kSENON PADŁ S2

Arcicorci
Posty: 23
Rejestracja: 27 kwie 2012, o 07:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Piotrkow

Re: kSENON PADŁ S2

Post autor: Arcicorci »

Czesto jezdze przez Czechy a tam jest wymagane posiadanie zarowek zapasowych i bezpiecznikow w razie przepalenia. Wczesniej (w innym aucie) nie bylo problemu bo nie mialem ksenonow. Teraz w razie przepalenia wedlug instrukcji powinienem jechac do serwisu w celu wymiany zarowki (auto ciagle na gwarancji). Czy mozna samemu wymienic ksenona? Czy nie strace gwarancji przez to? Czy wozicie zapas ze soba? Czy wszystkie zarowki d1s beda pasowac? Czy polecacie jakies szczegolnie?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: kSENON PADŁ S2

Post autor: Enriquez »

bez problemu wymienisz, filozofii zero z tym
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: kSENON PADŁ S2

Post autor: rezon »

Jak jeździłem przez SK to woziłem najtańszego ksenona z Allegro na zapasie. Sztuka jest sztuka
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: kSENON PADŁ S2

Post autor: Vedius »

Ja posiadam przepaloną żarówkę ksenonową jako zapas jak jeżdzę na czechy i jest gicior. Liczy się że jest. Tak na marginesie jeszcze nigdy w knedlolandii nie kontrolowali mnie z żarówek, z apteczki tak. :P
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: kSENON PADŁ S2

Post autor: Enriquez »

Co Wy się tak naszych czeskich przyjaciół boicie. Wcale nie musicie mieć żadnych żarówek, kamizelek ani apteczek, bo pojazd póki jest zarejestrowany w Polsce podlega polskim regulacjom.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 758
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: kSENON PADŁ S2

Post autor: rowerek »

To jak ma się do tego np. wymóg posiadania kamizelek odblaskowych w aucie dla każdego z pasażerów, którzy w przypadku awarii albo kolizji samochodu opuszczają auto w Austrii? Przecież Oni mają nawet prawo sprawdzić Ci samochód na granicy czy aby na pewno masz przynajmniej jedną. To, że auto jest zarejestrowane w Polsce i podlega polskim regulacjom to dotyczy stałego wyposażenia aut np. haków holowniczych (za granicą trzeba je ściągać podczas jazdy bez przyczepy, ale jak pojedziesz polskim autem, które nie ma demontowalnej kuli to nic Ci nie zrobią bo auto spełnia polskie wymogi). Wyposażenie dodatkowe jak apteczka, kamizelki itp. to zupełnie inna sprawa.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: kSENON PADŁ S2

Post autor: Enriquez »

nie sądzę
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Re: Odp: kSENON PADŁ S2

Post autor: przem00 »

Rowerek głupoty piszesz.


Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: kSENON PADŁ S2

Post autor: szms »

Ooooo... sam nie jestem pewien w tej kwestii.
Może dowiem się czegoś ciekawego. :geek: :ugeek: :ugeek: ;)
__atomek__
Posty: 741
Rejestracja: 5 mar 2012, o 07:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Śląsk

Re: kSENON PADŁ S2

Post autor: __atomek__ »

Hak jak masz zdejmowany to musisz ściągnąć, bo to jest regulacja prawna jak ograniczenia prędkości itp. a nie wymagane wyposażenie. Natomiast zgodnie z Konwencją Wiedeńską auto ma być wyposażone wg przepisów kraju gdzie jest zarejestrowane, A co za tym idzie żaden obcokrajowiec nie musi mieć jadąc przez Polskę gaśnicy. Chyba że dane Państwo nie podpisał Konwencji Wiedeńskiej i wtedy musisz mieć auto wyposażone wg przepisów danego Państwa.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Konwencja_ ... u_drogowym
Pozdrawiam:
Tomek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: kSENON PADŁ S2

Post autor: rezon »

Konwencja - Konwencją a wykłócaj się z up...m słowackim policmajstrem za brak żarówki. Możesz odmówić mandatu i wtedy zatrzymają Ci samochód do wyjaśnienia sprawy. chiński ksenon D2R kosztował mnie coś ok. 20zł. D1S są droższe - 60zł. Wybierając się przez SK nie szukam treści konwencji tylko kamizelek, linki holowniczej, sprawdzam apteczkę, komplet żarówek. Nie umieszczam też navi na szybie.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: kSENON PADŁ S2

Post autor: szms »

To też jest dobry argument, policjancie wszędzie są podobnej masy... chcesz pokazać co masz i jechać dalej, a nie się stresować i kłócić w zasadzie o kilka złotych, które na spokojnie można wydać i mieć spokój.
;)
__atomek__
Posty: 741
Rejestracja: 5 mar 2012, o 07:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Śląsk

Re: kSENON PADŁ S2

Post autor: __atomek__ »

Tyle że jak będzie cię chciał usadzić to to zrobi, bo się każdego gówna czepi. Ciekaw jestem czy nasi ich tak karzą za brak gaśnicy?
Pozdrawiam:
Tomek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: kSENON PADŁ S2

Post autor: rezon »

naszych przyjaciół z UA nawet za "niemanie świateł". Kilka lat temu (2004?) był bardzo nieprzyjemny incydent próby wymuszenia łapówki przez policjanta z drogówki na rektorze zaprzyjaźnionej uczelni o znanym ukraińskim nazwisku na T - zbieżność nie przypadkowa. Po ok. 20 minutach puścił rektora i kierowcę wolno, ale smród pozostał.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: kSENON PADŁ S2

Post autor: Vedius »

rezon pisze:Konwencja - Konwencją a wykłócaj się z up...m słowackim policmajstrem za brak żarówki. Możesz odmówić mandatu i wtedy zatrzymają Ci samochód do wyjaśnienia sprawy. chiński ksenon D2R kosztował mnie coś ok. 20zł. D1S są droższe - 60zł. Wybierając się przez SK nie szukam treści konwencji tylko kamizelek, linki holowniczej, sprawdzam apteczkę, komplet żarówek. Nie umieszczam też navi na szybie.

Tego z montowaniem navi na szybie nie wiedziałem :shock: :shock:
A wiesz może w jakich innych krajach jeszcze na szybie navi nie wolno mocować :?:
ODPOWIEDZ