były czystą formalnością. Jednak chyba lepiej czułem się w S2. Insignia była w porządku, Vectra była w prowadzeniu bardziej wymagająca - po równym i w zakrętach ok, ale w koleinach auto pływało, nie wiem, może kwestia rozstawu, przez 4 lata i blisko 180tys. się nie przyzwyczaiłem. S2 jest pod tym względem ok, bliżej mu do Leona Żonki, w którym czujesz idealnie trasę i kontrolę w kierownicy.

Pewnie, że wolałbym wielkiego wypasionego mesia lub bmw z bezstopniową skrzynią, 4x4 i dwiema turbinami, ale mnie nie stać - krótko i na temat. S2 jest IMHO świetny i nie ma konkurencji w tej kasie, dodatkowo dzięki bozi, że się taki Martin urodził i można "pakiet biznes" o columbusa za rozsądne pieniądze rozbudować i autko dla mnie będzie full wypas. 170 koni da się bezpiecznie zrobić na 200, wymyśliłem już jak cb sensownie założyć i będę miał naprawdę dobre narzędzie pracy - bo do tego + 3-4x w roku na dłuższe rodzinne trasy jest mi auto potrzebne.

No i mam mimo wszystko nadzieję, że będzie mniej awaryjne, bo w Opla Vectra wpakowałem zdecydowanie za dużo kasy...

Wyjdzie w praniu :)
Awatar użytkownika
przemqo
Posty: 78
Rejestracja: 5 lip 2011, o 23:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Przemek
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: przemqo »

Teraz Skoda to VW, tylko niektóre materiały są gorszej jakości i oczywiście niektóre elementy wyposażenia nigdy nie będą dostępne. Stąd mniejsza cena (trochę). Być może Superb nadrabia braki w wyposażeniu opcjonalnym ilością miejsca wewnątrz? BMW, Audi i Mercedes to są marki same w sobie stworzone dla ludzi, którzy nie mają co robić z pieniędzmi. Ktoś ma dużą firmę, nie będzie jeździł Skodą. Proste!!! Jeździłem najnowszym BMW X5 i powiem tak: poza super jakością użytych materiałów we wnętrzu (prawdziwa skóra, aluminium) i doskonałym ich spasowaniu. Wszędobylską techniką auto pozostawiło delikatny niesmak. O ile z przodu miejsca było ok, to z tyłu wyraźnie brakowało centymetrów. Jak na tak olbrzymie pieniądze oczekuje się jednak coś więcej.
Awatar użytkownika
Iron
Posty: 277
Rejestracja: 5 maja 2010, o 11:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: WA (SK)
Kontakt:

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Iron »

dato pisze:
bpl1 pisze:
No i mam mimo wszystko nadzieję, że będzie mniej awaryjne, bo w Opla Vectra wpakowałem zdecydowanie za dużo kasy...

Wyjdzie w praniu :)
Oj będzie. Marka Skody w moje rodzinie (czyli nie tylko u mnie) zadomowiła się chyba na dobre od 2002 roku. W między czasie miałem małe przygody z innymi markami między innym GM i były to tylko porażki.
Obrazek

Obecnie:
Superb III L&K 2.0 TSI 280KM 4x4 DSG
Fabia III 1.0 TSI DGS Style
Kymco AK550
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: dato »

Mnie tam mówią, że "zjadam" samochody ;), ale cóż poradzić - za stary jestem, żeby przyzwyczajenia zmieniać :)
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: dato »

Iron - mnie też dziewczyny namówiły na filet (osobiście wolałem czarny) - udany kolorek ?
bpl1
Posty: 21
Rejestracja: 13 gru 2011, o 21:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: bpl1 »

insignia w trybie sport ma naprawde niezly uklad kierowniczy i dobrze sie prowadzi. Ale skrzynia dsg bije automat zf opla. Co do obslugi - wole galke z klikaniem niz ekran dotykowy. Ale suma summarum i tak wybralem S2 i czuje, ze bede bardziej zadowolony....i mam nadzieje, ze awaryjnosc skody nadal bedzie znikoma - kiedys mialem octavie II i przez 120tys km nie zepsulo sie NIC.....po prostu rewelka, mimo ze 1.9tsi to nawet grama oleju nie wziela....
ODPOWIEDZ